Signataras Z.Vaišvila dėl VRK nario veiksmų kreipėsi į Teisingumo ministeriją ir Generalinę prokuratūrą (37)

Zigmas Vaišvila | penki.lt nuotr.

Zigmas Vaišvila | penki.lt nuotr.

Gruodžio 3 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila raštu kreipėsi į Teisingumo ministeriją dėl jos deleguoto Vyriausiosios rinkimų komisijos nario Justino Žilinsko pakeitimo, taip pat į Seimo valdybą dėl VRK narių J. Žilinsko ir pastarojo nurodyto kito, viešai neįvardinto, VRK nario, kuris, viešu J. Žilinsko patvirtinimu, drauge su juo praėjusį savaitgalį braukė referendumo parašų lapus, taip atlikdami ir galimai nusikalstamas veikas.

Kadangi Teisingumo ministro pasiūlytas ir Seimo patvirtintas VRK narys J. Žilinskas viešai ir atvirai pareiškė apie savo šališkumą dėl šio referendumo paskelbimo ir nenusišalino nuo šio klausimo svarstymo, galimai siekdamas savo tikslų, nesuderinamų su VRK nario statusu, toliau vykdo VRK nario pareigas, todėl, Z. Vaišvilos nuomone, J. Žilinsko ir jo kolegos, braukusio referendumo parašų lapus, veikla nesuderinama su VRK nario pareigomis. Signataras kviečia J. Žilinską ir Z. Vaigauską nurodyti kolegą VRK narį, atlikusį aukščiau nurodytas galimai nusikalstamas veikas, nes abu jie neturi teisės vykdyti VRK narių pareigas.

Signataras atkreipė Seimo dėmesį, kad VRK nario J. Žilinsko ir VRK pirmininko Z. Vaigausko vieši pareiškimai dėl to, kad savaitgalį VRK nariai dirbo su referendumo parašų lapais, prieštarauja vienas kitam, t.y. vienas iš jų viešai pateikė žinomai melagingą informaciją apie tai.

Vyriausioji rinkimų komisija, š.m. lapkričio 29 d. priėmusi LR iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti (keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius) pateiktus parašų rinkimo lapus, praėjusį savaitgalį ne darbo metu susirinko darbo vietoje ir, pagal tinklaraštį komentaras.lt 2013-12-01 straipsnyje VRK narys giriasi dėl “lapais braukiamų” referendumo parašų pateiktą informaciją, galimai atliko nusikalstamas veikas, atitinkančias šiuos LR BK straipsnių požymius – 173 str. (referendumo dokumentų suklastojimas), 174 str. (neteisingas referendumo balsų suskaičiavimas), 175 str. (referendumo dokumentų sunaikinimas ar sugadinimas), 228 str. (piktnaudžiavimas), 294 str. (savavaldžiavimas), 400 str. (dokumentų suklastojimas). Tai patvirtina viešai 2013-12-01 d. paskelbti komentaras.lt duomenys, kad Teisingumo ministro deleguotas VRK narys Justinas Žilinskas, neslėpdamas savo šališkumo šiuo referendumo paskelbimo klausimu, savo socialinio tinklo paskiroje išplatino žinutę, kurioje teigia, jog surinktus parašus neįvardintas narys braukia „ištisais lapais“, t.y. pripažįsta negaliojančiais dešimtis parašų iš karto. Pats žinutės autorius tvirtina, ka dir pats kai kuriuos parašus anuliuoja. VRK pirmininkas Z. Vaigauskas šioje publikacijoje patvirtino, kad jam šie faktai žinomi, tačiau neigė, kad VRK praėjusį savaitgalį darbavosi su minėtais referendumo parašų lapais.

Dėl šių galimai nusikalstamų VRK komisijos narių signataras 2013-12-02 d. kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė