Kijeve naktį bandyta šturmuoti Maidaną (video, tiesioginė transliacija) (21)

Ukrainian Foto nuotr.

Ukrainian Foto nuotr.

Naktį iš gruodžio 10 į 11 d. Ukrainos sostinėje Kijeve jau 20 dieną Nepriklausomybės aikštėje populariai vadinamoje Maidanu mitinguojančius ES šalininkus bando išsklaidyti specialių pajėgų „Berkut“ kariai. Vakar naktį jie vieną po kitos pašalino sostinės centre protestuotojų suręstas barikadas, o šiąnakt apie 2 val. nakties jau ėmėsi ir pačios Maidano aikštės.

Gausios „Berkuto“ ir vidaus kariuomenės karių pajėgos nustūmė demonstrantus iki pačios Maidano aikštėje įrengtos scenos. Komunalinės tarnybos naudodamos techniką ardo barikadas.

Kol kas tarp demonstrantų ir kariškių didesnių susidūrimų neįvyko.

2:30 val. „Kreipiuosi į „Berkut“! Mes surasime ir nubausime kiekvieną, kuris pakėlė ranką prieš taikius protestuotuotojus“, – iš Maidano scenos specialių milicijos pajėgų karius perspėjo liaudies deputatas Andrejus Parubijus.

Apie 2:50 val. Maidano šturmas pristabdomas. Spec. daliniai sustojo palikę mitinguotojams nedidelę erdvę Maidano aikštėje. Scenoje dainuoja ir protestuotojų dvasią šūkiais ir skanduotėmis kelia aktyvi visų mitingų dalyvė Ruslana, ugningas kalbas sako politikai, deputatai, opozicijos lyderiai. Pranešama, kad į Maidaną renkasi Kijevo gyventojai palaikyti mitinguojančių.

Opozicijos lyderiai ramina mitinguotojus rauktis nuo barikadų nesipriešinant ir nepasiduodant provokacijoms. Tačiau vyksta ssusistumdymai, mitinguotojai ginantys barikadas lengvai nesiduoda nustumiami.

„Berkut“ daliniai prasiveržė pro Institutskaja gatvėje esančią barikadą bei pro Europos aikštės pusėje esančią barikadą. Barikadų liekanos išvežamos savivarčiais.

Maidano aikštėje pasirodė žmonės subintuotomis galvomis kurie sako, kad nukentėjo nuo „Berkut“ antpuolio. Pranešama, kad „Berkut“ šturmuoja sostinės Rotušėje užsibarikadavusius protestuotojus. Pastate atjungta šviesa.

Ruslana Maidano aikštėje nuo scenos ragina miliciją nevykdyti nusikalstamų valdžios įsakymų.

Apie 4 val. Milicijos spec daliniai atsitraukė nuo miesto Rotušės ir persigrupavo. Jėgos struktūrų spaudimas pristabdomas visose Maidano prieigose. Susidūrimas su mitinguotojais tęsiasi tiktai Instituckaja gatvės pusėje.

Šimtai Maidano mitinguotojų jau keletą valandų stabdo „Berkuto“ pajėgas besiveržiančias link Maidano iš Institutskaja gatvės pusės. Žmonės neleidžia spec. daliniams judėti toliau.

4:30 val. Liaudies deputatas Olesja Orobecas iš Maidano tribūnos pranešė, kad pavieniai spec. dalinio „Grifon“ pareigūnai perėjo į protestuotojų pusę ir stojo  prieš „Berkutą“ Liuteranskaja gatvėje.

5 val. Iš Besarabskaja gatvės pusės link Maidano aikštės pusę juda žmonių automobilių kolonos. Kijevo gyventojai vyksta palaikyti mitinguotojų. Žmonių Maidano aikštėje daugėja. Pranešama, kad jų yra apie 15 000. Taksi vairuotojai į Maidaną veža nemokamai…

5:30 val. Tęsiasi susistumdymas prie Profsąjungų rūmų. Protestuotojai bando atsilaikyti prieš juos spaudžiančius VRM padalinius. Pranešama, kad kai kurie demonstrantai yra sužeisti. Yra ir suimtųjų. JAV pasiuntinys Ukrainoje Džefris Pajatas pareiškia norą susitikti su Ukrainos opozicijos lyderiais. „Amerikiečių tauta solidarizuojasi su ukrainiečiais“, – pasiuntinio žodžius nuo Maidano scenos cituoja deputatas Olesja Orobecas.

6 val. pranešama, kad vėl yra uždarytos Kijevo Kreščatiko ir Nepriklausomybės aikštės metro stotelės.  „Berkut“ daliniai pasitraukia iš Institutskaja ir Kreščiatiko gatvių sankryžos.

7:30 val. Maidano aikštės scenoje ugningoji nenuilstanti Ruslana ragina žmonės rinktis Maidane: „Į Maidaną, į Maidaną, į Maidaną!“

12:00 val. iš Maidano aikštės milicija visiškai pasitraukė. Protestuotojai atkuria barikada, kurias per naktį naikino jėgos struktūrų vyrai.

Milicija pasitraukia iš Maidano:

httpv://youtu.be/FTm8m8PDMp0

Tiesioginė transliacija iš Kijevo Laisvės aikštės (Maidano):

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė