Etnografiniame Zervynų kaime bus keičiami netinkami stogai (0)

Zervynų kaimas, danielius.net nuotr.

Zervynų kaimas, danielius.net nuotr.

Dzūkijos nacionalinio parko etnografinio Zervynų kaimo pastatų stogų yra dengti šiferiu ar skarda, todėl norima juos pakeisti autentiškesne danga – skiedromis arba maumedžio lentelėmis.

Tikimasi iš Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino valstybių bendro fondo gauti 2,5 mln litų paramą.

Etnografiniame Zervynų kaime ant Ūlos kranto – tik 48 sodybos ir apie šimtą medinių pastatų.

Artūras Svirnelis, Zervynų kaimo bendruomenės pirmininkas, teigia, jog vietiniai gyventojai nėra suinteresuoti keisti stogus savo lėšomis, tai reikalauja didelių išlaidų bei darbo.

Pasak bendruomenės pirmininko, pinigų užteks trisdešimties pastatų stogams perdengti. Tiesa, ne visi gyventojai sutinka dalyvauti projekte, nes ir patiems teks pridėti apie kelis tūkstančius litų.

Tikimasi, kad naujų stogų zervyniškiai gali sulaukti jau kitų metų vasarą.

Danielius.net nuotr.

Danielius.net nuotr.

Dzūkijos nacionalinis parkas yra didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje. Jis įkurtas saugoti ir puoselėti Dainavos upių santakos gamtos ir kultūros vertybes, sudaryti sąlygas poilsiui ir pažintiniam turizmui. Jame gausu šaltinių ir upių, kurių vanduo papildo didžiausią Lietuvos upę Nemuną.

Kartu tai viena miškingiausių Lietuvos saugomų teritorijų. Didžiąją teritorijos dalį užimantys šilai priklauso miškų masyvui, nusitęsusiam per Lietuvą, Lenkiją ir Baltarusiją. Parkas išsiskiria ir unikaliu kultūriniu kraštovaizdžiu, čia išliko gamtos ir žmogaus per šimtmečius sukurta miškų, laukų ir pievų mozaika, senieji kaimai su tradicine medine architektūra, savitas šilų ir panemunių ir gruntinių dzūkų gyvenimo būdas.

Kategorijos: Architektūra, Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė