Ukrainiečiai kyla į žūtbūtinę kovą už europietišką ateitį (nuotraukos, video) (24)

V.Gromovo nuotr.

V.Gromovo nuotr.

Gruodžio 8 dieną, Kijevo centre susirinko šimtatūkstantinė (spėjama, kad iki pusės milijono) eurošąlininkų minia. Maidano aikštėje susirinkusiesiems kalbantieji opozicijos lyderiai ir Ukrainos visuomenininkai pareikalavo Viktoro Janukovyčiaus ir vyriausybės atsistatydinimo.

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko, kuri atlieka septynerių metų kalėjimo bausmę, paragino Euromaidano dalyvius nesiderėti su dabartine valdžia.

„Nepasiduokite, neženkite nė žingsnio atgal, nesėskite prie derybų stalo su valdžia“, – sakoma J.Tymošenko kreipimesi, kurį sekmadienį Kijevo Nepriklausomybės aikštėje perskaitė jos duktė Jevgenija Tymošenko.

Kijevo Kreščatiko prospekte įvyko akcija „Tyli ukrainiečių liaudies eisena“, kurios dalyviai, užsirišę burnas juodais kaspinais, ėjo nuo merijos pastato į Nepriklausomybės aikštę. Šitokiu būdu jie išsakė paramą žurnalistams, kurie anksčiau Ukrainos jėgos struktūrų buvo sumušti kartu su protestuotojais.

Akcijos prieš Ukrainos vyriausybę dalyviai Kijeve toliau stato barikadas ministrų kabineto pastato prieigose.

Daugybė žmonių suplūdo į Kijevo centrą. „Novaja gazeta“ nuotr.

Daugybė žmonių suplūdo į Kijevo centrą. „Novaja gazeta“ nuotr.

Pasak mitinguojančių, šitomis barikadomis siekiama neleisti ministrams patekti į vyriausybės pastatą, kai pirmadienį prasidės darbo diena.

Kol kas milicijos pareigūnai jokių aktyvių veiksmų prieš protestuotojus, kurie blokuoja valdžios pastatus, nesiima.

Milicijos pareigūnai protestus stebi prie prezidento administracijos pastato, vyriausybės ir parlamento.

Į Kijevą palaikyti protestuotojų išvyko ir lietuviai.

Marinskij parke tuo metu vyksta dabartinės valdžios palaikymo mitingas, kuriame susirinko apie 2 tūkst. „Regionų partija“ šalininkų. Opozicija blokavo vieną iš įėjimų į parką ir atsidūrė akis į akį su valdžios šalininkas. Policijai teko 4–5 žiedais apjuosti saujelę mitinguotojų, kad neįvyktų muštynės ar provokacijos. Vidurnaktį visi protestuotojai išsiskirstė be didesnių nesklandumų.

Ukrainos saugumo tarnybos Vyriausioji tyrimų valdyba pareiškė tirianti baudžiamąją bylą dėl veiksmų, kuriais siekiama užgrobti valdžią šalyje.

Baudžiamasis persekiojimas pradėtas Arsenijui Jaceniukui ir Aleksandrui Turčinovui iš opozicinės partijos „Batkivšiny“ bei kitiems veikėjams pagal atitinkamą Baudžiamojo kodekso 109-ąjį straipsnį, kuriame už valdžios užgrobimą numatyta bausmė kalėti nuo 5 iki 10 metų.

Nuverstas Lenino paminklas. Sustabdyta akimirka

Nuverstas Lenino paminklas. Sustabdyta akimirka

Kaip praneša naujienų tarnyba „Svboda“, Kijeve grupė kaukėtų asmenų apsupo Lenino paminklą Besarabijos aikštėje ir jį nuvertė. Šį faktą patvirtino ir Kijevo milicija, saugojusi šį paminklą, tačiau neįsikišo.

Pranešama, kad į aikštę suplūdo daugybė žmonių, kurie čia sugiedojo Ukrainos himną. Kūju kapojami paminklo likučiai, o susirinkusieji renkasi suvenyrus – atskilusias dalis.

Pagal naujienų agentūras, yra iškelta baudžiamoji byla dėl Lenino paminklo, kuris pastatytas 1946 metais, sunaikinimo. Byla keliama pagal baudžiamąjį kodeksą „masiniai neramumai“.

Ukrainos žurnalistai, nepatenkinti melagingai nušviečiant įvykius, įteikė „Oskaro“ statulėlę vienam iš „Rosija 24“ žurnalistų, kuris tiesioginės transliacijos metu nušvietė įvykius Euromaidane. Tiesioginės transliacijos metu nuskambėjo žodžiai: „Perduokite „Oskarą“ kanalui „Rosija“ ir Dmitrijui Kiseliovui už melą ir nesąmones apie Euromaidaną. Mes mylime rusus, bet…“

Olegas Tiagnibokas, organizacijos „Laisvė“ lyderis, ant scenos susirinkusiai miniai pasakė, kad pagaliau Ukraina su Euromaidanu atsikrato Sovietų Sąjungos imperijos, kuri vis dar egzistuoja. Leninas krito, o rytoj kris Janukovyčius. Kremliaus Ukrainos okupacija baigėsi šiandien ir Ukraina – tai Europa.

Vienas iš opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas protestuotojų būstinės spaudos konferencijoje pasakė, kad ši naktis ir artėjantis pirmadienis yra lemtingieji Ukrainai. Jis paragino žmones nuo 5 val. ryto blokuoti (bet ne užimti) valdžios institucijas, elgtis taikiai ir demokratiškai.

Opozicijos lyderiai sako, kad pėsčiomis patekti į vyriausybinius pastatus darbuotojams nedraus. Greitosios pagalbos ir kitų specialių tarnybų transportui kelias bus atvertas.

ƒ„Mes priėme sprendimą, kad valdžios kvartalas yra pėsčiųjų zona. Jei nori praeiti, tegu eina“ – sako A.Jaceniukas.

Teismas priėmė sprendimą, kuris draudžia blokuoti Generalinę prokuratūrą iki kitų metų sausio 7 dienos.

Gruodžio 9 dienos ryte Maidano protestuotojai žada pravesti „gulimąjį“ protestą. Tokiu būdu Generalinės prokuratūros darbuotojai turės peržengti gulinčius protestuotojus, norėdami patekti į pastatą.

Gruodžio 9 naktį mitinguotojai pasiskirstė į tris grupes: vieni liko Maidano aikštėje, šoko ir dainavo, antri saugojo aikštės prieigas nuo netikėto jėgos struktūrų puolimo, o treti ėjo miegoti į įvairiose vietose išsidėsčiusias protestuotojų būstines.

„Gulamoji“ protesto akcija

„Gulamoji“ protesto akcija

Kaip ir buvo planavę, dalis Euromaidano protestuotojų (apie 50) surengė „gulamąją“ protesto akciją priešais Generalinę prokuratūrą. Šios įstaigos darbuotojams iš tiesų teko lipti per gulinčius žmones, kad patektų į pastatą.

Dalis jėgos struktūrų dalinių pradėjo judėjimą į Kijevo centrą iš Vasilkovo karinės dalies, praneša liudininkai per socialinius tinklus. Pranešama, kad juda 20 autobusų kolona. Priešais juos bėga būrys milicininkų, kurie šalina kliūtis.

Pranešama, kad į Maidano aikštę nebegalima patekti, nes užbarikaduota nuo milicijos. Miesto centre tvyro įtampa.

 

Euromaidanas iš aukštai:

httpv://youtu.be/Xh1PZpIkrFY

Nugriaunamas Lenino paminklas:

httpv://youtu.be/HVgjjv0WcX8

„Oskaras“ už melą ir nesąmones apie Euromaidaną:

httpv://youtu.be/xTfMbgQqEeg

 

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė