ŠMC kino salėje trečiadienį prasidės Gruzijos kino dienos (0)

Kadras iš Nana Ekvtimišvili ir Simono Groso filmo „Pačiame žydėjime“ | organiz. nuotr.

Kadras iš Nana Ekvtimišvili ir Simono Groso filmo „Pačiame žydėjime“ | organiz. nuotr.

Gruodžio 11-15 dienomis Šiuolaikinio meno centro kino salė, bendradarbiaudama su Gruzijos ambasada Vilniuje bei Gruzijos nacionaliniu kino centru, pristato pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Gruzijos kino dienas, kurių metu bus rodomi naujausi, jau spėję sulaukti pasaulinio pripažinimo šios šalies filmai. Gruzijos kino dienos – tai įvairias kultūros sritis apimančios renginio „Gruzijos menas Vilniuje“ dalis.

ŠMC kino salėje bus parodyti 8 vaidybiniai ir dokumentiniai filmai, kurių dėmesio centre – Abchazijos karo patirtys, Gruzijos sovietmečio istorija ir šiuolaikinės nepriklausomos šalies iššūkiai, atsispindintys kasdieniuose žmonių gyvenimuose ir išgyvenimuose.

Kino dienas pradės vaidybinis Zaza Uršadzės (Zaza Urushadze) filmas „Mandarinai“ (angl. „Tangerins“) apie ištuštėjusį estų kaimą Abchazijoje su jame likusiais dviem gyventojais, kuriems, nepaisant jų kitos tautybės, akistatoje su karo veiksmais nepavyksta išlikti neutraliais mandarinų augintojais – tenka priimti politinius ir etinius sprendimus. Filmo „Mandarinai“ seansą pristatys Gruzijos Nacionalinio filmų centro atstovas Davidas Vašadze (Davidas Vashadze) ir filmavimo komandos narė Keti Mačavariani (Keti Machavariani), kuri Vilniuje viešės iki penktadienio, gruodžio 13 d., kuomet pristatys savo režisūrinį debiutą – „Druskos baltumo“ (angl. „Salt White“). Šis pasakojimas apie jausmus šiuolaikinėje Gruzijoje pelnė apdovanojimą už geriausią debiutą, taip pat – geriausio aktoriaus apdovanojimą, skirtą Gagi Svandidzei Tarptautiniame Cottbuso kino festivalyje.

Apie to paties laikotarpio tikrovę pasakoja ir prestižiniam Oskaro apdovanojimui užsienio filmų kategorijoje nominuotas filmas „Pačiame žydėjime“ (angl. „In Bloom“), kuriame dviejų keturiolikmečių draugių gyvenimai atrodo tiesiog trykštantys jaunyste ir optimizmu, nepaisant šalį apnikusio smurto ir linčo teismų. Šis filmas jau yra pelnęs daug apdovanojimų įvairiuose kino festivaliuose visame pasaulyje.

Tarptautinių kino kritikų bei publikos taip pat puikiai įvertintas ir dar vienas filmas, kuriame karo patirtys atskleidžiamos per vaiko pasaulėjautą – tai 12-os metų berniuko Tedo bandymas atgauti savo svajones filme „Kitas krantas“ (angl. „The Other Bank“). Šis filmas įvertintas Europos kino akademijos prizu ir apdovanojimais Vysbadeno, Sietlo, Granados tarptautiniuose kino festivaliuose.

Šiuolaikinės Gruzijos aktualijos atskleidžiamos dokumentiniuose pasakojimuose: „Anglų kalbos mokytojas“ (angl. „The English Teacher“), „Bachmaro“ (angl. „Bakhmaro“), taip pat nuotaikingoje ir kandžioje komedijoje „Šypsokis“ (angl. „Keep Smiling“).

Gruzijos kino dienų programa ŠMC kino salėje:

„Mandarinai“, režisierius Zaza Urushadze , vaidybinis, Gruzija, 96 min., 2013 m. gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Kitas krantas“, režisierius George Ovashvili, vaidybinis, Gruzija, 90 min., 2009 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Druskos baltumo“, režisierė Keti Matchavariani, vaidybinis, Gruzija, 80 min., 2011 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Šypsokis“, režisierius Rusudan Chkonia , vaidybinis, Gruzija, 110 min., 2012 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Bachmaras“, režisierius Salome Jashi, dokumentinis, Gruzija, 60 min., 2011 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Pačiame žydėjime“, režisieriai Nana Ekvtimishvili, Simon Gross, vaidybinis, Gruzija, 110 min., 2013 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Ar čia yra teatras?!“, režisierė Nana Janelidze, dokumentinis, Gruzija, 45 min., 2011 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.
„Anglų kalbos mokytojas“, režisieriai Nino Orjonikidze, Vano Arsenishvili, dokumentinis, Gruzija, 56 min., 2013 m., gruzinų k. su lietuviškais subtitrais.

ŠMC kino salėje filmai rodomi trečiadieniais – sekmadieniais.
Gruzijos kino dienos ŠMC kino salėje: gruodžio 11 – 15 dienomis.

Detalų seansų tvarkaraštį rasite čia

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė