Mirčiai nurašyti žemaitukai atsigavo neatpažįstamai (2)

Žemaitukai | zirgugloba.lt nuotr.

Žemaitukai | zirgugloba.lt nuotr.

Penki ant mirties slenksčio stovėję ūkininko Algio A. Kaušakio ūkio žemaitukai, patekę į Žirgų globos asociacijos (ŽGA) savanorių rankas, pasikeitė neatpažįstamai. Nuo šių metų balandžio mėnesio, kai iš liūdnai pagarsėjusio ūkio (Nemenčinės raj.) buvo konfiskuota per 100 iš bado išsekusių arklių, silpniausio penketuko fizinė forma ženkliai pagerėjo. ŽGA savanorių teigimu, žinant, jog dalis šių arklių nepastovėjo ant kojų ir turėjo būti užmigdyti, toks pokytis stebina net ir visko mačiusius arklininkus.

Praėjusį savaitgalį ŽGA globotas žemaitukų penketukas iš savo laikinųjų namų Rūdiškėse (Vilniaus raj.) buvo išvežtas į valstybinį Sartų žirgyną (Zarasų raj.). Atsigavę gyvūnai leis dienas kartu su čia jau pusmetį gyvenančiais 108 konfiskuotais buvusios A. Kaušakio bandos arkliais.
„Silpniausi žirgai iš šio ūkio atiteko mums, kadangi jų dėl išsekimo buvo negalima gabenti į Sartų žirgyną. Daugelis siūlė juos užmigdyti, vienai kumelingai kumelei tokią procedūra ir teko atlikti. Tačiau jos kumeliukas, gimęs tų skaudžių įvykių sūkuryje, išgyveno kartu su kitais mums perduotais arkliais. Smagiausia, kad visas šis mirčiai „nurašytas“ arklių penketukas šiandien yra puikios formos. Be to, jie spėjo priprasti prie žmogaus, tad, manau, būsimiems savo šeimininkams suteiks daug džiaugsmo“, – sakė ŽGA atstovė Rūta Matukonytė.

Pasak savanorės, mažą stebuklą sukūrė tinkama veterinarinė pagalba ir priežiūra. „Mums labai pagelbėjo ponia Edita iš Rūdiškių, suteikusi vietą šiems nelaimėliams ir padėjusi juos prižiūrėti, veterinarė Austėja, nepagailėjusi savo laiko ir pastangų, o taip pat šimtai žmonių, paaukojusių žirgams. Visos surinktos lėšos, o jų buvo 20 tūkst. litų, buvo skirtos tiek šiam šešetukui prižiūrėti, tiek ir kitiems bandos arkliams, atsidūrusiems Sartų žirgyne. Pinigai buvo išleisti arklių gydymui, šėrimui, transportavimui ir priežiūrai. Džiugu, kad lėšos ir pastangos atsipirko“, – teigė R. Matukonytė.

Neprižiūrėti žemaitukai buvusiame A.K. ūkyje | zirgugloba.lt nuotr.

Neprižiūrėti žemaitukai buvusiame A.K. ūkyje | zirgugloba.lt nuotr.

Tiesa, savanorės pastebėjimu, tolimesnė arklių ateitis yra miglota. Kol teismo sprendimas yra apskųstas, laikinai ŽGA globai skirti arkliai, kaip ir kiti valstybės konfiskuoti Algio A. Kaušakio ūkio žemaitukai, negali būti parduoti. Kol kas, ŽGA duomenimis, savininko šie arkliai neturi, o formaliai gyvūnus globoja valstybė.

Š. m. balandžio 5 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) konstatavus, kad A. A. Kaušakio ūkyje arkliai laikomi blogomis sąlygomis, buvo suorganizuota jų gelbėjimo akcija. VMVT specialistai, padedami ŽGA savanorių bei vietos gyventojų, į Sartų žirgyną išgabeno virš šimto žemaitukų veislės arklių. Virs dvidešimties gyvūnų išgelbėti nepavyko, jie krito nuo išsekimo, kurį lėmė pašaro ir vandens stoka.

ŽGA – tai vienintelė Lietuvoje pelno nesiekianti organizacija, besirūpinanti žirgų gerove ir edukacija žirgų gerovės klausimais bei teikianti tiesioginę pagalbą žirgams ir arkliams krizinėse situacijose. Per šešerius veiklos metus ŽGA išgelbėjo virš 50 žirgų/arklių ir surado jiems naujus globėjus, surengė kelias dešimtis seminarų žirgų augintojams ir mylėtojams, 2010 m. Vilniaus rajone buvo atidariusi vienintelę Lietuvoje žirgų prieglaudą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė