Paskelbtas programos „Kūrybiška Europa“ finansavimo vadovas – bus skatinama kultūros ir kalbų įvairovė (1)

Kurybiska EuropaKultūros ir kūrybos sektorių organizacijos, norinčios 2014 m. gauti finansavimą pagal naują kultūros ir kūrybos sektoriams skirtą Europos Sąjungos programą „Kūrybiška Europa“, gali pradėti rengti savo paraiškas. Kad paraiškas rengti būtų lengviau, naujame programos „Kūrybiška Europa“ vadove pateikiama daug informacijos apie finansavimo procesą. Pagal pirmuosius programos kvietimus teikti paraiškas 2014 m. numatyta skirti beveik 170 mln. eurų.

Pavieniai asmenys negali tiesiogiai teikti paraiškų paramai gauti. Jie turėtų susisiekti su atitinkamomis organizacijomis, pavyzdžiui, kultūros asociacijomis, festivaliais, teatrais, filmų platintojais ir kt., kurie pateiks paraišką. Taip pat jie gali kreiptis į nacionalinį programos „Kūrybiška Europa“ centrą.

„Per ateinančius septynerius metus pagal programą „Kūrybiška Europa“ bus finansuojami tarptautiniai projektai, taigi 250 000 menininkų ir kultūros srities specialistų turės galimybę pasiekti naują auditoriją užsienyje. Bus daug investuojama į Europos kino pramonę – paramą gaus 2 000 kino teatrų ir šimtai filmų. Autoriai ir leidėjai gaus paramą vertimui. Taip pat toliau finansuosime Europos kultūros sostines ir daug kitų iniciatyvų“, – sakė už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Androula Vasiliou.

Programos „Kūrybiška Europa“ ateinančių septynerių metų biudžetas bus 1,46 mlrd. EUR, tai yra 9 proc. didesnis nei dabar. Iš šio biudžeto bus remiami menininkai, kultūros srities specialistai, kultūros organizacijos tokiose srityse kaip scenos menas, vaizduojamoji dailė, leidyba, filmai, televizija, muzika, vaizdo žaidimai, tarpdisciplininės meno rūšys ir paveldas, kad jie galėtų veikti kitose šalyse ir ugdyti skaitmeniniame amžiuje reikalingus įgūdžius. Didinant Europos kultūrinių darbų matomumą kitose šalyse, taip pat bus skatinama kultūros ir kalbų įvairovė.

Be papogramių „Kultūra“ ir MEDIA, pagal programą „Kūrybiška Europa“ taip pat numatyta tarpsektorinė kryptis, kurios tikslas – remti bendradarbiavimą politikos srityje, universaliąsias priemones ir naują finansinių garantijų mechanizmą, pagal kurį mažosios ir vidutinės kultūros ir kūrybos sektorių įmonės turės galimybę gauti iki 750 mln. eurų banko paskolų. Priemonė pradės veikti 2016 m.

Numatytos šios programos „Kūrybiška Europa“ galimybės:

  •  bus remiama 250 000 menininkų ir kultūros srities specialistų ir jų veikla, kad būtų pasiektos naujos auditorijos už jų šalies ribų;
  • bus skirta parama daugiau kaip 800 Europos filmų platinti, taigi juos galės pamatyti įvairių Europos ir pasaulio šalių žiūrovai;
  • parama pasinaudos bent 2 000 Europos kino teatrų, kurie galės užtikrinti, kad ne mažiau kaip 50 proc. jų rodomų filmų būtų europietiški;
  • bus finansuojamas daugiau kaip 4 500 knygų ir kitų literatūros kūrinių vertimas, kad skaitytojai kūrinius galėtų skaityti gimtąja kalba;
  • tūkstančiai kultūros ir audiovizualinio sektoriaus organizacijų bei specialistų galės pasinaudoti mokymosi galimybėmis, kad įgytų naujų įgūdžių ir patobulintų gebėjimus dirbti tarptautiniu lygmeniu.

Pagal programą „Kūrybiška Europa“ taip pat bus remiamos Europos kultūros sostinės, Europos paveldo ženklas, Europos paveldo dienos ir penki Europos apdovanojimai kultūros ir audiovizualiniame sektoriuose.

Pagal naują programą, kuri pakeičia programas MEDIA, „MEDIA Mundus“ ir „Kultūra“, 56 proc. biudžeto bus skirta kino ir audiovizualiniam sektoriui, o 31 proc. – kultūros sektoriui paremti.

Europos kultūros ir kūrybos sektoriams tenka iki 4,5 proc. ES BVP, jame dirba maždaug 3,8 proc. visos ES darbo jėgos (8,5 mln. žmonių).

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė