O.Koršunovo ir J.Budraičio spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“ – Kijeve (0)

Juozas Budraitis | okt.lt nuotr.

Juozas Budraitis | okt.lt nuotr.

Oskaro Koršunovo spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“ gruodžio 1 d. buvo vaidinamas mitinguojančio Kijevo prestižinėje meno erdvėje – Šiuolaikinio meno centre M17. Kijeve pristatytas spektaklis, kuriame vaidina kelių ukrainiečių kartų mylimas ir laukiamas aktorius Juozas Budraitis, – tai baigiamasis Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Taryboje renginys Ukrainoje.

Pasak spektaklio režisieriaus, Samuėlio Beketo (Samuel Beckett) pjesė turi savitą geležinę logiką ir ne itin pasiduoda režisūrinei interpretacijai, tad statant ją tenka eiti kitu keliu. Šį kartą atspirties tašku tapo aktorius J. Budraitis ir jo asmenybė bei gyvenimiška patirtis. „S. Becketto pjesės – kaip akmenys. Išgrynintas egzistencializmas, stiprūs simboliai nebepalieka vietos interpretacijoms. Arba tampi tuo simboliu, arba ne. Čia nieko neprivaidinsi. Niekada nestatyčiau „Paskutinės Krepo juostos“, jei ne aktorius Juozas Budraitis, kuris savo amžiumi, gyvenimo patirtimi, intelektu gali tapti tuo beketišku simboliu“, – teigia Oskaras Koršunovas.

Menininkų pasirinktas kūrinys – vienas iš absurdo literatūros klasikos veikalų, kvestionuojančių skaudžią žmogaus amžiaus kaitos temą. Kaip pjesėje teigia pagrindinis ir vienintelis jos veikėjas Krepas, tai yra jo paties retrospektyvi kelionė praeitin. Ilgą gyvenimą jau nugyvenęs vyras sėdi savo kambaryje, paskendęs tarp daugybės juostų su savo paties balso įrašais iš praeities.

Mintis statyti „Paskutinę Krepo juostą“ režisieriui ir aktoriui kilo dar prieš du dešimtmečius, po pirmojo O. Koršunovo režisuoto spektaklio „Ten būti čia“. Beje, pastarasis spektaklis buvo pirmasis režisieriaus darbas, pristatytas Ukrainos žiūrovams, kai 1993-iaisiais režisierius dalyvavo teatro festivalyje Sevastopolyje.

„Pjesėje daugybė smulkmenų sutampa su asmeniniais dalykais. Tai yra pagyvenusio žmogaus prisiminimai, svarstymai, savo gyvenimo analizavimas, pridarytų klaidų smerkimas. Tie visi paradoksai iš tiesų vyksta gyvenime“, – pasakoja Juozas Budraitis, puikiai pažįstamas dėl daugybės vaidmenų kine, sukurtų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje statytuose filmuose.

Šiuolaikinio meno centras M17 Kijeve įkurtas vos prieš trejetą metų, 2010-aisiais. Nepaisant to, jaunų ir veiklių žmonių pastangomis gimusi erdvė jau tapo Kijevo kultūrinio gyvenimo židiniu ir įdomiausiai kuriančių menininkų traukos vieta. Meno centro ir jį įkūrusių sumanytojų tikslas – skatinti šiuolaikinio meno plėtrą ir kurti naują ukrainiečių kartą: laisvą, išsilavinusią, kūrybingą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė