Rusija ir Janukovyčius neigia susitarę dėl Ukrainos stojimo į Muitų sąjungą, Maidano dalyvių tai neįtikina (4)

V.Janukovyčius ir V.Putinas | UNIAN nuotr.

V.Janukovyčius ir V.Putinas | UNIAN nuotr.

Penktadienį, gruodžio 6 d., Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Sočyje vykusiame susitikime su Vladimiru Putinu pasirašė strateginį susitarimą su Rusija, kuris apima ir įsipareigojimą prisijungti prie posovietinėje erdvėje kuriamos Muitų sąjungos.

Tokią informaciją vakar socialiniame tinkle Twitter paskelbė žymus britų žurnalistas, savaitraščio „The Economist” redaktorius Edvardas Lukasas (Edward Lucas), Rytų Europos temomis nuosekliai rašantis dar nuo 1986-ųjų.

Jis teigia gavęs šią informaciją iš patikimų savo šaltinių, nors pats dar netikrinęs.

„Girdėjau, kad šiandien Janukovyčius Sočyje pasirašė strateginį susitarimą su Rusija, kuriame numatyti 5 milijardai dolerių (pagalbos paketo), dujų kaina 200 dolerių, plius susitarimas dėl prisijungimo prie Muitų sąjungos. Techninės detalės bus aptartos Maskvoje. Vakarų vadovai apstulbę. (Netikrinau, bet šaltiniai patikimi)”, – gruodžio 6 d. parašė E.Lukasas.

Šiandien, gruodžio 7 d., V. Putino sekretorius spaudai Dmitrijus Peskovas paskelbė paneigimą, jog susitikime nebuvo tariamasi dėl Ukrainos stojimo į Muitų sąjungą.

„Klausimas dėl galimo Ukrainos prisijungimo prie Muitų sąjungos susitikime Sočyje aptariamas nebuvo”, – D. Peskovo žodžius pacitavo Rusijos naujienų agentūra „РИА Новости”.

Anot D. Peskovo, V. Putinas ir V. Janukovyčius aptarė „dabartinę padėtį ir dvišalio bendradarbiavimo finansų ir kredito srityje perspektyvas”.

Analogiškas paneigimas šiandien paskelbtas ir oficialiame Ukrainos prezidento puslapyje internete:

„Kartoju: Janukovyčius su Putinu Sočyje tikrai susitarė. Susitarimas apima pažadą vėliau – 2015 m. – įstoti į Muitų sąjungą”, – šiandien Twitteryje dar kartą savo informaciją patvirtino E.Lukasas.

Ukrainos naujienų agentūra UNIAN, remdamasi šaltiniais Ukrainos vyriausybėje, pranešė, kad gruodžio 17 d. planuojamas dar vienas V. Putino ir V. Janukovyčiaus susitikimas Maskvoje. Jo metu gali būti pasirašyta sutartis dėl strateginės partnetystės bei aptartas „prekybos su Muitų sąjungos šalimis apribojimų panaikinimas”.

D. Peskovo ir V. Janukovyčiaus paneigimai neįtikino ir socialiniuose tinkluose šią informaciją karštai aptarinėjančių Maidano dalyvių.

„O kaipgi, susitiko, arbatėlės atsigėrė, pyragėliais pasimėgavo, visi prezidentai tik taip ir elgiasi. Mūsų šalis didelė, galima į svečius ir šiaip sau pasivažinėti”, „Matai, kokie dvasingi žmonės. Ir apie ką gi reikia kalbėtis 6 valandas?”, – ironizuojama Facebook‘e.

Tuo metu Kijeve tęsiasi masinis protestas. Neoficialiais glavred.info duomenimis, šeštadienio vakarą Michailovskio aikštėje buvo susirinkę iki 40 tūkstančių žmonių.

Šiuo metu Maidane budi tūkstančiai žmonių, o rytoj, gruodžio 8 d., planuojamas didelis mitingas.

Tiesioginę transliaciją iš Maidano galite pamatyti čia:

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė