Ukrainos prezidentas nesutiko pasirašyti asociacijos sutarties su ES (video) (5)

V.Janukovyčius LDK valdovų rūmuose | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

V.Janukovyčius LDK valdovų rūmuose | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Lapkričio 28 d. į Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniaus  susirinkę ES šalių vadovai per derybinę vakarienę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) Valdovų rūmuose neįtikino Ukrainos valdovo Viktoro Janukovyčiaus pasirašyti istorinę galėjusią tapti asociacijos ir laisvos prekybos su ES sutartį.

Pasak Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, kurią cituoja BNS, Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius neįsiklausė į argumentus, kokią naudą tokios sutartys davė naujosioms ES valstybėms narėms.

D.Grybauskaitė BNS-ui sakė, kad Ukrainos prezidentas bandė siūlyti pradėti trišales derybas tarp ES, Ukrainos ir Rusijos. Tokių pasiūlymų būta ir anksčiau, tačiau ES toks formatas yra nepriimtinas.

Nors vakar vakare LDK Valdovų rūmų vidiniame kieme prezidentė D.Grybauskaitė reikšmingai šypsojosi ir mįslingai kartojo, kad „viskas bus gerai“, tačiau, atrodo, kad visų laukto gerumo su Ukraina dar reiks palaukti.

Ukrainos prezidentas atvyksta į LDK valdovų rūmus:

Darbo vakarienė su ES lyderiais:

Jau aštuntą naktį Kijeve mitinguojantys kuo greitesnio Ukrainos įsijungimo į ES  šalininkai, sprendžiant iš pasisakymų mitinguose, dar turėjo viltį, kad jų visų pastangos ir spaudimas Ukrainos vadovui suveiks ir jis ryšis pasirašyti sutartį su ES nepabūgęs Rusijos galimų sankcijų Ukrainai, tačiau tam neįvykus ar užteks ryžto patiems mitinguotojams žadėjusiems nesitraukti iš Kijevo aikščių tol kol nebus įvykdyti jų reikalavimai.

Vakar į LDK valdovų rūmus besirenkančius susitikimo dalyvius pasitiko Ukrainos eurointegracijos šalininkų piketas ir Vilniuje:

Lapkričio 29-osios rytą, atvykusi į Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose, D.Grybauskaitė vakar dienos derybų su Ukrainos prezidentu nesėkmingą baigtį įvertino kaip Ukrainos vadovybės nesugebėjimą priimti sprendimų dėl suartėjimo su ES ir bandymą ekonominę naštą perkelti ES bei Rusijai. Toks kelias pasak D.Grybauskaitės niekur neveda.

Lietuvos pezidentės D.Grybauskaitės komentaras žiniasklaidai prieš Vilniaus viršūnių susitikimą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė