Briuselyje įteiktos ES literatūros premijos (0)

ES literatūros premijų įteikimas | lrkm.lt nuotr.

ES literatūros premijų įteikimas | lrkm.lt nuotr.

Lapkričio 26 d. vakarą Briuselyje įteiktos 2013 m. Europos Sąjungos literatūros premijos (European Union Prize for Literature).
Premijas įteikė ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su Europos Švietimo, kultūros, daugiakalbystės ir jaunimo komisare Andrula Vasilou (Androulla Vassiliou) bei Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto pirmininke Doris Pak (Doris Pack).

Sveikindamas dvylika šių metų nugalėtojų iš skirtingų ES šalių, Š. Birutis pabrėžė literatūros svarbą pažįstant kitas kultūras, rašytojų, vertėjų ir leidėjų nuopelnus literatūros sklaidai.

„Nuostabu atrasti šiuos „kitus“ pasaulius, kai klausomės autorių prisistatymų ir skaitome jų knygas. Drįstu sakyti, kad literatūra yra geriausia meno forma išreikšti mūsų supratimą apie kitas kultūras. Esu įsitikinęs, kad šią svarbią vertybę turime saugoti ir populiarinti. Ne mažiau svarbūs, ypač mažoms tautoms, yra savo darbui pasiaukoję vertėjai, galintys įkvėpti gyvybės literatūros tekstams, verčiamiems į skirtingas kalbas.  Tai sudėtinga užduotis, todėl siekiame įvairiais būdais paremti jų darbą nacionaliniu ir Europos lygiu. Nepaprastai  svarbus čia ir leidėjų darbas, ieškant išskirtinių tekstų traukiančių skaitytojus“, – kalbėjo kultūros ministras apdovanojimų iškilmėse.

Šių metų Europos Sąjungos literatūros premijos įteiktos rašytojams iš Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kipro, Danijos, Estijos, Suomijos, Makedonijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos ir Ispanijos.

Ankstesiais metais ES literatūros premijas yra pelniusios ir dvi Lietuvos rašytojos: 2009 m. – prozininkė Laura Sintija Černiauskaitė,  2012 m. –  eseistė Giedra Radvilavičiūtė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Literatūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė