Pilių restauravimo idėjos bus pristatytos kultūros istorijos vakare (2)

Aukštutinė pilis | mdl.lt nuotr.

Aukštutinė pilis | mdl.lt nuotr.

Gruodžio 12 d. 17 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje, Arsenalo g. 3, vyks paskaita „Restauracija, neslepianti laiko padarytų žaizdų: Aukštutinės pilies rūmų atvejis“.

Klausytojai išgirs du pranešimus. Pirmajame, kurį skaitys menotyrininkė Edita Povilaitytė, siekiama parodyti, kokie Vilniaus Aukštutinės pilies kunigaikščių rūmų apsaugos darbai buvo vykdomi XIX-XX amžių sandūroje ir tarpukaryje, kaip susiformavo autentiškų mūrų išsaugojimo idėjos. Tarpukaryje tyrėjai mūrus konservavo ir tik ketvirtojo dešimtmečio antrojoje pusėje ėmėsi fragmentinio architektūrinių elementų restauravimo. Tuomet imta svarstyti, kaip geriau pristatyti žiūrovui konservuotas liekanas.

XX amžiaus antrojoje pusėje įsivyravus stilistiniam restauravimui, atsirado idėjų atstatyti Aukštutinės pilies rūmus. Tačiau architekto Sigito Lasavicko atlikti tyrimai bei aštuntajame dešimtmetyje parengti trys rūmų konservavimo ir rekonstrukcijos projektai atvėrė ir kitą požiūrį į autentiškumo išsaugojimo galimybes, kuris liko jo brėžiniuose ir rankraščiuose. Pranešime atskleidžiami šie S. Lasavicko ieškojimai.

Antrajame pranešime dr. Birutė Rūta Vitkauskienė supažindins su Koldingo pilies Danijoje restauravimo patirtimi. Danų architektai rado būdą, kaip išsaugoti pilies griuvėsius ir išvengti imitacinio atstatymo ar vizijų kūrimo.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė