Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija prašo stabdyti kitų metų biudžetą (4)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

33 Seimo nariai kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, prašydami sustabdyti 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo perdavimą pasirašyti Lietuvos Respublikos Prezidentei, nes šio įstatymo metu Jurgio Razmos pasiūlymas buvo atmestas pažeidžiant Seimo Statutą.

Seimo narys Jurgis Razma pasiūlė, kad Finansų ministerijai būtų suteikta teisė gautas viršplanines valstybės biudžeto pajamas kas ketvirtį pervesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai 2010–2011 m. sumažintų valstybinių socialinio draudimo pensijų dalinio kompensavimo programai vykdyti.

Už pasiūlymą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 4, susilaikė – 20. Seimo Pirmininkė po ilgų procedūrinių diskusijų paskelbė, kad pataisa nėra priimta remiantis Seimo statuto 178 straipsnio 1 dalimi, kad biudžeto svarstymo metu balsuojant už alternatyvius pasiūlymus, su kuriais nesutinka Vyriausybė, bet kurie atitinka 174 straipsnyje numatytas sąlygas, gali būti priimti tik tada, kai už juos balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Parlamentarai pažymi, kad pataisa nepatenka į 174 straipsnio reguliavimo sritį: nesiūlo didinti ar mažinti biudžeto išlaidų. Šis pasiūlymas numato tekstinę pataisą biudžete, suteikiant teisę Finansų ministerijai atsiradusias viršplanines biudžeto lėšas panaudoti pensijų kompensavimo reikmėms. Kadangi J. Razmos pateiktas pasiūlymas nepatenka į 174 straipsnio reguliavimo sritį, todėl jam negali būti taikomas Seimo statuto 178 straipsnio 1 dalies reikalavimas balsuojant „už“ surinkti daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų daugumą.

„Tokiu atveju minėtam pasiūlymui turėjo būti taikomas paprastosios Seimo narių balsų daugumos reikalavimas, o tai reiškia, kad mano pasiūlymas yra priimtas, nes surinko pakankamą Seimo narių balsų daugumą, – sakė pataisos autorius Jurgis Razma. – Esu įsitikinęs, kad Seimo Pirmininkei konstatavus, jog pasiūlymas nepriimtas, yra pažeistas Seimo Statutas“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė