Vilniuje prasideda ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas (13)

Europos vėliavosLapkričio 28 d. Vilniuje prasideda dviejų dienų Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikimas. Pagrindinis Jo tikslas – glaudesnių ES santykių su posovietinėmis Rytų Europos šalimis įtvirtinimas.

Į Vilniaus viršūnių susitikimą susirinks 28 ES šalių ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos vadovai ir ministrai. Rusija viršūnių susitikime Vilniuje nedalyvaus.

Dvi dienas vyksiančiame Vilniaus viršūnių susitikime 34 šalių vadovai ir ministrai kalbės apie Rytų partnerystės programos pažangą ir nubrėš ateities gaires šiai programai.

Susitikime ypač didelis dėmesys turėtų būti skiriamas Ukrainai, kurios vyriausybė lapkričio 21 d.  paskelbė sustabdanti derybas dėl asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties pasirašymo šį penktadienį Vilniuje. Nors Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pranešė vis tik atvyksiąs į Vilnių, tačiau asociacijos sutarties pasirašyti neketina kol neturi garantijų iš ES dėl sumažėjusios prekybos su Rusija nuostolių kompensavimo. Armenija spaudžiama Rusijos taip pat buvo priversta atsisakyti Asociacijos su ES sutarties pasirašymo.  Susitikime tikimasi pasirašyti asociacijos susitarimus su Gruzija ir Moldova, svarstyti bevizio režimo galimybę su Moldova.

Rytų partnerystė programa siekiama sudaryti galimybes ES Rytų partnerių šalims priartėti prie Europos Sąjungos, sudaryti galimybes tų šalių žmonėms laisvai keliauti, prekiauti, studijuoti, būti užtikrintiems dėl savo teisių ir valstybės stiprumo.

Lapkričio 28 d., įvyks koordinacinis Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Hermanas Van Rompėjas (Herman Van Rompuy) ir Europos Komisijos Pirmininko Žoze Manuelis Barozu (José Manuel Barroso) pasitarimas, kuriame bus aptarta situacija Ukrainoje ir derinama bendra pozicija dėl Rytų partnerystės programos perspektyvų.

Vėliau vyks koordinacinis Europos Sąjungos vadovų susitikimas, kuriame bus priimti galutiniai sprendimai dėl tolesnės Rytų partnerystės programos raidos.

Paskutiniai Vilniaus viršūnių susitikimo akcentai bus sudėti darbo vakarienėje, kurioje dalyvaus 28 ES šalių narių vadovai ir ministrai, Europos Vadovų Tarybos, Europos Komisijos, Europos Parlamento pirmininkai, taip pat 6 Rytų partnerystės šalių vadovai ir ministrai.

Lapkričio 28 d. taip pat vyks Pilietinės visuomenės konferenciją, kurioje pilietinės visuomenės lyderiai iš Rytų partnerystės ir ES šalių, ekspertai, apžvalgininkai diskutuos apie didžiausius iššūkius, kylančius pilietinei visuomenei Rytų partnerystės šalyse. Konferencijoje ieškoma naujų sprendimų, kaip galima būtų paremti pilietinės visuomenės organizacijas tose šalyse.

Lapkričio 29 d., vyks susitarimų su Rytų partnerystės šalimis pasirašymas ir plenarinė sesijoja, kurioje 34 šalių vadovai ir ministrai aptars Rytų partnerystės programos pažangą, jos ateities perspektyvas ir tikslus. Po plenarinės sesijos įvyks jos dalyvių spaudos konferencija.

Rytų partnerystės viršūnių susitikimas yra didžiausias Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys, į jį akreditavosi apie tūkstantį žurnalistų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė