Eurorevoliucija Kijeve tęsiasi. Protestuotojai atsisako politinių lozungų ir susivienija (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video) (7)

Mitinguotojus audrina ugningoji Eurovizijos žvaigždė Ruslana | Alkas.lt nuotr.

Mitinguotojus audrina ugningoji Eurovizijos žvaigždė Ruslana | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 26-sios vakare Europos aikštėje, Kijeve toliau vyko mitingas skirtas Asociacijos sutarčiai su Europos Sąjunga (ES) palaikyti. Tūkstančiai žmonių susirinko į pagrindines – Europos ir Laisvės aikštes Kijeve.

Europos aikštėje, trumpai vadinamoje Euromaidanu,  įsitvirtinusių opozicinių partijųatstovai ir palaikytojai toliau išlaiko suformuotą palapinių miestelį.

Nepriklausomybės aikštėje, vadinamoje Maidanu, tūkstančiai žmonių mitinguojama be partinės simbolikos. Nors vakare abiejų aikščių mitinguotojai pasirašė susitarimą dėl bendro veikimo, tačiau mitinguoti ir toliau žada atskirai.

Europos aikštėje dainuojamos dainos, skamba ugningos kalbos ir susirinkusiųjų ūpą palaikantys šūkiai. Ant scenos kartu su mitinguotojais yra Eurovizijos žvaigždė Ruslana Ližičko. Ji ne tik sako ugningas kalbas, tačiau ir savo uždegančiomis dainomis audrina žmones.

19:15 val. Europos aikštės mitingo scenoje pasirodo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

L.Graužinienė kreipdamasi į mitinguotojus sako, kad Lietuva tiki, kad Ukraina teisingai pasirinks. Ji sako, kad didžiuojasi ukrainiečiais ir džiaugiasi, kad jie yra neabejingi tam ką jų šalis pasirinks. „Lietuva ir toliau pasiryžusi būti Ukrainai tiltu į ES“, – sako Seimo pirmininkė.

L.Graužinienė Kijevo Neprikluasomybės aikštėje tarp mitinguotojų | Alkas.lt nuotr.

L.Graužinienė Kijevo Neprikluasomybės aikštėje tarp mitinguotojų | Alkas.lt nuotr.

Nuo 10 iki 15-os tūkstančių mitinguotojų aikštėje lietuviškai skanduoja:„Ačiū!“. L.Graužinienė į tai atitaria skanduodama: „Ukraina, Ukraina!“.

„Lietuva ir Ukraina bus kartu vieningoje Europoje. Mes kviečiame jus vienytis vardan savo ateities, vardan vaikų ir anūkų. Lietuva tiki, kad Ukraina pasirinks teisingą kelią. Viskas bus gerai!“, – kalba L.Graužinienė. Ir baigia šūksniu: „Aš myliu jus, ukrainiečiai, aš tikiu jumis!“

Išvykus L.Graužinienei dešimttūkstantinė demonstrantų minia skanduoja „Šalyn nuo Maskvos – pirmyn į Europą!“.

Europos aikštėje susirinkusieji balsavimu patvirtina delegacijos siunčiamos į Vilniuje vyksiantį Europos Sąjungos narių ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimą. Nusprendžiama, kad į Vilnių važiuos: Ukrainos politinės partijos simboliniu pavadinimu UDAR lyderis, pasaulio bokso čempionas Vitalijus Kličko Ukrainos partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) frakcijos Verchovnoje Radoje vadovas Arsenijus Jaceniukas ir opozicinės partijos „Svoboda“ („Laisvė“) lyderis Olehas Tiahnibokas.

Laisvės ir Europos aikštėse toliau skamba dainos, pasisako politikai ir kiti mitingo dalyviai, skanduojami ugningi minią įkvepaintys šūkiai. Nuolat girdisi žodis „revoliucija!“.

20 val. Europos aikštėje į mitinguotojus kreipiasi Lenkijos europarlamentaras Pavelas Kobvalis: „Ukraina – tai Europa, Ukraina privalo būti Europos sajungoje!“, – sako jis.

Apie 20:45 val. Ukrainos Prezidentas Viktoras Janukovičius kalbėdamas Ukrainos žiniasklaidai pareiškė, kad iš ES laukia „komfortiškų“ pasiūlymų. Jis sakė, kad palaiko nepolitizuotas protesto akcijas už ES.

Tuo tarpu abejose centrinėse Kijevo aikštėse žmonės linksmai šoka ir dainuoja. Jiems koncertuoja muzikinės grupės. Tvyro gera ir pakili šventinė nuotaika. Nors ima spausti šaltukas, bet mitinguotojai, kol kas nuo jo vaduojasi šokiais.

Apie 22 val. Europos aikštėje Ukrainos partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) frakcijos Verchovnoje Radoje vadovas Arsenijus Jaceniukasi perskaito Julijos Tymošenko dukros Eugenijos perduotą savo įkalintos motinos raginimą opozicijai – manifestacijose už ES nenaudoti partinės simbolikos ir lozungų, kad būtų susitelkta ties pagrindiniu reikalavimu – Asociacijos sutarties su ES pasirašymu. „Visa tai kas trukdo mūsų visiškai vienybei, turi būti nedelsiant pašalinta“ – rašo J.Tymošenko. A.Jeceniukas opozicijos lyderių vardu pareiškia, kad yra pasiruošę ne tik patenkinti šį reikalavimą, tačiau padaryti ir daugiau – suvienyti abejose aikštėse vykstančius mitingus į vieną vieningą.

22:40 val. Eropos aikštės mitinguotojai žygiuoja į sostinės Laisvės aikštę tam, kad susivienytų su protestuotojais mitinguojančiais už ES be partinės simbolikos!

Dainininkė Ruslana savo ugningais pasirodymais kelia mitinguotojų ūpą | Alaks.lt nuotr.

Dainininkė Ruslana savo ugningais pasirodymais kelia mitinguotojų ūpą | Alaks.lt nuotr.

23 val. Abu mitingai susivienija! Opozicinės UDAR partijos lyderis, pasaulio bokso čempionas V.Kličko kreipiasi į vieningą daugiatūkstantinį mitingą tokiais žodžiais: „Tiktai visi kartu mes pasieksime Asociacijos sutarties pasirašymo!“. Žmonės džiaugsmingai švenčia dviejų mitingų susivienijimą.  Tuo tarpu specialios milicijos pajėgos sustiprina savo gretas Laisvės aikštėje. Manifestaciją stebi apie šimtas milicininkų.

Kadangi Laisvės aikštėje (Maidane) nėra įrengtos scenos, tai visi kalba pasilypėję ant Ukrainos Nepriklausomybės stelos paaukštinimo. Leidžiama pasisakyti visiems norintiems.

Ruslana: Mes čia stovėsime iki galo.

Apie 1 val. nakties Kijevo Laisvės aikštėje pasirašymo sutarties su ES lieka laukti apie 2-3 tūkstančiai žmonių.

3 val. Europos aikštėje apie tūkstantis žmonių kartu su Ruslana dainuoja Ukrainos valstybinį himną. Ruslana ir toliau stengiasi palaikyti pakilią nuotaiką. Paryčiais mitinguotojams šalta, jų jėgos baigia išsekti, tačiau beveik visų veiduose spindi šypsenos. Ruslana pasiūlo skanduotę: „Pasirašyk asociaciją – nutrauksime demonstraciją!“

Paryčiais toliau dainuojamos dainos. Šaltis ir dargana nepajėgia išsklaidyti žmonių jau šeštą parą šalančių čia dėl savo šalies ateities.  Brėkšta. Šeštoji naktis Europos aikštėje praeina sėkmingai. Opozcinių partijų atstovai šiandien, lapkričio 27 d., ketina išskristi į Vilnių. Ukrainos prezidentas irgi pažadėjo atvykti į Vilnių, tačiau sutarties su ES pasirašyti neketina. Mitinguotojai vilais, kad Prezidentas Vilniuje persigalvos. Jei sutarties jis vis tik nepasirašys protesto akcijas žadama tęsti iki tol kol sutartis bus pasirašyta.

Internete skleidžiami gandai, kad Ukrainos valdžia esą planuoja stambią provokaciją, kuria bus siekiama sukelti didelėę sumaištį tam, kad prezidentas V.Janukovičius turėtų priežastį nevykti į Vilnių.

Lapkričio 27 d. 9 val. ryte mitinguotojai atžygiavo prie Ukrainos ministrų Tarybos (Vyriausybės) rūmų, kuriuose šiandien turi vykti vyriausybės posėdis. Vyriausybės rūmus ir jų prieigas saugo sustiprintos milicijos spec dalinių „Berkut“ pajėgos.

Nepaisant vakarykščio susitarimo nenaudoti partinės simbolikos – protestuotojų kolonoje plevėsuoja opozicinių partijų vėliavos.

Protesto akcijos už Ukrainos eurointegraciją pavadintos Euromaidano vardu visuoje Ukrainoje nenutrūkstamai tęsiasi nuo lapkričio 21 d. kuomet Ukrainos valdžia nusprendė nepasirašyti Asociacijos su ES sutarties lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksiančiame Europos Sąjungos narių ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš įvykių vietų (transliaciją žadama atnaujinti lapkričio 27 d. 9 val. ryto kuomet demonstrantai žygiuos protestuoti prie Ukrainos Vyriausybės):

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė