Referendumo iniciatoriai kviečia į mitingą „Apginkime Žemę ir Tautos Valią“ (tiesioginės transliacijos) (359)

rtmp://bb.5ci.lt/vrk/vrkhigh

Alkas.lt nuotr.

Neoficialiais Alkas.lt redakcijos duomenimis VRK jau yra apsisprendusi, kad atlikus parašų patikrinimą paaiškės, jog iniciatyvinės grupės surinktas parašų skaičius yra nepakankamas tam, kad būtų galima skelbti referendumą. Šią išvadą ketinama paskelbti gruodžio 14 d. 12 val. prasidėsiančiame VRK  posėdyje.

Žiūrėkite VRK posėdžio tiesioginę transliaciją ČIA.

Papildyta (14 d. 16.30 val.)

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK)  patikrinus pristatytus 313 425 parašus lapuose bei daugiau nei 7 tūkstančius parašų gautų elektroniniu būdu ir atėmus visus parašus, kuriuos komisija laiko netinkamais, liko 292 200 parašų.

Po diskusijų VRK balsavo už sprendimą, kad neesminiais pripažintų trūkumų taisymui bus skirtas 15 dienų terminas. Už balsavo 11, prieš – nė vienas, susilaikė 4 VRK nariai.

Posėdžio metu VRK pirmininko Z.Vaigausko pateiktais duomenimis, parašų su trūkumais, kuriuos VRK pripažino neesminias, yra 10 481. T. y., ištaisius trūkumus, būtų surinkta daugiau nei 300 000 parašų.

Terminas trūkumų šalinimui skirtas nuo kitų metų sausio 6 iki sausio 21 dienos.

Gruodžio 15 d., 13 val. Referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinė grupė surengs mitingą „Apginkime Žemę ir Tautos Valią“, kuris vyks Nepriklausomybės aikštėje, greta M.Mažvydo bibliotekos, Vilniuje.

Vienas iš iniciatyvinės grupės narių, Lietuvių tautinės jaunimo sąjungos (LTJS) Julius Panka teigia, kad gruodžio 14 dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turėtų paskelbti ir patvirtinti parašų tikrinimo rezultatus.

„Šiandien prognozuoti šios komisijos sprendimą dar yra labai sunku. Iniciatyvinės grupės nariai ir savanoriai pagalbininkai pertikrino kiekvieną VRK patikrintų bylų lapą ir rado daugybę neteisingai išbrauktų parašų ir kitų diskutuotinų vietų. Ar VRK parodys gerą valią ir pataisys kai kurių neatidžių ar nesąžiningų savo narių padarytas klaidas, pamatysime jau labai greitai“, – sako J.Panka.

Pasak mitingo rengėjų, jei VRK įskaitys Lietuvos piliečių parašus tuomet mitingas bus piliečių ryžto ir pasirengimo nemažiau sudėtingam tolesniam darbui, kad referendumas įvyktų, išraiška.

„Jei VRK neįskaitys parašų, privalome garsiai ir drąsiai pareikšti – mes nesitrauksime, mes kovosime iki galo, nes mūsų visų tikslas yra vienas: Lietuvos žemė – Lietuvos piliečių nuosavybė. Kol šio tikslo nepasieksime kova nesibaigs. Šis mitingas – tai pirmas, taikus įspėjimas. Mes negrasiname, mes tiesiog teigiame, kad mes ne avių banda, mes Tauta. Tauta – vienintelis tikrasis Lietuvos valdovas ir jos privalu atsiklausti ir jos valiai privalu paklusti“, – sako J.Panka.

Mitinge kalbės Iniciatyvinės grupės referendumui surengti nariai, parašus rinkę piliečiai, visuomeninių ir politinių organizacijų ženkliai prisidėjusių prie Referendumo rengimo atstovai.

Mitingo tiesioginę transliaciją galėsite stebėti čia:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė