I.Tobias prisiekė būti ištikima Lietuvos Respublikai, laikytis LR Konstitucijos ir įstatymų (video) (10)

VRM nuotr.

VRM nuotr.

Šiandien, gruodžio 12 dieną, Vidaus reikalų ministerijoje įvyko iškilminga pilietybės priesaikos ceremonija, kurios metu ministras D. A. Barakauskas priėmė ledo šokėjos Isabelos Tobias priesaiką Lietuvos Respublikai.

I. Tobias be išlygų prisiekė būti ištikima Lietuvos Respublikai, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ginti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, pasižadėjo gerbti Lietuvos valstybinę kalbą, kultūrą ir papročius, stiprinti Lietuvos demokratijos ir teisinės valstybės pagrindus.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus, tapus Lietuvos Respublikos piliete. Linkiu kuo didžiausios sėkmės, skleidžiant grožį ir garsinant mūsų šalies vardą pasaulyje“, – sakė ministras D. A. Barakauskas, po priesaikos priėmimo įteikdamas I.Tobias simbolinį suvenyrą – iš Baltijos jūros gintaro pagamintą Gedimino pilį.

Dekretą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo amerikietei I.Tobias prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė gruodžio 2 dieną – pilietybė suteikta išimties tvarka, atsižvelgiant į tai, kad ledo šokėjų I. Tobias ir Deivido Stagniūno pora yra iškovojusi teisę dalyvauti 2014 m. žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose atstovaus Lietuvos valstybei.

Pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą asmuo, kuriam suteikta pilietybė, per nustatytą laiką turi viešai ir iškilmingai prisiekti Lietuvos Respublikai – tik po to jis tampa Lietuvos Respublikos piliečiu ir įgyja piliečio teises, laisves ir pareigas.

Po priesaikos Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ledo šokėjų pora – Lietuvos piliete šiandien tapusia Izabella Tobias ir Deividu Stagniūnu.

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

„Artėjant žiemos olimpinėms žaidynėms jūsų pora jau tapo olimpine mūsų šalies viltimi. Linkiu garbingos ir sąžiningos kovos. Niekada nepamirškite, kad Jums sėkmės linkės ir už Jus plaks daugiau kaip trys milijonai širdžių, skanduosiančių vieną žodį – Lietuva“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad pilietybė – tai ne tik teisės, bet ir pareigos. Tai kartu ir įsipareigojimas prisiimti atsakomybę už valstybės dabartį ir ateitį, ištikimybė šalies žmonėms, vertybėms ir tradicijoms.

httpv://youtu.be/KVHm82lO8L4

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė