Radvilų paveldo saugotojų bei populiarintojų laukia įdomus ir didelis darbas (0)

„Tarptautinis kunigaikščių Radvilų kelias“ konferencija Kėdainiuose | organiz. nuotr.

„Tarptautinis kunigaikščių Radvilų kelias“ konferencija Kėdainiuose | organiz. nuotr.

Lapkričio 29 d. Kėdainių rotušėje vyko Kėdainių krašto muziejaus su partneriais vykdomo tarptautinio projekto „Tarptautinis kunigaikščių Radvilų kelias“ konferencija. Jos metu buvo pristatyta parengta galimybių studija, kelionių vadovas,  dalintasi patirtimi, aptartos Radvilų kelio perspektyvos.

Konferencija nuteikė optimistiškai:  nedidelis Kėdainių krašto muziejus bendradarbiauja ir dar aktyviau bendradarbiaus su didžiausiais kaimyninių šalių muziejais, o tokios partnerystės nauda akivaizdi. Ir  ne tik Radvilų paveldui, bet ir visai Kėdainių istorijai. Projektu „Tarptautinis kunigaikščių Radvilų kelias“ siekiama surinkti ir apibendrinti Lietuvoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje išlikusią su Radvilų paveldu susijusią informaciją, aptarti šio paveldo reikšmę. Kultūros ministerija šiam projektui įgyvendinti skyrė 50 tūkst. litų.

Konferencijoje dalyvavo projekto partnerių Nesvyžiaus, Myro pilių, Minsko nacionalinio istorijos muziejaus (Baltarusija), Tikocino pilies ir Palenkės Bialos muziejaus (Lenkija), Biržų krašto muziejaus „Sėla“, LDM Radvilų rūmų Vilniuje, Asvejos regioninio parko Dubingiuose, Lietuvos edukologijos universiteto, VšĮ Kultur atstovai. Taip pat dalyvavo Kultūros paveldo departamento, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai atstovai. Konferenciją savo dalyvavimu pagerbė rajono meras Rimantas Diliūnas, vicemerė Nijolė Naujokienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas.

Meras R. Diliūnas pasveikino susirinkusiuosius ir pasakė, kad ši konferencija ir projektas kėdainiečiams yra labai reikšmingi dėl to, kad dalyvauja šalys ir miestai, su kuriais nuo seno draugaujama, su kuriais savivaldybė ir šiuo metu yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis. Tad šio projekto  veikla padeda palaikyti senus tarptautinius draugystės ryšius. Taip pat ši konferencija ir projektas, anot mero, yra svarbūs tuo, kad surinkta medžiaga, žinios bus panaudota kultūros reikmėms, turzimui, švietimui bei kitoms sritims ir, kas svarbiausia, ‒ perduota jaunajai kartai. Meras R. Diliūnas padėkojo Krašto muziejaus direktoriui Rimantui Žirguliui už projekto idėją bei veiklą, taip pat padėkojo ir visiems kitiems, kas palaiko šią idėją ir dėl jos dirba.

Martynas Užpelkis  (VšĮ „Kultur“, Vilnius)  konferencijoje kalbėjo apie tarptautinio kunigaikščių Radvilų kultūrinio turizmo kelio koncepcijas, o  dr. Deimantas Karvelis (Vilniaus edukologijos universitetas) pristatė  kelionių vadovą „Tarptautinis kunigaikščių Radvilų kelias“.  Pasisakė  projekto partneriai iš Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos. Konferencija buvo užbaigta  kunigaikščių Radvilų mauzoliejaus Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje ir Kėdainių krašto muziejaus aplankymu.

Kėdainių krašto direktorius R. Žirgulis džiaugiasi, kad konferencija tikrai pavyko. „ Džiugu, kad  dalyvavo visi partneriai. Manau, kad didelį ir gerą darbą atliko galimybių studijos ir kelionių vadovo autoriai, jų pranešimai buvo įdomūs. Taip pat buvo labai įdomu išgirsti ir pamatyti partnerių prisistatymus. Dabar yra aiškus bendras Radvilų paveldo ir jo potencialo vaizdas visose projekte dalyvaujančiose vietose. Partneriai kupini entuziazmo plėtoti bendradarbiavimą ir ateityje, tad laukia daug ir įdomaus darbo. Manau, kad šis projektas ir jo tąsa sudaro galimybę mūsų muziejui bene pirmą kartą dalyvauti tokioje rimtoje ir naudingoje aukšto lygio partnerystėje su didžiausiais Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos muziejais  ‒ Radvilų paveldo saugotojais ir populiarintojais. O tai turėtų būti labai naudinga Kėdainių istorijai, mūsų turimam Radvilų paveldui ir jo sklaidai ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu,‒ konferencijos ir projekto  reikšmę teigiamai vertina R. Žirgulis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė