Liepsnojantis Tibetas – susidegino jau 123 žmonės (0)

 R.Pakerio nuotr.

R.Pakerio nuotr.

Gruodžio 3 d., protestuodamas prieš represinę Kinijos politiką okupuotame Tibete, Ngaba provincijoje, Meruma gyvenvietėje, susidegino 30-metis Kunchok Tseten.

Pasak tremtyje įsikūrusio Tibeto informacijos centro, dviejų vaikų tėvas Kunchok Tseten padegė save miestelio turgaus aikštėje, o prieš nukrisdamas ant žemės dar sušuko kviesdamas sugrįžti Jo Šventenybę Dalai Lama į Tibetą bei ragindamas tibetiečius vienytis.

Apdegęs jo kūnas kaip mat buvo apsuptas kareivių ir išvežtas nežinoma kryptimi. Tibetiečiai, bandę pasipriešinti kūno paėmimui, tarp kurių ir Kunchok Tseteno žmona bei kiti giminaičiai, buvo sulaikyti.
Po šio įvykio kinų kariai miestelyje uždarė visas parduotuves, kavines, iš daugelio gyventojų konfiskavo mobiliuosius telefonus.

Pasak Tibeto informacijos centro, nuo 2009-ųjų tai jau 123 susideginęs tibetietis pačiame Tibete. Dar 5 tokie protesto aktai įvyko už Tibeto ribų.
Reaguodami į tragišką situaciją Tibete ir ypatingas represijas, kurių Pekino valdžia ėmėsi po taikių tibetiečių protesto akcijų 2008-aisiais, tibetiečiai vienas po kito ėmė degintis gyvi, tokiu būdu reikalaudami, kad Pasaulio bendruomenė iš esmės imtų spręsti Tibeto klausimą, užtikrindama pamatines žmogaus teises į savo kalbą, religiją, kultūrą, žemę ir gyvybę.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė