A.Patackas: Mano kartos istorija (video) (I) (6)

Algirdas Patackas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Algirdas Patackas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Algirdas Patackas – Seimo narys, Kovo 11-osios akto signataras, kultūrologas, lietuvių etninės kultūros tyrinėtojas, žinomų savilaidinių kultūrinio pogrindžio leidinių „Pastogė“,  „Ethos“,  „Saulė ir kryžius“ autorius, 19-ajame dešimtmetyje skaitęs paskaitas apie baltų kultūrą ir etiką uždaruose bendraminčių susibūrimuose, o nuo 1988 m. – Kauno Sąjūdžio įsteigtoje Sekmadieninėje lietuvių kultūros mokykloje, vėliau Kauno tautinės kultūros centre, Kauno technologijos universitete ir Vytauto Didžiojo universitete.

Šiame pokalbyje bandome gilintis į A.Patacko gyvenimo kelią atvedusį jį prie lietuvių tautinės kultūros vertės supratimų, prie savo Tautos baltiškosios kultūros šakninių esmių paieškos.

Su Seimo nariu, Kovo 11-osios akto signataru, Algirdu Patacku kalbasi Alkas.lt vyr. redaktorius, etnologas Jonas Vaiškūnas, Kaunas, 2013-10-14 d.

Bus daugiau

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Lietuvos kūrėjai, Nuomonių ratas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .

6 komentarai

 1. Auksė:

  Už lietuvybę kovojantis „Alkas“ prie straipsnių antraščių, kai pridedama filmuota medžiaga, rašo „video“, nors lietuviškai tai yra „vaizdo įrašas“. „Video“ vartoti lietuvių kalboje kaip atskiro žodžio negalima.

  • tampax'as:

   auksinis Auksės patarimas. O Jonas Vaiškūnas – gi etnokosmologas ar kaip? A.Patacką visada suvokiu kaip gilios minties ir rimtą žmogų, plačios erudicijos kultūrininką, o jo paklydimai man nekelia abejonių

 2. Audronė:

  Mes matome labai gerą pavyzdį , kaip žmogus turi gyventi: laisvai savo pasirinkimu atsisakant beveik visko, be ko kiti neįsivaizduoja savo gyvenimo ir tuo pačiu labai prasmingai,vėlgi daugeliui nesuprantama. Ar daug šiandien žmonių norėtų taip aukotis? O juk tik tokių žmonių dėka Lietuva dar gyva.Pagarba.

 3. Atgalinis pranešimas: A.Patackas: Esame įpatinga Tauta (video) (II) | Alkas.lt

 4. Atgalinis pranešimas: A.Patackas: Esmė turi persilieti (video) (III) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė