Ežerai – Lietuvos turtas, o sąvartynai – jų bėda (video) (0)

A.Beschmelnovo nuotr.

A.Beschmelnovo nuotr.

Žiemai atėjus į mūsų kiemus ir pirmam ledui pradėjus kaustyti ežerų vandenis, laisvojo nardymo asociacijos „Vienu įkvėpimu“ nariai, paskutinį kartą šiais metais surengė ežerų valymo akciją. Po prieš savaitę rengto Balsio ežero dugno valymo, šį kartą nusprendė aptvarkyti Galvės ežerą.

Abu valymui pasirinkti ežerai išsiskiria lankytojų gausa, todėl manyta, kad Galvės ežero dugnas bus priglaudęs tikrai nemažiau įvairių šiukšlių nei Balsio ežeras. Bet vis vien, prieš pasinerdami į šaltus Galvės vandenis narai viduje tikėjosi, kad šiame ežere nepasitvirtins taisyklė – šiukšlių kiekis tapatus žmonių kiekiui.

Akcijoje dalyvavo penki asociacijos „Vienu įkvėpimu“ narai bei jų draugai, padėję šiukšles tvarkyti krante. Galvės ežeras šį kartą nustebino nebūdingu jam skaidrumu, vietomis siekusiu net iki 5 metrų. Vandens temperatūra, siekianti vos 2 laipsnius pagal Celsijų, rodė, kad ežeras greitai pasidengs ledu. Šaltas ir vėsus oras nesumažino akcijos dalyvių entuziazmo, todėl nieko nelaukdami narai pasinėrę į ežerą pradėjo rinkti šiukšles.

Šiukšlių kiekis šį kartą nebuvo toks gausus, o narai juokavo, kad plastikinius Balsio ežero „bambalius“ Galvėje pakeitė kiek intelektualesni radiniai, kurie priminė pasakų scenas. Lyg puota su taurėmis, stiklinėmis ir stikliukais, puodais, puodynėmis ir puodukais laikrodžiui dar neišmušus dvyliktos valandos, išginė pelenę namo be vieno prabangaus Labutino batelio. Kažkas, bijodamas kad jo tinklas nebūtų nutemptas didžiulės žuvies, prirakino jį prie prieplaukos. Tinklą iškėlusiems narams ir jų draugams, besikalbant prie karštos arbatos puodelio apie ką tik pasibaigusią dar vieną sėkmingą ežero valymo akciją, šis radinys ir jo radimo aplinkybės priminė sceną iš E. Hemingvėjaus  apysakos „Senis ir jūra“.

Asociacijos „Vienu įkvėpimu“ nariai, vykdydami Lietuvos vandenų valymo akcijas, mato, kad Lietuvos visuomenėje dar gaji nuomonė, kad vanduo tai vieta, kuri geriausiai slepia šiukšles. Tikimasi, kad vykdomos akcijos ir filmuota medžiaga su graudžiais vaizdais iš mūsų valytų telkinių dugno, pakeis žmonių požiūrį ir jie supras, kad Lietuvos ežerus, upes bei jų pakrantes reikia prižiūrėti, o ne teršti.

httpv://youtu.be/X0FvCzQHytM

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė