Vaikai į darželius turėtų eiti sveiki (0)

Immunize-utah.org nuotr.

Immunize-utah.org nuotr.

Į Vilniaus visuomenės centrą pastaruoju metu kreipiasi nemažai tėvų, sunerimusių dėl darželius lankančių vaikų sveikatos. Vieni jų skundžiasi, kad į darželius priimami vaikai su užkrečiamųjų ligų simptomais (karščiuoja, viduriuoja, vemia, kosti, yra išskyrų iš nosies ir kt., turi utėlių ar glindų), kiti tėvai piktinasi, kad net su menkiausiais ligos požymiais į kolektyvus vaikai nepriimami.

Tėvai dažnai klausia, kaip reaguoti ir kur kreiptis, pastebėjus, kad kiti tėvai atvedė savo vaiką su akivaizdžiais ligos požymiais. Vilniaus visuomenės sveikatos centras tokius skundus tiria ir atlieka patikrinimus darželiuose.

Jeigu nustatoma, kad darželyje nesilaikoma higienos reikalavimų, tarp kurių yra ir reikalavimas nepriimti sergančių ar (ir) turinčių užkrečiamųjų ligų požymių vaikų, administracijai skiriamos nuobaudos. Taigi pastebėjus, kad į darželį vedami vaikai su minėtais ligų požymiais, reikėtų pirmiausia atkreipti į tai tiek sergantį vaiką atvedusių tėvų, tiek auklėtojų dėmesį. Jeigu susitarimu problemos išspręsti nepavyksta, galima kreiptis į Vilniaus visuomenės sveikatos centrą (ar kitose administracinėse Lietuvos teritorijose veikiančius visuomenės sveikatos centrus).

Ligos nėra neišvengiamos

Lopšeliuose-darželiuose vaikai serga dažnai dėl dviejų pagrindinių priežasčių: pirma, tokio amžiaus vaikų imuninė sistema dar nėra tinkamai susiformavusi; antra, kolektyvuose, kaip ir kitose masinio susibūrimo vietose, ligų sukėlėjams yra tinkamos sąlygos greičiau plisti.

Vienintelė išeitis – mažinti užkrečiamųjų ligų sukėlėjų plitimą bei stiprinti vaiko imuninę sistemą. Kad vaikas sirgtų rečiau, ir tėvai, ir darželio darbuotojai turi stengtis užkirsti kelią ligų plitimui neleisdami sergantiems vaikams lankyti lopšelio-darželio. Tai sumažina ligų sukėlėjų plitimo tikimybę ir yra naudinga pačiam sergančiajam – jis išvengs papildomų ligų, kurios gresia sumažėjus organizmo apsaugai. Sergantis vaikas namuose gali geriau pailsėti, o poilsis – viena iš greito sveikimo sąlygų.

Patikimiausias būdas apsisaugoti nuo ligų bei jų sukeliamų komplikacijų – skiepijimas nuo užkrečiamųjų ligų (jei tokios vakcinos yra sukurtos). Kita labai svarbi užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonė – higienos laikymasis. Pavyzdį vaikams turėtų rodyti ir auklėtojos, ir tėvai, ir seneliai. Įpratinkite vaikus dažnai plauti rankas – nusičiaudėjus, išsipūtus nosį. Tai taip pat stabdo bakterijų ir virusų plitimą. Nepamirškite reguliariai vėdinti patalpų ir, žinoma, stiprinti imuninę sistemą. Geriausiai tai padeda daryti subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, o ypač gryname lauke.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė