Šį savaitgalį rengiama kasmetinė tarptautinė mažųjų gulbių apskaita (1)

N.Šapokos nuotr.

N.Šapokos nuotr.

Šį savaitgalį, gruodžio 7–8 dienomis rengiama 32-a kasmetinė tarptautinė mažųjų gulbių apskaita. Ji planuojama Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje), Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Olandijoje, Belgijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Jos metu siekiama ne tik inventorizuoti į žiemavietes atskridusius ar migracijos kelyje užtrukusius paukščius, bet ir nustatyti  jų amžinę struktūrą, t.y. atskirai suskaičiuoti suaugusias mažąsias gulbes bei šių metų jauniklius. Jei bus stebimos gulbių šeimynos, prašoma nurodyti jauniklių skaičių atskirose vadose atskirai, nes tai svarbu nustatant vadų dydį, ko neįmanoma padaryti tolimoje šiaurėje esančiose veisimosi ir/ar šėrimosi vietose. 

Praeitais metais mažųjų gulbių apskaitos buvo labai sėkmingos, kadangi jų metu pavyko suskaičiuoti virš 12.000 paukščių, o tai sudaro maždaug 70–80 % rūšies pasaulinės populiacijos. Jų metu viena vada buvo užregistruota ir Lietuvoje. Todėl tikimasi, jog ir šiais metais Lietuvos ornitologai ar tiesiog gamta besidomintys žmonės aptiks šiuos ganėtinai sparčiai nykstančius paukščius ir apie praneš LOD sekretoriatui el.paštu (lod@birdlife.lt) arba Juliui Morkūnui (juliusmorkunas@gmail.com).

Norima atkreipti dėmesį, kad svarbiausia suskaičiuoti stebimas mažąsias gulbes atskirai pateikiant suaugusių ir šių metų jauniklių skaičių. Jei paukščiai bus stebimi ne viename būryje, o atskiromis vadomis, suaugusių ir jauniklių santykį reikia nurodyti atskiroms vadoms. Taip pat reikia, kiek įmanoma tiksliau nurodyti stebėjimų vietą, o kaip papildomą informaciją, jei žinoma, ir maitinimosi vietą ar buveinę (kur stebėti paukščiai gali maitintis).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė