Lietuvos zoologijos sode baliniai vėžliai ruošiasi žiemos miegui (1)

Balinis vėžlys

Balinis vėžlys

Ar žinojote, kad baliniai vėžliukai užmiega žiemos miegu taip pat, kaip ir meškos ar barsukai? Ar žinojote, kad baliniai vėžliai yra ties išnykimo riba? Ar žinojote, kad Lietuvos zoologijos sodas atlieka kilnią misiją ir aktyviai dalyvauja šios rūšies išsaugojime?

Jei atsakėte neigiamai bent į vieną klausimą, tuomet Lietuvos zoologijos sodas kviečia sudalyvauti renginyje „Vėžliukų žiema zoologijos sode“ lapkričio 30 d. 13 val. Lietuvos zoologijos sode esančioje mokyklėlėje.

Viena iš pagrindinių zoologijos sodų misijų – veisti retas ir nykstančias rūšis, o esant galimybėms bandyti atkurti nykstančias laukinių gyvūnų populiacijas. Lietuvoje baliniai vėžliai yra arti išnykimo ribos, todėl Lietuvos zoologijos sodas jau trečius metus iš eilės dalyvauja balinių vėžliukų populiacijos atkūrimo projekte. Vėžliukų populiacijos gausinimas yra vykdomas inkubuojant iš netinkamose vietose (kaimo keliukų ir žvyrkelių) padėtų dėčių surinkus kiaušinius. Jaunikliai auginami iki trejų metų amžiaus ir po adaptacijos išleidžiami į natūralią gamtą tose vietose arba netoli tų vietų, kur buvo sudėti kiaušiniai, kad sustiprintų mažas arba išnykusias natūralias vėžlių populiacijas.

Auginant vėžliukus zoologijos sodo sąlygomis ir turint tikslą juos paruošti gyvenimui gamtoje, būtina bandyti imituoti jų natūralų gyvenimo biologinius ciklus, būdingus Lietuvos sąlygomis. Todėl lapkričio mėnesį balinių vėžlių jaunikliai pradedami ruošti žiemos įmygiui palaipsniui žeminant aplinkos temperatūrą. Sumažėjus aplinkos temperatūrai mažėja ir vėžliukų apetitas. Sumažinus aplinkos temperatūrą vėžliukai nustoja visai maitintis ir užmiega žiemos miegui. Kovo mėnesį temperatūra palaipsniui pradedama kelti ir vėžliukai perkeliami į laboratoriją tolesniam auginimui.

Renginio „Vėžliukų žiema zoologijos sode“ metu bus galima sužinoti daugiau informacijos apie vykdomą vėžlių populiacijos atstatymo projektą ir įdomiausius faktus apie balinius vėžliukus bei jų miego ypatumus šaltuoju metų periodu, pamatyti trumpus edukacinius filmukus, išklausyti tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų dėmesį pritraukiantį pranešimą „Ar gyvena Lietuvoje vėžlys?“.

Renginys vyks lapkričio 30 d. 13 val. Lietuvos zoologijos sode esančioje mokyklėlėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė