L.Graužinienė Kijeve kreipėsi į mitinguotojus (45)

L.Graužinienė. Alkas.lt nuotr.

L.Graužinienė. Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 26 d. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, netikėtai nuvykusi į ES šalininkų demonstracijų audrinamą Kijevą, šiandien vakare, 19 val. 15 min., pasisakė iš protestuotojų tribūnos Kijevo Europos aikštėje.

L.Graužinienė kreipdamasi į mitinguotojus sakė, kad Lietuva tiki, kad Ukraina teisingai pasirinks. Prieš Lietuvos Seimo pirmininkei prabylant, dainininkė, Eurovizijos nugalėtoja Ruslana Ližičko pamokė mitingo dalyvius kaip reikia lietuviškai pasisveikinti su Seimo pirmininke: „Labas vakaras!“. „Labas vakaras!“ – atitarė aikštėje susirinkę mitingo dalyviai. Tačiau susijaudinusi L.Graužinienė mitingo dalyvius pasveikino rusiškai.

Ji sakė, kad didžiuojasi ukrainiečiais ir džiaugiasi, kad jie yra neabejingi tam ką jų šalis pasirinks. „Lietuva ir toliau pasiryžusi būti Ukrainai tiltu į ES“, – sakė Seimo pirmininkė.

Apie 10 000 mitinguotojų aikštėje lietuviškai skandavo:„Ačiū!“. L.Graužinienė į tai atsakė skanduodama: „Ukraina, Ukraina!“.

Loreta Graužinienė tarp mitingo dalyvių Europos aikštėje, Kijeve, 2013-11-26 | Alkas.lt nuotr.

Loreta Graužinienė tarp mitingo dalyvių Europos aikštėje, Kijeve, 2013-11-26 | Alkas.lt nuotr.

„Lietuva ir Ukraina bus kartu vieningoje Europoje. Mes kviečiame jus vienytis vardan savo ateities, vardan vaikų ir anūkų. Lietuva tiki, kad Ukraina pasirinks teisingą kelią. Viskas bus gerai!“, – kalbėjo L.Graužinienė. Ir baigė šūksniu: „Aš myliu jus, ukrainiečiai, aš tikiu jumis!“

Kaip žinia, į Kijevą Seimo pirmininkė L.Graužinienė atvyko lapkričio 26 d. kartu su savo pavaduotoju Gediminu Kirkilu ir liberalu Petru Auštrevičiumi. Lapkričio 27 d. jie ketina susitikti su Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovu Vladimiru Rybaku.

Šis, su kitomis aukščiausiomis Lietuvos Valdžios struktūromis nederintas Seimo pirmininkės vizitas į Ukrainą, suglumino tiek politologus tiek ir aukščiausios Lietuvos valdžios atstovus.

Lapkričio 26 d. kalbėdamas Lietuvos radijui, Buchareste viešintis Lietuvos Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad L.Graužinienės vizitas su juo buvo nederintas ir pasakė, kad apie jos išvyką į Kijevą jis išgirdo tik šį ryt iš savo delegacijos narių. A.Butkevičius pažymėjo, kad dėl tokios išvykos turėjo būti derinami veiksmai tiek su Lietuvos Prezidente tiek ir su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

Užsienio politikos ekspertas Marius Laurinavičius internetiniam dienraščiui „DELFI“ išsakė tokią nuomonę: „Aš tai vertinu labai griežtai, kaip vieną skandalingiausių poelgių Lietuvos užsienio politikos istorijoje. Nes tai, kas vyksta Ukrainoje, yra milžiniškas žaidimas ir ne tik Lietuvos žaidimas. Tokiu atveju bet kokio Lietuvos Seimo pirmininko išvažiavimas į Ukrainą nesuderinus ne tik su Užsienio reikalų ministerija, bet ir su Prezidentūra, netgi nežinant premjerui, yra ne tik kad nepriimtinas, bet gali būti ir labai pavojingas“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė