EP atmetė vaikų tvirkinimą propoguojančią E. Estrelos rezoliuciją! (103)

Europs parlamentas

Europs parlamentas

Gruodžio 10 d. Europos Parlamentas (EP) atmetė skandalingą, prieštaringai vertinamą Editos Estrelos (Edite Estrela) rezoliuciją ir pritarė alternatyviai rezoliucijai dėl lytinių ir reprodukcinių teisių bei lytinio švietimo, kurią parengė Europos liaudies partijos bei Europos konservatorių ir reformistų frakcijos.

Priimtoje rezoliucijoje nėra teiginių, kurie buvo įrašyti pirminiame EP narės E.Estrela parengtame projekte „Seksualinė ir reprodukcinė sveikata bei teisės“.

EP priimtoje rezoliucijoje pažymima, kad lytinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių, taip pat lytinio švietimo mokyklose politikos formavimas ir įgyvendinimas patenka į valstybių narių kompetencijos sritį, o ES gali prisidėti skatindama valstybių gerąją patirtį.

Už šią rezoliuciją balsavo 334 EP nariai,  327 pasisakė prieš, 35 – susilaikė.

Nepriimti E.Estrelos rezoliucijos Europos parlamentą gruodžio 10 d. paragino ir Lietuvos Rrespublikos Seimas pareiškęs šiuo klausimu savo nuomonę specialioje rezoliucijoje „Dėl Europos Parlamento narės Edite Estrelos rezoliucijos“. Už tokį srendimą balsavo 66, prieš – 14, susilaikė 8 Seimo nariai.

Šia rezoliucija Seimas, pareiškė susirūpinimą, kad rezoliucijos projekto, kurį pateikė europarlamentarė E.Estrela iš Portugalijos, nuostatos kelia grėsmes konstitucinei šeimos sampratai, konstitucinei tėvų teisei ir pareigai – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais bei prieštarauja Europos Sąjungos teisei.

Seimas atkreipė dėmesį, jog vaikų lytinis švietimas yra labai svarbus asmenybės formavimosi veiksnys, tačiau šeima yra pagrindinė socialinė institucija ir jos teisė auginti bei ugdyti vaikus turi būti visų pripažįstama, o šis procesas – neatsiejamas nuo tėvų laisvos valios ir atsakomybės.

Seimas priminė, kad Europos Parlamente priėmus minėtą rezoliuciją, Europos Sąjungos šalys būtų raginamos užtikrinti nuostatų laikymąsi, kad masturbacija ankstyvoje kūdikystėje esą prisideda prie lytinio švietimo, bei kad vaikai iki 6 metų jau turi žinoti apie intymius santykius tarp tos pačios lyties, o iki 9 metų jau turi gauti informacijos apie kontracepcijos metodus.

Atsižvelgdamas į tai, kad Europos Sąjungoje turi būti laikomasi valstybių stojimo sutartyje įtvirtinto principo gerbti nacionalinės kultūros ir religijos tradicijas; solidarizuodamasis su tarptautinėms vaikų teises bei laisves ginančioms nevyriausybinėms organizacijoms ginančiomis tarptautines vaiko teises į kūdikystę ir vaikystę, Seimas neigiamai įvertino Edite Estrelos rezoliuciją ir kreipiasi į Europos Parlamentą ragindamas atmesti Editos Estrelos rezoliucijos projektą „Seksualinė ir reprodukcinė sveikata bei teisės“ bei pripažinti jos nuostatas žalingomis Europos tradicijai, teisei bei moralei.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė