Norvegų dramaturgas Arne Lygre viešės Nacionaliniame dramos teatre (0)

Nacionalinis dramos teatras

Nacionalinis dramos teatras

Šių metų „Naujosios dramos dienos“, prasidėjusios lapkričio 19 d., jau eina į pabaigą – liko du užsienio dramaturgų skaitymai: Arne Lygre „Išnykstu“ (rež. Audronis Liuga) ir Larsas orena (Lars Norén) „Šaltis“ (rež. Jonas Vaitkus). Lietuvos nacionalinis dramos teatras atkreipia žiūrovų dėmesį, kad lapkričio 29 d. numatytas Arne Lygre skaitymas „Išnykstu 2 bus rodomas du kartus: 16 val. ir 19 val. Į savo pjesės pristatymą iš Norvegijos atvyks ir su žiūrovais susitiks dramaturgas A. Lygre.

Arne Lygre – naujas šiuolaikinės dramaturgijos balsas. Jis yra parašęs šešias pjeses, išverstas į skirtingas kalbas ir statomas įvairiose pasaulio šalyse. Labiausiai Lygre išgarsino jo pjesių „Žmogus be priežasties“ ir „Išnykstu“ pastatymai Odeono teatre ir „La Colline“ nacionaliniame teatre Paryžiuje bei Oslo nacionaliniame teatre.

„Naujosios dramos dienose“ jau buvo pristatytos trys teatro užsakymu sukurtos naujos lietuviškos pjesės – Teklės Kavtaradzės „Keletas pokalbių apie (Kristų)“ (rež. Tadas Montrimas), Gabrielės Labanauskaitės „Jeigu“ (rež. Loreta Vaskova) ir Mindaugo Nastaravičiaus „Demokratija“ (rež. Paulius Ignatavičius). Užsienio dramaturgė Saara Turunen pristatė savo pjesę „Broken Heart Story“ („Sudaužytos širdies istorija“), pagal kurią pati autorė kuria LNDT spektaklį.

Gruodžio 1 d. 19 val. įvyks paskutinis šių metų „Naujosios dramos dienų“ renginys – Lars Noren pjesės „Šaltis“ skaitymas, kurį su savo auklėtiniais, sukūrusiais vaidmenis ką tik įvykusioje „Atžalyno“ premjeroje, režisuoja Jonas Vaitkus.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) primena, kad visi „Naujosios dramos dienų“ renginiai yra nemokami. Bilietus į renginius iš anksto galima pasiimti LNDT kasose ar renginio vietose likus valandai iki jų.

Daugiau informacijos „Naujosios dramos dienas“ galite rasti čia.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė