Paskelbti 2013 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojai (0)

Juozas Budraitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Juozas Budraitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Kultūros ministerijoje pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje paskelbti šeši 2013 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją, kuriai vadovauja istorikas Alfredas Bumblauskas, sudaro literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, rašytojas Donaldas Kajokas, dirigentas Juozas Domarkas, skulptorius Robertas Antinis, menotyrininkė Lolita Jablonskienė, architektas Saulius Juškys, kompozitorius Algirdas Martinaitis, teatrologė Irena Veisaitė ir kino režisierius Audrius Stonys.

„Šių premijų svarba yra ypatinga Lietuvos kultūrai. Kadangi kultūra dažnai yra neįvertinama, labai svarbu, kad bent atskiri kūrėjai, garsinantys Lietuvą, įkvepiantys savo pasekėjus kurti, būtų pastebėti ir įvertinti. Turiu pasidžiaugti, kad šalia premijos šįmet mes pasiekėme dar vieną džiugią permainą – Seime pasiekėme sprendimą, kad Nacionalinių premijų laureatai vėl turėtų galimybę gauti valstybinę pensiją“, – sakė spaudos konferencijoje kultūros ministras Šarūnas Birutis.

„Laureatai šįmet išrinkti iš daugiau kaip 40 kandidatų. Nors tarp laureatų šįmet nėra moterų, jos turi daugiau galimybių tapti Nacionalinės premijos laureate, nes pagal statistiką ja tampa kas ketvirta pristatyta moteris, o vyrai – tik kas šeštas. Mes turime tą spektrą asmenybių, kūrėjų, kurią visuomenė suranda. Kviečiame aktyviau dalyvauti šiame procese“, – sakė Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas prof. A. Bumblauskas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 104 000 Lt.

2013 METAIS LIETUVOS NACIONALINĖS KULTŪROS IR MENO PREMIJOS LAUREATAIS TAPO:

1.

Kino operatorius Jonas Gricius

Už Lietuvos kino poetikos pagrindų sukūrimą, aukščiausią vizualinę kino kultūrą, už profesinę sąžinę.

2.

Aktorius Donatas Banionis

Už Juozo Miltinio teatro legendos tąsą šiuolaikiniame teatre ir kine.

3.

Kompozitorius Faustas Latėnas

Už Lietuvos teatro skambesį, už muziką, kaip visavertę teatrinio vyksmo dalyvę.

4.

Kompozitorius Giedrius Antanas Kuprevičius

Už plačią muzikinės raiškos gamą, nuo miuziklo iki operos ir baleto.

5.

Rašytojas Vladas Braziūnas

Už poetinius atradimus, gilinantis į lietuvių kalbos lobyną ir baltiškąją pasaulėvoką.

6.

Aktorius Juozas Budraitis

Už kūrybą, apimančią platų kultūros lauką, už novatorišką ir intelektualią aktorystę, atvėrusią langą į Lietuvą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė