Ukrainoje bręsta revoliucija (video, tiesioginės transliacijos) (45)

Ukrainoje bręsta revoliucija | RadioSvoboda.org nuotr.

Ukrainoje bręsta revoliucija | RadioSvoboda.org nuotr.

Po to kai ankstų šeštadienio rytą Ukrainos sostinėje Kijeve specialieji milicijos daliniai „Berkut“ panaudoję gumines lazdas ir ašarines dujas bei pralieję kraują išvaikė Laisvės aikštėje protestavusius opozicijos rėmėjus, tūkstančiai Kijevo gyventojų išėjo į gatves. Jie susitelkė mitinguoti sostinės Michailovskio aikštėje. Tūkstančiai ukrainiečių čia ketina likti visai nakčiai iš šeštadienio į sekmadienį.

Sklinda gandai, kad į Kijevą gali būti pasiųstos specialiosios pajėgos iš Maskvos.

Pranešama, kad Michailovskio aikštės prieigose važinėja apie 50 be perstojo signalizuojančių automobilių. Automobiliais yra užblokuotas įvažiavimas į Kijevo centrą.

Opozicijos lyderiai pareiškė, jog yra sudaromas „Nacionalinio pasipriešinimo štabas“, kuris sieks Ukrainos Ministrų kabineto atsistatydinimo ir, kad vienu metu būtų surengti pirmalaikiai prezidento ir parlamento rinkimai. Opozicijos atstovai taip pat ketina susitikti su Vakarų šalių ambasadoriais ir sekmadienį surengti didelė protesto mitingą į kurį ketinaa sukviesti apie 200 tūkstančių  žmonių. Dalyvauti į šį mitingą pažadėjo atvykti ir 10 tūkstančių demonstarntų iš Lvovo, kurie lydimi vietos politikų į Kijevą jau išvyko šeštadienio vakarą.

Protestuotojai Michailovskio aikštėje:

Michailovskio aikštė 2013-11-30 d., 18 val. | J.Kapšučenko nuotr.

Michailovskio aikštė 2013-11-30 d., 18 val. | J.Kapšučenko nuotr.

Tuo tarpu Kijevo savivaldybė jau kreipėsi į teismą, prašydama uždrausti sekmadienį miesto centre ketinamą rengti mitingą.

Sklinda žinia, kad po kruvinų lapkričio 30-osios įvykių Laisvės aikštėje pradeda byrėti valdančioji Regionų partija. Iš šios partijos pranešė pasitraukią trys Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatai. Teigiama, kad pirmadienį žada pasitraukti dar keli deputatai.

Protestuotojai Michailovskio aikštėje:

Iš Lenkijos į Ukrainą sekmadienį ketina atvykti partijos „Teisė ir teisingumas“ pirmininkas Jaroslavas Kačinskis su šios partijos atstovais.

Ukrainos generalinis konsulas Stambule, Turkijoje Bogdanas Jaremenko pareiškė: „Prieinami naktinių įvykių aprašymai, nuotraukos ir video liudija, kad taiki demonstracija buvo ne vaikoma, o likviduojama, naikinama, prieš tai ją apsupus ir užkirtus galimybes išsigelbėti. Taip veikia baudėjai ir okupantai. Taip veikė fašistai“.

„Jūs pažeminote karininko garbę, pažeminote teisėtvarkos institucijų vardą, pažeminote visą Ukrainos valdžią“, – sakė jis pridurdamas, kad tokie veiksmai sukėlė Ukrainos piliečių neapykantos jausmus valdžiai ir privertė suabejoti prezidento Viktoro Janukovičiaus politine ateitimi.

Kijevo mitinguotojus pasiekė palaikymo žodžiai iš Lvovo. Ten vykusiame mitinge karininkai pareiškė, kad jie solidarizuojasi su tauta, o ne su „kruvinuoju režimu“. Palaikymą protestuotojams perdavė ir susidorojimą su taikiomis demonstracijomis pasmerkė šeši Ukrainos generolai.

Video kreipimąsi palaikantį taikius mitinguotojus ir smerkiantį jėgos panaudojimą išplatino ir Kijevo Boriso Grinčenko vardo universiteto rektorius ir visas rektorato kolektyvas:

httpv://youtu.be/mVqX2ycO4os

Kijevo Politechnikos instituto rektorius Michailas Zagurovskis socialiniame tinkle paskelbė, kad į sekmadienį vyksiančią taikią masinę demonstraciją išves savo instituto studentus. Studentai pareiškė, kad jie didžiuojasi savo rektorium…

Mitinguotojai susitelkę Michailovskio aikštėje iš savanorių suformavo pasipriešinimo būrius. Jie buvo apginkluoti ir pamokyti, kaip galėtų ginti aikštę ir žmones jei būtų išprovokuoti susidūrimai su jėgos struktūromis:

httpv://youtu.be/AylTYmCK61I

Prieš vidurnaktį žmonių aikštėje ženkliai sumažėjo. Spūstelėjo šaltukas. Žmonės žada grįžti rytoj ryte, kad galėtų toliau tęsti protesto akciją. Opozicija pakvietė sekmadienį visus 12 val. rinktis Ševčenkos parke. Iš ten bus surengtas maršas į Nepriklausomybės aikštę.Tie kurie liko nakčiai Michailovskio vienuolyno kieme buvo buvo pakviesti prie stalų išgerti karštos arbatos ir užkąsti sumuštinių.Apie 3 val. nakties Michailovskio aikštėje liko apie 1000 žmonių. Keli šimtai pasiliko vienuolyno kieme, kiti miega pačiame vienuolyne, dar kita dalis budi prie Nepriklausomybės aikštės.

Michailovskio aikštėje tebevyksta mitingas. Girdisi raginimai sekmadienį užimti Prezidentūrą, Misnistrų kabineto ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados pastatus.

 Protestuotojai Michailovskio aikštėje:

Toliau vyksta opozicijos protesto mitingas Europos aikštėje:

Naktis iš šeštadienio į sekmadienį Michailovskio aikštėje praėjo ramiai. Demonstracijos dalyviai naktį šildėsi prie laužų ir Michailovskio sobore.

Apie 1000 mitinguotojų ruošiasi būsimam mitingui įvyksiančiam 12 val. Ševčenkos parke. Iš ten eisena pajudės į Nepriklausomybės aikštę, nepaisant, kad teismas 4 val. ryte nusprendė uždrausti šį mitingą. Opozicija telkia žmones iš visos Ukrainos.

Internete skelbiamas sąrašas žmonių, kurie nukentėjo nuo milicijos spec. dalinių kuomet šeštadienio rytą buvo išvaikyti demonstrantai Kijevo Laisvės aikštėje. Informacija apie tai taip pat kaupiama socialiniame tinkle Facebook.

Sąraše yra 75 asmenys, kurie buvo sužeisti, papuolė į milicijos nuovadą arba ligoninę ir kurie dingo po antpuolio.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė