D. Juronytei-Zelčiuvienei įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas (0)

ApdovanojimasLietuvos teatro ir kino aktorei, režisierei Danutei Juronytei-Zelčiuvienei įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Apdovanojimą antradienį Nacionaliniame Kauno dramos teatre aktorei įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ aktorei Danutei Juronytei-Zelčiuvienei įteiktas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Šį rudenį garbingą gyvenimo sukaktį šventusi aktorė D. Juronytė-Zelčiuvienė 1951 m. baigė Panevėžio dramos teatro vaidybos studiją, keletą metų dirbo aktore Panevėžio dramos teatre. Nuo 1954 m. Kauno dramos teatro (dabar Nacionalinis Kauno dramos teatras) aktorė. Sukūrė apie 80 vaidmenų teatre, kino ir televizijos filmuose, Kauno dramos teatre pastatė spektaklių.

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ yra teikiamas nuo 2010 metų. Juo pagerbiami iškilūs kultūros ir meno žmonės, kultūrai nusipelnę Lietuvos ir užsienio mecenatai, dvasininkai. D. Juronytė-Zelčiuvienė yra 64-oji šio apdovanojimo laureatė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė