Kartu su Prezidento rinkimais numatoma skelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų (12)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo“ projektui (Nr. XIIP-1016(2), kuriuo siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo. Už projektą balsavo 49 Seimo nariai, prieš – 25, susilaikė 13 parlamentarų. Tam, kad nutarimas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Pagrindinio šalies dokumento pakeitimais, dėl kurių būtų atsiklausiama Lietuvos piliečių, siekiama įtvirtinti, kad referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 200 tūkst. Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę. Konstitucijoje taip pat siekiama patikslinti, kad ne mažiau kaip 200 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją. Projekto rengėjų nuomone, referendumui inicijuoti šiuo metu reikalaujamas 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų skaičius yra per didelis.

Jeigu Seimas priimtų šį nutarimą, referendumas būtų vykdomas 2014 m. gegužės 11 d. kartu su Respublikos Prezidento rinkimais.

Konstitucijoje įtvirtinta, kad tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei keturioliktojo skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Vilnietis:

  Nedalyvausiu nei prezidento rinkimuose, nei tame referendume

 2. Karmenas:

  Manau seimas šia iniciatyva siekia sujaukti žmonėms protus inicijuodami referendumą dėl parašų sumažinimo iki 200t. Čia numetamas saldainiukas Tautai, siekiant išsaugoti didesnį rezervą, kad Tautos valia būtų rečiau reiškiama, nei tai galėtų būti prie 100t. Taip pat siekiama nukreipti dėmesį nuo žemės išsaugojimo valstybei bei jos piliečiams klausimo.
  Visų pirma galėtų sulaukti rezultato, kiek iš tikro yra surinkta parašų žemės referendumui inicijuoti. Kam dabar užbėgant už akių iškelti šį 200t. referendumą? Jei vis tik bus surinkti 300t galiojančių parašų žemės referendumui rengti, kur taip pat yra sumanymas šią kartelę nuleisti iki 100t, kaip tada tas antrasis referendumas atrodys? Kaip tai įtakos į piliečių aktyvumą pirmąjame referendume? Kurio referendumo agitacija bus labiau “stumiama” per masines informavimo priemones (seimo iniciatyvos ar Tautos)?
  – Taip pat jaučiu, kad inicijuodami referendumą dėl parašų skaičiaus sumažinimo iki 200t per prezidento rinkimus slypi tikslas padidinti piliečių dalyvavimo rinkimuose aktyvumą, kur jis viršytų 50%. Tai pasitarnautų antros kadencijos siekiančiai prezidentei būti išrinktai dar per pirmąjį turą.
  Panašiai buvo su atominės referendumu. Likus savaitei iki parašų rinkimo pabaigos, skelbti PRIVALOMĄJĮ referendumą dėl atominės klausimo, seimas nesulaukęs rezultatų paskelbė PATARIAMĄJĮ. O dabar aiškina – ačiū, Tautos valia aiški, bet patarimo galime ir neklausyti, nes Tauta buvo suklaidinta.

  • arti tiesos, bet papildysiu:

   juk cia Seimas labai gudriai “prasisuka” ir nusauna zymiai daugiau kiskiu:

   – sumenkina si parasu rinkima net jeigu ir pasiseks surinkti, sakydami, kad vat neverta buvo daryti, juk mes patys “saukiam” referenduma, juolab, kad juju “iniciatyva” totaliai skelbs ir bruks prostitutine mass-media;
   – jei nepasisketu surinkti, tad visiskas koziris ju rankose- stai ziurekit, tie durneliai nesugebejo net surinkt, o mes vat kokie gerieciai- “po mnogochislenym pros’bam rabochyh kolektyvov”;
   – eliminuoja kitus klausimus is referendumo;

   SVARBIAUSIAS MOMENTAS:
   – jeigu sis parasu rinkimas pavyksta ir valdzia buna priversta pravesti abu referendumu variantus ir juos skelbia ta pacia diena- sekmingai “suskaldo” balsus ir pasiekia, kad nei viename, nei antrame nesurenkama 50%+1 balsu- abu referendumai sekmingai ZLUNGA- status quo islieka toks pat- 300K balsu 🙂

   o jei si referenduma skelbs 2014-05-11- jis automatiskai savianuliuojantis, nes apribojimai del zemes- nebegalios nuo 2014-05-01.

 3. Nuomonė:

  Koks tikslas rašyti Konstitucijoje kažkokius skaičius: 300 000 ar 200 000, kai Lietuvos piliečių vis mažėja ir toliau mažės, taigi po 20 metų net tie 200 000 gali būti nepasiekiami. Negi nebūtų paprasčiau, kad referendumas rengiamas, kai to reikalauja, pvz, vienas dešimtadalis rinkėjų?!

 4. pilietė:

  referendumas privalo būti surengtas iki 2014m,gegužės pirmos dienos,nes pagrinde ir rinkti parašai,dėlžemės nepardavimo užsieniečiams,o seimūnai nori pagudrauti ,neišdeks šikart valdžažmogiams

  • savanore:

   butent,jie labiausiai ir bijo sios pakeitimu dalies- del Zemes Lietuvos,juk prisizadejo ne uz dyka, ko gero..
   —–
   labas rytelis ,Seimo nariai!sveiki prabude, del par.sk.sumazinimo po dvieju desimtmeciu,bet gal pirmiau sustabdykit Lietuvos ispardavima!

 5. Algimantas:

  Sėdi jie prie to lovio ir žiūri iš kur kvapai eina. Pajuto, kad surinkta tiek parašų ir padarė šį ėjimą. Viskas, kad tik apsisaugoti nuo pilietiškų tautiečių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė