Kijeve tęsiasi ES šalininkų demonstracijos (tiesioginė transliacija, video) (1)

Ukrainian Foto

Ukrainian Foto

Ukrainos sostinėje Kijeve ir visoje šalyje tęsiasi protesto akcijos prasidėjusios po to, kai šių metų lapkričio 21 d. Ukrainos valdžia nusprendė sustabdyti derybas dėl Asociacijos sutarties su ES pasirašymo.

Lapkričio 27 d. vakare ir naktį iš lapkričio 27-os į 28-tąją Ukrainoje jau aštuntą parą protestus tęsė  ES šalininkai. Vakar vakare Europos aikštėje protęstą tesė apie keli tūkstančiai žmonių. Studentų eisena buvo nužingsniavusi iki Ukrainos prezidento administracijos, kurioje šalies prezidentui perdavė laišką – reikalavimą pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga. Tuo metu kai buvo įteikiamas laiškas žmonės kreipdamiesi į prezidentą Laisvės aikštėje skandavo – „Pasirašyk!“

Kiek vėliau prezidentas V.Janukovičius pažadėjo įdėmiai išnagrinėti studentų kreipimąsi ir pateikti viešą atsakymą, bei rasti laiko susitikti su studentijos bendrijų atstovais.

Mitinguotojų dvasią Europos aikštėje ir toliau kėlė garsioji dainininkė Ruslana. Susidaro įspūdis, kad ji visiškai nemiega, nes kiekvieną naktį praleidžia aikštėje su mitinguotojais.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados opozicijos lyderiai įregistravo Radoje nutarimo projektą dėl Ministrų kabineto atsakomybės už grubius Ukrainos vidaus ir užsienio politikos pagrindų įstatymo, kuriame įtvirtintas Ukrainos kursas į ES, pažeidimus. Opozicija pareiškė, kad vyriausybės veiksmuose galima įžvelgti ukrainiečių tautos interesų išdavimo požymius.

Kijevo studentai mitinge praneša, kad jiems buvo uždrausta pasirodyti Europos aikštėje vykstančiame mitinge grasinant, kad nepaklusnieji bus atleisti iš aukštosios mokyklos. Šį pranešimą mitinguotojai palydėjo šūksniais „Gėda!“

Kiekvieną valandą Laisvės aikštės mitingo dalyviai visi kartu gieda Ukrainos himną.

Apie 20:20 val. buvo pranešta žinia, kad Julija Timošenko kreipėsi į ES, kad Asociacijos sutarties su Ukraina pasirašymas būtų nesiejamas su jos išlaisvinimu!

20:50 val. Buvo pranešta, kad Ukrainos pramonininkų ir verslininkų  sąjungos pirmininkas Anatolijus Kinachas Vilniuje pareiškė, jog Ukrainos verslininkai neprašė V.Janukovičiaus atidėti susitarimo su ES pasirašymo.

Ruslana Laisvės aikštėje mitinguotojams pranešė, kad Kijevo statybos ir architektūros nacionalinio universiteo rektorius Petras Kulikovas studentams uždraudė dalyvauti mitinge. Į tai apie 5000 mitingo dalyvių atsiliepė garsiai skanduodami „Gėda!“

Apie vidurnaktį mitingo dalyviams ima darytis šalta. Prašoma tų kas gali atvežti šildytuvus. Šildytuvai – tai metalinės statinės kuriose deginamos malkos.

Po 2 val. nakties Europos aikštėje lieka protestuoti apie 1000 žmonių. Labai šalta. Tačiau skamba dainos, prie degančių statinių besišildantys diskutuoja apie Ukrainos ateitį, kalbą, istoriją…

Paryčiui Europos aikštėje budėti lieka apie 300 žmonių. Skamba muzika.

Septintoji protesto naktis Kijevo Europos aikštėje baigėsi sėkmingai. Vilniuje prasidėjo ES rytų partnerystės viršūnių susitikimas.

Lapkričio 28-29 dienomis Europos aikštėje laukiama didelio protestuotojų antplūdžio.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš protesto akcijų Kijeve:

Primename, kad Kijevo Europos aikštėje lapkričio 26 d. lankėsi ir Lietuvos Seimo atstovai: Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, jos pavaduotojas Gediminas Kirkilas bei liberalas Petras Auštrevičius.

Jūsų dėmesiui Gedimino Kirkilo interviu duotas Laisvės aikštėje „Radio Svoboda“ žurnalistams:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė