Vilniaus forume pristatyta didžiausia ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ (0)

horizon2020_mita.ltLietuvos sostinėje vykstančio pirmojo Vilniaus inovacijų forumo („Innovation Drift“) dalyviams pristatyta didžiausia Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“, kurios biudžetas 2014-2020 metais sieks apie 80 mlrd. eurų. Forume, į kurį susirinko per 600 verslo ir mokslo atstovų, ypatingas dėmesys skirtas „Horizonto 2020“ smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo galimybėms.

Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato vadovas Robertas-Janas Smitsas paskelbė šios programos pradžią. „Tai didžiausia mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kuri bus atvira visam pasauliui, o kartu ir Lietuvai. Tačiau vien tik programa „Horizontas 2020“ neužtikrins spartaus ekonomikos augimo, kurio dabar reikia Europai. Kiekviena valstybė narė turi atlikti svarbų vaidmenį skatindama ekonomikos augimą, todėl tam reikia bendrų Europos politikų, akademinės ir verslo bendruomenių pastangų. Lietuva inovacijų srityje padarė didelę pažangą, pakilo Inovacijų sąjungos rezultatų suvestinėje, gali didžiuotis stipriais universitetais, palankia verslo aplinka, tačiau turite modernizuoti mokslinių tyrimų sistemą,  intensyviau skatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus ir inovacijas“, – teigė Robertas-Janas Smitsas.

„Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu pasiekta svarbi pažanga dėl daugelio Europos konkurencingumui reikšmingų iniciatyvų ir teisės aktų projektų. Ypač svarbus sutarimas pasiektas dėl konkurencingos ir inovacijomis grįstos ES pramonės politikos ir  „Horizontas 2020“ – vieno pagrindinių mokslinių tyrimų ir inovacijų skatinimo šaltinių. Šia programa sieksime didinti įmonių, ypač mažų ir vidutinių, konkurencingumą, pabrėždami inovacijas kaip varomąją jėgą sprendžiant ekonomikos augimo ir užimtumo problemas visos Europos mastu“, – teigė ūkio ministras Evaldas Gustas.

„Lietuva gali didžiuotis, kad savo pirmininkavimo ES Tarybai metu galėjo sėkmingai užbaigti didelį darbą – laiku paleisti į gyvenimą programą „Horizontas 2020“, atversiančią naujų galimybių mokslininkams, mažoms ir vidutinėms įmonėms – visai Europai. Ji ne tik stiprins Europos mokslo ir technologijų bazę, bet ir padės tvirtą pamatą Europos ateičiai – naujų darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimui“, – teigė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Horizonto 2020“ galimybes ir naudą pristatė Europos Komisijos atstovai Agata Janaščyk (Agata Janaszczyk) ir Kristianas Veinbergeris (Christian Weinberger). Programos tikslas – skatinant inovacijas ir tyrimus užtikrinti globalų Europos konkurencingumą, jos ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

„Horizonto 2020“ programą sudarys trys pagrindinės dalys, skirtos ES mokslo pozicijoms, pramonės lyderystei stiprinti ir didžiausiems socialiniams iššūkiams spręsti. Programa „Horizontas 2020“ finansuos visas inovacijų grandies dalis – nuo idėjos iki rinkos – ir taip padės spręsti atotrūkio tarp mokslinių tyrimų ir sukurto inovatyvaus produkto patekimo į rinką problemą.

Pirmajai sričiai – Europos mokslinių tyrimų tarybos finansuojamai idėjų programai, mokslininkų mobilumą ir tobulėjimą užtikrinančioms „Marie Sklodowska-Curie“ veikloms, mokslinių tyrimų infrastruktūrai, būsimoms ir atsirandančioms technologijoms – nuo 2014 iki 2020 m. bus skirta beveik 25 mlrd. eurų. Ši „Horizontas 2020“ dalis  suteiks dar daugiau galimybių aukščiausio lygio tyrimams visoje Europoje, rems geriausias mokslo idėjas, padės tobulėti jauniems Europos talentams, tyrėjams suteiks galimybių naudotis pažangiausia infrastruktūra ir padidins žemyno patrauklumą geriausiems pasaulio mokslininkams.

Pramonės lyderystės srityje beveik 18 mlrd. eurų bus skiriama „didelio poveikio“ technologijoms (IRT, nanotechnologijoms, biotechnologijoms, ateities gamybai ir kosminėms technologijoms), tyrimus ir naujų produktų kūrimą skatinantiems finansiniams instrumentams bei mažų ir vidutinių įmonių inovaciniams gebėjimams didinti.

Trečiajai sričiai – spręsti didžiausiems socialiniams iššūkiams (klimato kaitai, darniam transportui, atsinaujinantiems energijos šaltiniams, maisto saugai, socialinės visuomenės problemoms ir jos saugumui) – atiteks daugiau nei 31 mlrd. eurų.

Finansavimo taisyklės naujoje programoje bus gerokai supaprastintos, palyginti su 2007-2013 metų laikotarpiu mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą finansavusia 7-ąja bendrąja programa. Vilniaus inovacijų forume, pristatant programą „Horizontas 2020“, skiriamas dėmesys programos teikiamoms galimybėms smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV). Jeigu pavyktų paskatinti inovacijų kūrimą ir diegimą SVV įmonėse, kurios sudaro daugiau kaip 90 procentų visų Europos įmonių ir užtikrina beveik 2/3 visų darbo vietų, galima tikėtis konkurencingumo didėjimo, ekonomikos augimo ir darbo vietų daugėjimo visos Europos mastu.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtos programos „Horizontas 2020“ priemonės bus naudojamos tam, kad sąvokos „inovacija“ ir „nedidelės įmonės“ taptų neatsiejamos. Plano siekiamybė – visokeriopai padėti Europos verslininkams, kad šie, pasitelkę inovacijas, imtų stiprinti savo pozicijas ne tik nacionalinėse, bet ir užsienio rinkose. Tai savo ruožtu labai padėtų ir visos Europos ekonomikai.

Apie Vilniaus inovacijų forumą

Pirmasis Vilniaus inovacijų forumas („Innovation Drift“) vyksta gruodžio 4-6 dienomis viešbutyje „Radisson Blu Lietuva“. Forumo programoje – dviejų dienų konferencija, kontaktų mugė, mokslo ir technologijų paroda.

Pagrindinės Vilniaus inovacijų forumo („Innovation Drift“) temos: Europos inovacijų politika ir lūkesčiai naujajai finansinei perspektyvai „Horizontas 2020“; Smulkiojo ir vidutinio verslo svarba kuriant inovatyvią Europą; Pradedančiosios įmonės ir verslumas; Ekoinovacijos ir žalieji verslo modeliai; Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė; Įmonių konkurencingumas ir klasterių plėtra; Inovatyvių ekosistemų plėtra; Inovacijų regionuose įvertinimas.

Forume dalyvauja per 600 dalyvių.

Vilniaus inovacijų forumas („Innovation Drift“) yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių.

Daugiau informacijos internete adresu.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė