VRK pripažino tiktai 292 200 iš referendumo grupės surinktų 320 000 parašų (nuotraukos, video) (217)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 14 d. posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pristatė iniciatyvinės grupės dėl privalomojo referendumo paskelbimo pateiktų parašų įskaitymo rezultatus.

Paaiškėjo, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Nepriekaištingais buvo pripažinta 292 200 parašų. Taigi, po komisijos „darbo“ iki reikiamo skaičiaus ėmė trūkti 7 800 parašų.

VRK neatsižvelgė į iniciatyvinės grupės narių prašymus įskaityti parašus bent tų Lietuvos piliečių, kurie pasirašydami referendumo lape nenurodė tiktai pasirašymo datos. Tokių rasta apie 1 500. Komisija buvo nepermaldaujama ir ne tik, kad nesutiko tokių parašų įskaityti, tačiau pasielgė dar radikaliau – pripažino, kad datos nenurodymas yra esminis  p a ž e i d i m a s

Galiausiai VRK nusprendė, kad 10 481 įrašo netikslumai yra laikytini neesminiais ir nutarė referendumo iniciatoriams leisti patikslinti šiuos netikslumus per 15 dienų nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 21 d.

Nors kai kurie referendumo iniciatyvinės grupės nariai apsidžiaugė tokia galimybe, tačiau visiems kitiems buvo aišku, kad galimybė įgyvendinti šią užduoti yra tokia pati kaip pasakos Pelenei sunešioti geležines kurpaites per vieną naktį…

Alkas.lt pokalbis su Tautininkų sąjungos lyderiais Juliumi Panka ir Gintaru Songailą apie gruodžio 14 d. VRK sprendimą nepripažinti iniciatyvinės grupės surinktų parašų:

httpv://youtu.be/iEac_4XraHA

Kaip jau buvo pranešta anksčiau gruodžio 15 d., 13 val. Referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinė grupė surengs mitingą „Apginkime Žemę ir Tautos Valią“, kuris vyks Nepriklausomybės aikštėje, greta M.Mažvydo bibliotekos, Vilniuje.

Gruodžio 15-osios mitingo akimirkos Arūno Rasakevčiaus nuotraukose:

Vaizdo įrašai iš mitingo tiesioginės transliacijos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė