L.Linkevičius ketina vykti į Kijevą ir atstovauti Europos Sąjungai (7)

L.Linkevičius

L.Linkevičius

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį, gruodžio 11 dieną, ketina vykti į protestų apimtą Ukrainą atstovauti Europos Sąjungai (ES), kai iš Kijevo grįš ES užsienio politikos vadovė Katerina Ašton.

Kol kas derinamas susitikimų planas. Ministras šiandien išplatino pranešimą, susijusį su šios nakties Kijevo įvykiais.

„Šios nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš europinį kelią, o tai prieštarauja viešiems Ukrainos Prezidento pareiškimams.

Išraiškos laisvė ir teisė į taikius susirinkimus yra pamatinės Europos vertybės, ir vyriausybės, skelbiančios, kad renkasi europinį kelią, negali jų paminti taip, kaip tai išvydome šią naktį Kijeve.

Policijos veiksmai prieš taikius protestuotojus rodo ne tik nepagarbą šioms vertybėms, bet ir tai, kad visiškai stinga valios pradėti prasmingą dialogą su pilietinės visuomenės ir opozicijos atstovais, turinčiais aiškią europinės ateities viziją.

Valdžia taip pat viešai parodė ignoruojanti ES ir JAV atstovų, šiuo metu besilankančių Kijeve, raginimus nesiimti naujų žingsnių, kurie pablogintų padėtį. Jos veiksmai prieštarauja Ukrainos kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkės pareigoms ir atsakomybei.

„Kartoju savo raginimą Ukrainos valdžiai nedelsiant nutraukti visus prievartinius veiksmus ir provokacijas, ištirti visus smurto atvejus ir nubausti kaltuosius.

Ukrainos valdžia per trumpą laiką, ypač per pastarąją naktį, prarado daug pasitikėjimo ir jį gali pradėti atkurti tik laikydamasi europinių vertybių.

Mums kelia įspūdį tvirta dvasia, kurią matome Nepriklausomybės aikštėje, ir tikime, kad Ukrainos žmonių europiniai siekiai išsipildys“ – rašoma L.Linkevičiaus pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė