Valstybės kontrolėje – diskusijos apie valstybės institucijų vaidmenį ginant žmogaus teises (0)

thinkingpotatoes.wordpress.com nuotr.

thinkingpotatoes.wordpress.com nuotr.

Valstybės kontrolėje gruodžio 3 d. vyko kasmetinė konferencija, skirta apžvelgti ateinančių metų valstybinių auditų programos temas. 2014–2015 metais atliekant auditus daug dėmesio bus skiriama smurto šeimoje, prekybos žmonėmis problemoms, bus nagrinėjama, kaip teikiamos psichikos sveikatos paslaugos, kaip vykdoma vaikų priežiūra ir neformalusis švietimas. Tai tik dalis sričių, kurios bus audituojamos ateinančiais metais, tačiau būtent šie klausimai pasufleravo konferencijos temą – „Valstybės institucijų vaidmuo ginant žmogaus teises“.

„Valstybės kontrolės užduotis – išanalizuoti valstybės institucijų galimybes, vykdomos veiklos privalumus ir trūkumus ir pateikti rekomendacijas veiklos tobulinimui. Todėl šiandien klausiame ekspertų, kaip galėtume suaktyvinti valstybės vaidmenį ginant žmogaus teises. Tikiuosi, kad mūsų susitikimas prisidės prie suplanuotų veiklos auditų kokybės ir tuo pačiu prie intensyvesnio žmogaus teisių užtikrinimo raidos mūsų šalyje“, – sakė valstybės kontrolierės pavaduotoja Nijolė Mickuvienė.

Sveikinimo žodį taręs Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis teigė besidžiaugiantis Valstybės kontrolės inicijuotomis diskusijomis su ekspertais dėl viešojo sektoriaus tobulinimo žmogaus teisių užtikrinimo srityje. Pasak K.Komskio, sprendžiant tokius visuomenei aktualius klausimus, labai svarbu į problemos sprendimą pažvelgti iš šalies. „Valstybės kontrolės nuomonė viešojo sektoriaus tobulinimo klausimais yra labai svarbi, todėl tikiuosi, kad šiandien išgirstos savo sričių specialistų mintys bus pritaikytos ir atliekant auditus“, – sakė Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Konferenciją pradėjęs Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas apžvelgė žmogaus teisių ištakas, raidą ir padėtį Lietuvoje.

Kovos su prekyba žmonėmis organizavimą ir jos metu iškylančias problemas aptaręs Teisės instituto Kriminologinių tyrimų skyriaus vedėjas, mokslo darbuotojas Simonas Nikartas atkreipė dėmesį į nepakankamą prevencijos priemonių veiksmingumą. Valstybės kontrolė, siekdama padėti įveikti šią žmonių išnaudojimo formą, 2014 metais atliks auditą „Kovos su prekyba žmonėmis organizavimas“. Jo metu bus gilinamasi į tai, kaip panaudojamos lėšos kovai su prekyba žmonėmis, kaip Lietuvoje buvo įgyvendinamos trys Prekybos žmonėmis prevencijos ir kontrolės programos, ar veikia pagalbos aukoms sistema ir kt.

Šiuolaikinius psichikos sveikatos priežiūros principus ir jų įgyvendinimą pristatė medicinos mokslų daktaras, profesorius Dainius Pūras. Profesoriaus teigimu, būtina keisti požiūrį į psichikos sveikatos politiką, jos formulavimą ir įgyvendinimą bei daugiau investuoti į individus, šeimas ir bendruomenes. Valstybės kontrolė ateinančiais metais planuoja atlikti psichikos sveikatos sistemos auditą, kurio metu planuojama nustatyti, ar efektyviai organizuojamos ir koordinuojamos psichikos sveikatos paslaugos Lietuvoje.

Moterų informacijos centro projektų  vadovė, teisininkė  Dovilė Masalskienė kalbėjo apie Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimą. Valstybės kontrolė ateinančiais metais domėsis, kaip įgyvendinamas minėtas įstatymas, kaip bendradarbiauja viešojo sektoriaus institucijos teikdamos pagalbą smurto aukoms, ar vykdoma švietėjiška veikla apie smurto artimoje aplinkoje reiškinius ir kovos būdus.

Vaiko minimalios priežiūros priemonės vykdymą apžvelgė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos vyresnioji patarėja Audronė Bedorf. Šios priežiūros priemonės vykdymo rezultatyvumas ir vaikų švietimo organizavimo efektyvumas šiandien kelia abejonių, todėl šios audito temos taip pat numatytos ateinančių metų veiklos auditų programoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė