Milicija bandė jėga paimti Kijevo miesto adminstracijos pastatą (video) (3)

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

Šiandien, gruodžio 11 dieną, Ukrainos saugumo pajėgos bandė jėga užimti Kijevo miesto administracijos pastatą, tačiau nepavyko išvaryti apie poros šimtų opozicijos aktyvistų, įsitvirtinusių ten jau ilgiau nei savaitę.

Milicijos elitinio dalinio „Berkut“ vyrams teko atsitraukti, kai pareigūnams nepavyko jėga išvyti iš Kijevo merijos protestuotojų, kurie laistė pareigūnus vandeniu iš priešgaisrinės žarnos.

Tuo metu aktyvistai išdidžiai mojavo „Svoboda“ ir Ukrainos vėliavomis savivaldybės pastato viršutiniuose aukštuose, demonstruodami, kad jie tebekontroliuoja padėtį.

Prie pastato susirinko keli šimtai žmonių, kurie šaukia „šaunuoliai“ ir „Kijevai – kelkis!“ Pranešama, kad nenustatytas asmuo degančiu skysčiu butelyje padegė vieną iš trijų milicijos autobusų.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad jėgos panaudojimas prieš taikius demonstrantus Kijeve yra nepateisinamas ir dėl to tiesioginė atsakomybė tenka Ukrainos politinei vadovybei.

„Jėgos panaudojimas prieš taikius demonstrantus Kijeve yra nepateisinamas. Tai tiesioginė Ukrainos politinės vadovybės atsakomybė“, – pareiškė D. Grybauskaitė. Jos komentarą BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

„Šios nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš europinį kelią, o tai prieštarauja viešiems Ukrainos Prezidento pareiškimams.

Išraiškos laisvė ir teisė į taikius susirinkimus yra pamatinės Europos vertybės, ir vyriausybės, skelbiančios, kad renkasi europinį kelią, negali jų paminti taip, kaip tai išvydome šią naktį Kijeve.

Policijos veiksmai prieš taikius protestuotojus rodo ne tik nepagarbą šioms vertybėms, bet ir tai, kad visiškai stinga valios pradėti prasmingą dialogą su pilietinės visuomenės ir opozicijos atstovais, turinčiais aiškią europinės ateities viziją.

Valdžia taip pat viešai parodė ignoruojanti ES ir JAV atstovų, šiuo metu besilankančių Kijeve, raginimus nesiimti naujų žingsnių, kurie pablogintų padėtį. Jos veiksmai prieštarauja Ukrainos kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkės pareigoms ir atsakomybei.

Kartoju savo raginimą Ukrainos valdžiai nedelsiant nutraukti visus prievartinius veiksmus ir provokacijas, ištirti visus smurto atvejus ir nubausti kaltuosius.

Ukrainos valdžia per trumpą laiką, ypač per pastarąją naktį, prarado daug pasitikėjimo ir jį gali pradėti atkurti tik laikydamasi europinių vertybių.

Mums kelia įspūdį tvirta dvasia, kurią matome Nepriklausomybės aikštėje, ir tikime, kad Ukrainos žmonių europiniai siekiai išsipildys“, – rašoma Lino Linkevičiaus išplatintame pranešime.

httpv://youtu.be/pHLjZmqlgFg

Kijevo merijos gynyba

Kijevo merijos gynyba

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė