Karaliaučiuje paminėtos L.Karsavino 131-osios gimimo metinės (0)

 „Asmenybės simfonija“  | R.Senapėdžio nuotr.

„Asmenybės simfonija“ | R.Senapėdžio nuotr.

Gruodžio 12 d. Lietuvos generaliniame konsulate Karaliaučiuje (Kaliningrade) kultūros vakaro „Rusų Liūtas, lietuvių Platonas…“ (Русский Лев, литовский Платон) metu surengta dokumentinės trilogijos „Asmenybės simfonija“ apie Rusijos ir Lietuvos kultūros istoriko, filosofo Levo Platonovičiaus Karsavino gyvenimą ir kūrybą trečiosios dalies „Kol dar poeto nereikia…“ premjera.

Filmo autorius – žinomas žurnalistas, Karaliaučiaus valstybinės televizijos ir radijo kompanijos generalinis direktorius Vladimiras Ivanovičius Šaronovas, pasinaudojęs gausia niekur nepublikuota dokumentine medžiaga, sukūrė įtaigų, kūrybinių apmąstymų kupiną dokumentinį filmą apie neeilinę L.Karsavino asmenybę 1928-1949 m. gyvenusią ir kūrusią Lietuvoje – Kaune ir Vilniuje. Filme akcentuojama, jog L.Karsavinas gerai išmokęs lietuvių kalbą, pademonstravo pasauliui, kad ši kalba, kaip ir kitos pasaulio kalbos, tinkama filosofinėms mintims reikšti.

Lietuvos generalinis konsulas Karaliaučiuje Vaclavas Stankevičius gausiai susirinkusiems miesto akademinės ir kultūros bendruomenės atstovams pristatė trilogijos autorių ir jo trečiąjį kūrinį bei pabrėžė, kad Levo Karsavino darbai ir kūryba nutiesė kultūros tiltą tarp Rusijos ir Lietuvos, o pastaroji tapo antrąja Tėvyne.

Vladimiras Šaronovas padėkojo generaliniam konsului V.Stankevičiui už tarpininkavimą Lietuvoje ieškant mokslininkų, besidominčių Levo Karsavino gyvenimu bei kūryba, ir bendradarbiaujant su Lietuvos archyvais, turinčiais autentiškos informacijos apie kūrėją.

Po filmo peržiūros vykusioje diskusijoje su kultūros vakaro svečiais autorius pasidalino kūrybiniais sumanymais, pabrėžė sutiktų žmonių geranoriškumą ir pagalbą kuriant filmą.

Filmas pristatomas kaip tik Levo Karsavino 131-ųjų gimimo metinių išvakarėse. Lietuvos generalinis konsulatas kartu su autoriumi 2014 m. planuoja surengti visų trijų dalių dokumentinio filmo premjeras Kaune ir Vilniuje, miestuose, kuriuose gyveno ir kūrė Levas Karsavinas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Kultūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė