Ukrainos valdžia susidorojo su protestuotojais Kijeve. Yra sužeistųjų (video) (10)

Kijeve -pralietas kraujas | twitter.com nuotr.

Kijeve -pralietas kraujas | twitter.com nuotr.

Ukrainos sostinėje Kijeve specialieji milicijos daliniai „Berkut“ ankstų šeštadienio rytą išvaikė Laisvės aikštėje protestavusius opozicijos rėmėjus.

Maždaug 4:30 val. ryte apie 2000 milicininkų pajėgos puolė apie 1000 demonstrantų naudodami gumines lazdas ir ašarines dujas. Buvo mušami be gailesčio visi studentai, moterys, gulintys ant žemės buvo spardomi. Demonstrantai buvo išvaikyti iš aikštės. Pranešama apie dešimtis sužeistų žmonių ir 33 sulaikytuosius. Ukrainos žiniasklaidoje paskldo žinia, kad per neramumus Kijevo centre žuvo mergaitė. Oficialiai ši informacija kol kas nepatvirtinta.

Protestuotojai prieš Ukrainos valdžios atsisakymą pasirašyti asociacijos sutartį su ES Kijevo Laisvės aikštėje taikiai budėjo jau devintą naktį.

Smurtą prieš taikius demonstrantus Kijeve pasmerkė JAV ambasadorius Ukrainoje Džefris Pjatas (Geoffrey R. Pyatt), kuris dar prieš šiuos įvykius, lapkričio 29 d. perspėjo Ukrainos valdžią, kad Ukrainai grėstų rimti nemalonumai, jeigu prieš protesto akcijų dalyvius būtų panaudota neproporcinga jėga.

Prisimintina tai, kad šitoje pačioje Kijevo Nepriklausomybės aikštėje vyko svarbiausi 2004 metų Oranžinės revoliucijos įvykiai. Tuomet ukrainiečiai sėkmingai pasipriešino prieš suklastotus prezidento rinkimus Ukrainoje ir nušalino laimėtoju paskelbta V.Janukovyčių iš išrinktojo prezidento pareigų.

httpv://youtu.be/UkAHmtZtaA4

httpv://youtu.be/JoTvgD_mgJU

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė