Revoliucija Ukrainoje. Gruodžio 2 d. įvykiai (nuotraukos, video, tiesioginės transliacijos) (15)

Radiosvoboda.org nuotr.

Radiosvoboda.org nuotr.

Gruodžio 2 d. 6 val. Kijeve prieš Ukrainos valdžios atsisakymą pasirašyti Asociacijos sutartį su ES protestuojančių demonstrantų kolona, kaip ir buvo suplanuota, pajudėjo prie Ministrų kabineto pastato (Ukrainos vyriausybės), kad pareikalautų  vyriausybės atsistatydinimo.

Apie 7 val. Vyriausybės rūmai iš visų pusių apsupti mitinguotojų. visi praėjimai užtverti, mitinguotojai užtvėrė barikada Kreščiatiko gatvę. Vyriausybės rūmus saugo gausios specialiosios „Berkut“ kariškių pajėgos. Vyriausybės pastato kieme stovi aštuoni autobusai su „Berkut“ kariais, tačiau kol kas prieš protesto akcijos dalyvius jokių veiksmų nesiimama.

Kijevo centre transporto esimas visiškai užblokuotas. Užtvertos ne tik Kreščiatiko gatvė, bet ir Instituto bei Michailovskio gatvės.

Tiesioginė Radio Svoboda transliacija iš pagrindinių įvykių vietų:

Primename, kad Kijevo Apygardos administracijos teismas uždraudė mitingus sostinės Nepriklausomybės aikštėje, Europos aikštėje, bei Bankovaja, Gruševskio ir Bogomolco gatvėse nuo šių metų gruodžio 1 d. iki 2014 m. sausio 7 d.

Paaiškėjo, kad gruodžio 1 d. įvykių Kijeve metu nukentėjo 40 žurnalistų. Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad nukentėjo ir 35 tvarkdariai. Sveikatos apsaugos departamento duomenimis pas gydytojus pagalbos kreipėsi 165 žmonės. iš jų 109 buvo paguldyti į ligonines.

Barikadomis toliau blokuojamos pagrindinės į Laisvės aikštę einančios gatvės, sustabdytas eismo judėjimas miesto centre.

Tiesioginė transliacija iš Kijevo Laisvės aikštės (Maidano):

„5 kanalo“ TV tiesioginė transliacija:

 Tiesioginė transliacija iš Kijevo miesto administracijos (KMA) pastato vidaus ir ne tik:

Naujai įkurto internetinio visuomeninio transliuotojo Hromadske.tv nereguliarios tiesioginės transliacijos iš įvairių Kijevo vietų:

Apie vidudienį buvo pranešta, kad opozicija pateikė ultimatumą Ukrainos Aukščiausios Rados (UAR) Derinimo tarybai reikalaudama, kad gruodžio 3-iosios dienos UAR plenariniame posėdyje būtų pirmu klausimu svarstoma rezoliucija dėl nepasitikėjimo vyriausybe.

Valdančioji Regionų partijos frakcija pareiškė, kad yra pasiruošusi diskutuoti su mitinguotojais.

Ukrainos Ivano-Franskovsko ir Ternopolio miestuose paskelbtas ilgalaikis streikas. Valdininkai vienydamiesi su protestuojančiais išeina neapmokamų atostogų.

Po vidurdienio tapo žinoma, kad Vidaus reikalų ministerijos nurodymu iš kitų Ukrainos regionų perkeliamos karinės pajėgos. Šiuo metu Kijeve yra apie 1000 kariškių, kurie saugo administracinius pastatus.

13 val. užsibarikadavusioje Kijevo Laisvės aikštėje (Maidane) mitingavo apie 10 000 demonstrantų. Aikštėje įrengta scena.

Pranešama, kad teismas paleido studentus sulaikytus kruvinų susidūrimų metu išvaikant Laisvės aikštės mitinguotojus. Motyvas – milicijos teismui pateikta medžiaga „neteisėtai įforminta“…

Vienas iš mitingo koordinatorių pranešė, kad opozicija jau yra pasirengusi provokatoriams priešpastatyti gynybinius būrius apmokytų savanorių. Kijevo miesto administracijos pastate (KMA), kurį vakar užėmė protestuotojai, yra keli šimtai žmonių. Ten pabūti įleidžiami visi norintys protesto akcijų dalyviai.

Maidano aikštėje įrengtos palapinės, dirba medicinos punktas, atvežta statinių su malkomis demonstrantams šildytis.

Apie 15 val. mitinguotojus pasiekė gera žinia, kad Ukrainos Aukščiausiosios Rados Valstybės reikalų ir savivaldos komitetas pritarė opozicijos pasiūlymui gruodžio 3 d. prasidėsiančioje Rados plenarinėje sesijoje iškelti balsavimui vyriausybės atstatydinimo klausimą.

Kijeve tęsiamos demonstracijos:

16 val. Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo Ukrainos valdžią, kad nebūtų naudojama jėga prieš taikius demonstrantus.

Skelbiama, kad Ukrainos regionuose vyksta miestų ir sričių tarybų neeilinės sesijos. Donecko srities taryba pareiškė palaikanti prezidentą ir vyriausybę. Užgorodo mieste demonstrantai sugužėję į miesto tarybos salę reikalauja, kad padėtis šalyje būtų vertinama atviru balsavimu.

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministerijos iškvietė tose šalyse reziduojančius Ukrainos ambasadorius, tam, kad pareikštų savo susirūpinimą susidariusia padėtimi Ukrainoje

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko Lietuvos URM informavo, kad Ukrainos vadovybė pasmerkė milicijos brutalumą prieš taikius demonstrantus, ir pabrėžė, kad Ukrainos pasirinkimas – integracija su Europa – išlieka strateginiu valstybės užsienio politikos tikslu. V. Žovtenko patikino, kad Ukrainos vadovybė imsis visų įmanomų veiksmų, siekiant išvengti bet kokio pilietinio konflikto.

Ukrainos Aukščiausios Rados (UAR) pirmininkas Regionų partijos frakcijos narys Volodymyras Rybakas kalbėdamas sapudos konferencijoje paskelbė, kad UAR pasirengęs gruodžio 3 d.  svarstyti šalyje susidariusią padėtį. Jis taip pat pažymėjo, kad gruodžio 3 d. bus svarstomas ir opozicijos pateiktas vyriausybės atsistatydinimo klausimas.

Maskvoje prie Ukrainos ambasados buvo sulaikyti Borisas Nemcovas ir 10 opozicinio judėjimo „Solidarumas“ atstovų už jų surengtą nesankcionuotą protesto akciją „Euromaidan“.

Europos Komisija (EK) pranešė, kad šiandien, gruodžio 2 d., Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius telefonu kalbėjosi su EK pirmininku Žoze Manuelis Barozu (Jose Manuel Barroso) ir paprašė, kad EK pirmininkas priimtų delegaciją iš Ukrainos norinčią aptarti kai kuriuos Asociacijos sutarties aspektus, taip pat ir visaapimančios prekybos laisvės zonos klausimus.

Mitinguojama ir Lvove:

Papildyta 1

Kijevo miesto administracijos (KMA) pastato kolonų salę ir koridorius užėmę protestuotojai būgštauja, kad šią naktį pastatas gali būti šturmuojamas specialiųjų dalinių. Opozicijos atstovai prašo valdžią atsisakyti nuo šturmo, tikindami, kad demonstrantai čia yra teisėtai, ne pastatas esą priklauso visai Kijevo bendruomenei, o žmonės ten ateina sušilti ir šiek tiek numigti. Be to teigiama, kad visos tarnybinės darbo patalpos saugios o mitinguotojai užima tik koridorius ir Kolonų salę.

Mitinguotojai ilsisi Kijevo miesto administracijos (KMA) pastate:

Laisvės aikštėje – Maidane žmonių palaipsniui vis daugėja. Apie 19:30 val. čia gali jau būti apie 50 000 demonstrantų.

Iš tribūnos kalba opozicijos atstovai. Jie skelbia, kad rytoj bus tęsiama Vyriausybės rūmų apgultis. Pranešama, kad rytoj Aukščiausioje Dūmoje  bus balsuojama dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Pranešama, kad Kijevo milicijos vadovas Valerijus Koriakas buvo atstatydintas už jėgos panaudojimą išvaikant demonstarntus iš Laisvės aikštės lapkričio 30 d.

Vakare mitinguotojai apšilti ir pasilsėti buvo įleisti į Tarptautinio kultūros ir menų centro patalpas esančias Kijevo centre. Ten nakvoti jau įsitaisė apie 150 piketuotojų. Mitingo dalyvius centro direkcija įsileido nepaisydama net to, kad ten rytoj ir poryt  yra suplanuoti renginiai.

Papildyta 2

Groddžio 3 d. apie vidurnaktį buvo pastebėta, kad prie Ukrainos Aukščiausiosios Rados buriasi jauni rusakalbiai žmonės sportiniais rūbais.  Tai smogikai, kuriuos ukrainiečiai vadina „tituški“. Jų priskaičiuojama apie 200. Netoliese nuo jų stovi keturi autobusai su milicininkais.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė