Ambasadoje Stokholme pagerbtas lietuvių kilmės Nobelio premijos laimėtojas (0)

R.Šileris | commons.wikimedia.org nuotr.

R.Šileris | commons.wikimedia.org nuotr.

Lietuvos ambasadoje Švedijoje gruodžio 7 dieną pagerbtas lietuvių kilmės 2013-ųjų metų Nobelio ekonomikos premijos laimėtojas, JAV Jeilio universiteto profesorius Robertas Šileris.

Kartu su profesoriumi į susitikimą su Švedijoje dirbančiais, studijuojančiais ir gyvenančiais lietuviais, švedų verslininkais ir diplomatais atvyko ir R.Šilerio giminės bei kolegos mokslininkai iš JAV.

Lietuvių kilmės mokslininkas dalyvaus kiekvienų metų gruodžio 10 dieną Stokholme vykstančioje Nobelio premijų įteikimo iškilmėse.

Lietuvos ambasadorius Stokholme Eitvydas Bajarūnas, vakaro svcečiams pristatęs profesorių, pažymėjo, kad vaikystėje jis augo lietuviškoje aplinkoje, o žinia apie tai, kad šių metų Nobelio premiją ekonomikos srityje gavo lietuvių kilmės amerikietis, labai nudžiugino visą Lietuvą.

Užsienio reikalų ministro kvietimu gruodžio 13-16 d. R.Šileris lankysis Lietuvoje, kur dalyvaus ne tik oficialiuose susitikimuose, bet ir viešose paskaitose.

Lietuvos ambasadoje vykusiame renginyje profesorių taip pat pasveikino JAV ambasadoriaus Švedijoje pavaduotojas Robertas Gilchristas ir Švedijos lietuvių bendruomenės atstovė Aldona Seghal.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė