VRK svarstė referendumui dėl žemės pardavimo surinktų parašų tvirtinimo klausimą (video) (34)

referendumas-del-zemesGruodžio 3 d., 17 val. į posėdi buvo susirinkusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Tarp VRK svarstomų klausimų 3-čiu klausimu buvo svarstomas ir iniciatyvinės grupės privalomam referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams surengti surinktų parašų tvirtinimo klausimas.

VRK posėdyje dalyvavo ir referendumo rengimo iniciatyvinės grupės nariai, bei kai kurie parašų rinkimo koordinatoriai.

Galima buvo stebėti tiesioginę VRK posėdžio transliaciją internetu: ČIA (geresnės kokybės) arba ČIA (prastesnės kokybės).

Svarstant surinktų parašų tvirtinimo klausimą pasisakė VRK pirmininkas, VRK nariai ir referendumo rengimo iniciatyvinės grupės nariai. Buvo bandoma aptarti parašų tikrinimo ir tvirtinimo reglamentą, taip pat nustatyti kaip referendumo iniciatoriai galėtų vykdyti parašų tvirtinimo priežiūrą. Atskirai buvo bandoma kelti vieno iš VRK narių Justino Žilinsko atsakomybės klausimą dėl neatsakingų pareiškimų Feisbuko socialiniame tinkle apie neteisėtą įrašų braukymą referendumo lapuose.

Nors visais klausimais buvo laisvai diskutuojama, buvo leista pasisakyt ir pateikti savo pasiūlymus bei pastabas ir iniciatyvinės grupės nariams, tačiau posėdis buvo chaotiškas nekonstruktyvus ir jokių dalykiškų sprendimų priimta nebuvo.

httpv://youtu.be/mPO0W15hXeU

httpv://youtu.be/gQa2HKYw4Fc

httpv://youtu.be/9Alr0z4whrk

httpv://youtu.be/1qqPkGinthM

httpv://youtu.be/O0bdZnmhkdU

Pavyzdžiui, taip ir nebuvo sutarta kaip parašų rinkimo iniciatyvinės grupės nariai galėtų atlikti parašų tikrinimo procedūros stebėseną, taip pat nebuvo priimtas parašų tikrinimo tvarkos reglamentas, nors to reikalavo net patys VRK nariai. J.Žilinsko atsakomybės klausimo svarstymas buvo tiesiog nutrauktas vos tik tam svarstymui prasidėjus.

Žiūrėkite vaizdo įrašą – kaip buvo svarstomas J.Žilinsko atsakomybės klausimas (visas posėdžio vaizdo įrašas bus paskelbtas vėliau):

httpv://youtu.be/XUPQV2Wg9wg

VRK posėdyje dalyvavęs Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka sakė:

„Šiandieninis VRK posėdis paliko dvejopą įspūdį. Iš vienos pusės malonu, kad VRK bent jau oficialiai eina į dialogą. Yra diskutuojama, kalbama, o ne tik dirbama paslapčiomis, nedarbo metu užsirakinus. Iš kitos pusės galiu prognozuoti, kad laukia ilga kova“.

„Teks kovoti už kiekvieną parašą, bet mes laimėsime, tik reikia kad tie žmonės, kurie rinko parašus ir tie kurie pasirašė padėtų mums šioje kovoje. Šiuo metu diskutuojame dėl mitingo datos, reikia, kad visi neabejingi Lietuvos piliečiai susirinktų Vilniuje prie VRK ir savo buvimu paliudytu savo poziciją. Na, išliekame optimistiški ir geranoriški, bet tuo pačiu ir kovingai budrūs“, – sakė J.Panka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė