Lietuvos Ramuva Tautos dvasinį paveldą perduoda jaunimui (nuotraukos) (5)

Ramuvos stovykla 2013 | V.Daraškevičiaus nuotr.

Ramuvos stovykla 2013 | V.Daraškevičiaus nuotr.

Ramuva jau pradėjo pasirengimą kitų metų stovyklai kurios tema „Amžinoji ugnis baltų žemėse“. Šią stovyklą ketinama surengti 2014 metų rugpjūčio 11 – 17 dienomis jau įprasta tapusioje ir daugelio pamėgtoje vietoje Dvarciškių kaime, Švenčionių rajone.

Šiemet Dvarciškiuose vykusi enokultūros stovyklą „Mes ir tarmės“ buvo skirta Lietuvos tarmėms. Paskaitas apie tarmes ir mūsų tautos dvasinį paveldą stovykloje skaitė žymūs etnologai, baltų kultūros tyrinėtojai: Gražina Kadžytė, Dainius Razauskas, Jonas Vaiškūnas, Jonas Trinkūnas.

Stovyklautojai buvo mokomi įvairių Lietuvos regionų dainų ir sutartinių, veikė tradicinių amatų būreliai. Kiekvienas norintis galėjo pasigaminti žalvario papuošalą, nusivyti juostą, pasisiūdinti senovinius lininius marškinius ir net pasigaminti kankles ar būgną. Stovyklos veiklą pagyvino svečiai iš Gudijos, mokę mums neįprastų dalykų – tradicinių apeiginių – maginių lėlių gamybos. Aksana Akunevič rodė, kaip pasigaminti lėles, nešančias turtą, padedančias nudirbti darbus, ir atsikratyti ligų. Stovyklos dalyvius senovės karybos meno mokė Senovės kovų meno draugija „Leitgiris“, į žygius vedė žymusis žygeivis Tadas Šidiškis.

Rugpjūčio 15 d. stovykloje buvo švenčiama Žolinė – viena seniausių lietuvių tradicinių švenčių. Ta proga buvo užkurtas didysis Romuvos aukuras, atliekamos padėkos už žemės vaisius apeigos, skambėjo giesmės ir sutartinės Deivei Žemynai. Apeigose dalyvavo ir Gabiją pagerbė Lietuvoje viešėję UNESCO atstovai – mokslininkai iš Irano ir Japonijos. Ugnies gerbimo tradicija būdinga ir šioms senosioms kultūroms.

Šių metų Lietuvos ramuvų sąjungos organizuotą jaunimo etnokultūros stovyklą „Mes ir tarmės“  iš dalies parėmė Kultūros rėmimo fondas.

2013-ųjų metų kasmetines jaunimo etnokultūrines vasaros stovyklas akimirkos Vytauto Daraškevičiaus nuotraukose:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė