Spaudos konferencija: Savaitgalį galimai klastoti ar gadinti surinkti Referendumo paskelbimo piliečių parašai (video) (107)

Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 2 d., 14 val.,  Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos ir Referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinės grupės atstovų spaudos konferencija „Savaitgalį galimai klastoti ar gadinti surinkti Referendumo paskelbimo piliečių parašai“.

Lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos iniciatyvinė grupės referendumui paskelbti (keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius) Lietuvos Respublikos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė 320 818 Lietuvos Respublikos piliečių balsų.

Tačiau paaiškėjo, kad praeitą savaitgalį, t.y. ne darbo metu, VRK, pažeisdama įstatymų reikalavimus susirinko darbo vietoje ir, pagal 2013-12-01 d. viešai paskelbtus duomenis galimai klastojo ir/ar gadino Referendumo paskelbimo Piliečių parašų lapus.

VRK nario Justino Žilinsko liudijimas apie tai, kas vyksta VRK

VRK nario Justino Žilinsko liudijimas apie tai, kas vyksta VRK

Signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į LR Generalinę prokuratūrą dėl šių galimai nusikalstamų LR VRK narių veikų ištyrimo, o LR iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti nariai – į LR VRK dėl paaiškinimų pateikimo ir parašų tikrinimo proceso stebėjimo.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veiks spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Skelbiame gruodžio 2 d. Generalinei prokuratūrai įteikto Nepriklausomybės Akto signataro Z.Vaišvilos prašymo dėl įkiteisminio tyrimo pradėjimo tekstą:

PRAŠYMAS dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo

LR Vyriausioji rinkimų komisija, š.m. lapkričio 29 d. priėmusi LR iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti (keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius) pateiktus parašų rinkimo lapus, pažeisdama įstatymų reikalavimus, praėjusį savaitgalį, t.y. ne darbo metu, susirinko darbo vietoje ir, pagal www.komentaras.lt 2013-12-01 straipsnyje „VRK narys giriasi dėl “lapais braukiamų” referendumo parašų“ pateiktą informaciją, galimai atliko šias nusikalstamas veikas, atitinkančias šiuos LR Baudžiamojo kodekso straipsnių požymius – BK 173 str. (referendumo dokumentų suklastojimas), 174 str. (neteisingas referendumo balsų suskaičiavimas), 175 str. (referendumo dokumentų sunaikinimas ar sugadinimas), 228 str. (piktnaudžiavimas), 294 str. (savavaldžiavimas), 400 str. (dokumentų suklastojimas). Tai patvirtina šie viešai 2013-12-01 d. paskelbti www.komentaras.lt duomenys:

1. VRK dirbantis Justinas Žilinskas, neslėpdamas džiaugsmo savo socialinio tinklo paskiroje išplatino žinutę, kurioje teigia, jog surinktus parašus neįvardintas narys braukia “ištisais lapais”, t.y. pripažįsta negaliojančiais dešimtis parašų iš karto. Pats žinutės autorius irgi neslepia kai kuriuos parašus anuliuojantis.

2. 2013-12-01 d. 14 val. pastebėta, kad VRK pastate dega šviesos ir dirba žmonės. Atvykus į vietą buvo paprašyta VRK pirmininko Z.Vaigausko komentaro dėl šios žinutės ir paaiškinimo, ką veikia VRK nariai sekmadienį darbe. Z.Vaigauskas teigė, kad žino apie Facebook tinkle pasirodžiusią žinutę. Taip pat Z. Vaigauskas, paklaustas, ar pačiam tekę matyti galimai brokuotus lapus, pašnekovas teigė, kad vieną lapą, kur kyla įtarimai, kad jis buvo pildomas vieno asmens, matęs ir jį parodė neįvardintas “tas pats” komisijos narys. Į klausimą, kuo šio metu užsiima VRK, Z.Vaigauskas atsakė kad yra “kuriama metodika” (parašų skaičiavimo ir tikrinimo – aut. pastaba), su kuria buvo žadėta supažindinti jau šį pirmadienį.

Atsižvelgiant į šią informaciją, kurią žiniasklaidai patvirtino ir LR VRK pirmininkas Z. Vaigauskas, ir į tai, kad tokiais galimai nusikalstamais būdais gali būti šiurkščiai pažeistos apie 320000 Lietuvos piliečių teisės į referendumą (vienas jų esu ir aš, Zigmas Vaišvila, pasirašęs Piliečių parašų rinkimo lape Nr.007796 dėl referendumo keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius), nedelsiant prašau pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LR VRK narių galimai nusikalstamų veikų atlikimo).

Zigmas Vaišvila

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė