Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas? (video) (88)

Zigmas Vaišvila | feisbuko profilio nuotr.

Zigmas Vaišvila

Lapkričio 26 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas?

Signataras Z.Vaišvila, įvertino š.m. spalio 31 d. prasidėjusius įvykius dėl valstybės paslapties atskleidimo apie tariamas Rusijos provokacijas Lietuvos Prezidentės atžvilgiu.

Pasak Z.Vaišvilos ikiteisminis tyrimas dėl šios valstybės paslapties atskleidimo stabtelėjo dirbtinai, nes sprendžiant iš viešai paskelbtos informacijos įtarimus reikštini Prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei ir pačiai Prezidentei. Prezidentei tai reiškia apkaltą Seime. Z.Vaišvila atkreipė dėmesį į vieno iš Prezidentės gelbėtojo – Rygos omonininko K. Michailovo (buvusi pavardė – Nikulinas) advokato Arūno Marcinkevičiaus – galimai nusikalstamas veikas, dėl kurių ištyrimo signataras kreipiasi į Generalinę prokuratūrą.

Signataras taip pat pateikė informaciją apie Prezidentės ir Prezidento kanceliarijos darbuotojų požiūrį į parašų rinkimą dėl referendumo.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

httpv://youtu.be/vkYMhKO4jiM

Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime 2013.11.26 d. perskaitytas pranešimas:

Z. Vaišvila. Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas?

Š.m. lapkričio 22 d. TV3 žinių laidoje Vytautas Landsbergis paaiškino spalio 31 d. “provokacijos” prieš Prezidentę Dalią Grybauskaitę esmę: „Svarbiausias įvykis kuris dabar vyksta – Lietuvos prezidento rinkimai”. Atrodė, kad tai yra nepavykęs vietinės komandos bandymas gelbėti D. Grybauskaitę, akivaizdžiai pralaiminčią būsimus Lietuvos Prezidento rinkimus. Tačiau po to, kai lapkričio 20 d. pagrindinė Lietuvos žiniasklaida sutartinai “pastebėjo” “Izvestijų” straipsnį apie D. Grybauskaitės disertaciją ir pavadino tai mūsų Prezidentės puolimu, tapo akivaizdu, kad spalio 31 d. „provokacija“ suinteresuoti ne tik V. Landsbergis ir D. Grybauskaitė, bet ir Rusija. Neatmestini ir suderinti veiksmai.

Lapkričio 5 d. spaudos konferencijoje paaiškinau paprastą tiesą – Rusijai nereikia nieko ieškoti archyvuose – medžiaga apie valstybių vadovus visada jiems yra „po ranka“. Todėl šį “Izvestijų” straipsnį apie D.Grybauskaitės disertaciją, kuria pati Prezidentė didžiuojasi savo biografijoje www.president.lt, vadinti mūsų Prezidentės puolimu – nerimta. Tai ne puolimas, o bandymas gelbėti ją nuo pralaimėjimo būsimuose Lietuvos Prezidento rinkimuose. Nieko naujo, ką ir patys Lietuvoje išsiaiškinome ir be Rusijos pagalbos, nepasakyta. „Izvestijos“ naudoja net identišką terminologiją kaip ir mūsų Prezidentė: „1988 m. Maskvos visuomenės mokslų akademijoje apgynė mokslinį darbą. Jai suteiktas socialinių mokslų daktaro laipsnis.“  Lietuvos Prezidentė ir Maskva nutyli bei nepaaiškina svarbesnių dalykų, pvz., kad šią disertaciją D.Grybauskaitė gynė ne „Maskvos visuomenės mokslų akademijoje“, o TSKP CK Visuomeninių mokslų akademijoje, į kurią per visą tarybinį Lietuvos laikotarpį Tarybų Sąjungos Komunistų partijos vadovybė įsileido dirbti tik 7 ar 8 asmenis iš Lietuvos. Neaptarinėsime „kuklių“ netikslumų, pvz., kad tai buvo ne socialinių mokslų daktaro, o politinės ekonomikos mokslų kandidato disertacija.

Kremliaus portalas www.regnum.ru paskelbė D.Grybauskaitės disertacijos konspektą dar prieš 2009 m. Lietuvos Prezidento rinkimus, o buvęs aukštas Rusijos prezidento V. Putino administracijos pareigūnas Modestas Kolerovas jį naudojo, sakydamas komplimentus D.Grybauskaitei, atvirai ją mokydamas, kaip elgtis plėtojant santykius su Rusija: „…dar tarybinės akademinės jaunystės laikais Daliai Grybauskaitei užteko profesionalumo ginti nuo kolūkių privataus pasodybinio žemės ūkio perspektyvas. Dabar, kai euroatlantinė socialistinė ekonomika tas perspektyvas Lietuvoje sunaikino, o krizė tiktai pasunkino šalies kolonijinę priklausomybę, Grybauskaitei prireiks dar daugiau narsos, kad ji būtų ne vien „karaliaujančia“, tačiau nevaldančia prezidente-ekonomiste, bet ir (labai ilgam laikui) faktiškai vienintele legitimia ir tęstine Lietuvos valdžia“. M. Kolerovas nepaaiškino, kur, jo supratimu, turėtų išnykti kitos valdžios šakos, tik perspėjo būsimąją prezidentę, kad jai nederėtų kartoti „savižudiško visiškai vegetarinių santykių su rusais kelio, kuris privedė prezidentą Rolandą Paksą prie purvinos apkaltos“. Pasak M.Kolerovo, Lietuvą valdo „partinė – šnipų oligarchija“. Po dešimt metų trukusio „nacionalistų valstybininkų“ valdymo vienintelė Lietuvos išeitis – sveikas konservatyvizmas, laisvas nuo „amerikiečių demagogijos“. Jei bus einama šiuo keliu, M. Kolerovas piešė šviesią Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių perspektyvą.

Labai pranašiškas M. Kolerovo spėjimas apie būsimą D. Grybauskaitės vadovavimą Lietuvai. Viskas numatyta – nuo bendros veiklos su konservatoriais, amerikiečių užsipuolimo (ČŽV kalėjimų paieškos pagal rusiškų šaltinių nuorodas, atsisakymas susitikti su JAV Prezidentu B. Obama Prahoje), karų su neįvardintais oligarchais kariavimas užmirštant politinės ekonomikos pagrindus, kad oligarchija yra ne stambus privatus kapitalas, o jo susiliejimas su valstybės valdžia, iki pat D. Grybauskaitės tapimo „…(labai ilgam laikui) faktiškai vienintele legitimia ir tęstine Lietuvos valdžia“. Šią absoliučią valdžią karūnuoja tinkamas Generalinis prokuroras ir D. Grybauskaitės iniciatyva Lietuvoje įvestas prokurorinis teisingumas (nori prokuroras – tiria nusikaltimą, nenori – netiria, net teismui panaikinus jo atsisakymą), naudojamas, pvz. „nepastebint“ milžiniško Snoro banko lėšų pasisavinimo administravimo pretekstu. Nebekalbėsime apie „smulkmenas“ – 2009 m. ir 2013 m. Rusijos „pieno karus“. 2013 m. Lietuvos Prezidentė bent atvirai nestojo į Rusijos pusę, ką darė 2009 m. Po pusvalandinio pokalbio su tuometiniu Rusijos Ministru Pirmininku ir Leningrado Universiteto bendramoksliu V. Putinu 2009 m. Baltijos jūros šalių vadovų susitikime Peterburge mūsų Prezidentė santykiuose su Rusija neatliko nė vieno veiksmo! Neatsako Prezidentė ir į klausimus dėl atominių elektrinių Lietuvos pašonėje statybų toleravimo, nepaaiškina, kodėl nesiderėta dėl dujų kainos sumažinimo. Viskas peradresuojama Briuseliui – kažkada gal išspręs. Tačiau Lietuva savo kainą dėl šio nesikalbėjimo ir tiesioginių valstybės vadovo funkcijų nevykdymo moka kasdien. Vis tik be galo drąsu tokiu būdu vaidinti Lietuvos patriotę.

Jei Maskva norėtų demaskuoti, o ne išgelbėti D. Grybauskaitę, tai tuo dvejojantiems siūlau pažiūrėti filmą „Septyniolika pavasario akimirkų“ apie rusų žvalgą Maksimą Isajevą arba SS štandartenfiurerį Maksą Otto fon Štirlicą. Atsakykite sau į klausimus, kodėl Maskva, jei ji norėtų sutrukdyti D. Grybauskaitei dar kartą tapti Lietuvos Prezidentu, neužduoda jai tikrai nepatogių klausimų? Pvz. apie Sausio 13-osios bylą, Algirdo Paleckio ir Alfa grupės vado Michailo Golovatovo gelbėjimą? Todėl, kad mūsų Prezidentė taip ir nepasako savo nuomonės dėl Rusijoje besislapstančių žudikų gynybinės versijos „savi šaudė savus“. Neįtikinamai „Izvestijos“ D. Grybauskaitei bando klijuoti „aršios antisovietininkės“ etiketę. „Komsomolskaja pravda“, organizuojanti A. Paleckio ir M. Golovatovo teletiltus dėl šios versijos diegimo Lietuvos, Rusijos ir tarptautinei visuomenei, atsisakė į juos kviesti, pvz. tokį Zigmą Vaišvilą. Š.m. sausio 12 d. mūsų Seime tai pasiūliau „Komsomoskaja pravda“ apžvalgininkei. Ji labai susinervino dėl tokio siūlymo. Net interviu nutraukė. Jei Rusija tikrai norėtų pulti, o ne apsaugoti mūsų Prezidentę, „Izvestijos“, aptarinėjusios D. Grybauskaitės narystę TSKP, galėjo paklausti mūsų Prezidentės keletą klausimų, į kuriuos ji ir mums, Lietuvos piliečiams, neatsako. Pavyzdžiui:

–            Kodėl D. Grybauskaitė 1989 m. gruodyje po LKP atsiskyrimo nuo TSKP pasirinko ne A. Brazausko vadovaujamą savarankišką LKP, o M. Burokevičiaus vadovaujamą LKP/TSKP ir joje tęsė karjerą, kaip ir kiti, pagal Sausio 13-osios bylos duomenis, TSKP CK samdomi virš 800 tarnautojų?

–            Kodėl po Kоvo 11-osios D. Grybauskaitė tęsė savo TSKP CK samdomos vienos vadovaujančių Vilniaus aukštosios partinės mokyklos mokslinės sekretorės darbą, net po to, kai šioje įstaigoje įsikūrė M. Burokevičiaus vadovaujamas ir TSRS kariškių saugomas perversmininkų štabas?

–            Kodėl D. Grybauskaitė nevykdė Lietuvos Vyriausybės 1990 m. kovo 11 potvarkio Nr.64p dėl šios mokyklos ir perversmininkų štabo perdavimo Lietuvai?

–            Kodėl 15-ai kolaborantų Sausio 13-osios byloje panaikinti įtarimai, neskelbiamos jų pavardės?

–            Kodėl Lietuvos prokuratūra neieško perversmininko ir buvusio D. Grybauskaitės viršininko ir LKP/TSKP sekretoriaus V. Lazutkos, paskirto TSKP CK Vilniaus aukštosios partinės mokyklos rektoriumi vietoje pirmtako S. Šimkaus, bandžiusio vykdyti Lietuvos Vyriausybės 1990 m. kovo 11 potvarkį Nr.64p?

Po tokių viešų Maskvos klausimų būsimuose Lietuvos Prezidento rinkimuose D. Grybauskaitės neišgelbėtų net mūsų Nepriklausomybės simbolis V. Landsbergis.

Suprantama, kad dėl Rusijos, ES ir JAV rungtyniavimo dėl įtakos Ukrainai ir dėl Lietuvos pirmininkavimo ES, D. Grybauskaitė atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje. Tačiau nebūkime naivūs ir nemanykime, kad Lietuvos Prezidentė ar Seimo Pirmininkė ką nors lemia šiame pasaulio galingųjų susirėmime. Nesusireikšminkime. Ypač po to, kai nepavyko spalio 31 d. “provokacija” ir atsiskleidė primityvus mūsų Prezidentės ir jos komandos melas. Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė viešai prisipažino, kad spalio 31 d. ji pagarsino valstybės paslaptį ir kad tuo didžiuojasi. Slapti dokumentai pateikiami ne žodžiu, o tik pasirašytinai ir, visų pirma, vadovui, t.y. Prezidentei. Bet ne pavaldinei. Tai reiškia, kad meluoja ir Prezidentė, viešai teigianti, kad pažymą gavo tariamai lapkričio 4 d. Baudžiamąją atsakomybę užsitraukė ir BNS žurnalistės, aklai pasitikėjusios Prezidente ir p. D. Ulbinaite. Tikėkite ir toliau tokia Lietuvos vadove visi tie, kurie nebijote būti paaukoti dėl „didžiojo“ tikslo, kuriuo suinteresuota ir Rusija.

Po D. Ulbinaitės viešo prisipažinimo ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiam prokurorui nebeliko manevro laisvės – tik pareikšti įtarimus D. Ulbinaitei ir kreiptis į Generalinį prokurorą, kad šis kreiptųsi į Seimą dėl Prezidentės D. Grybauskaitės, turinčios teisinį imunitetą, apkaltos. Kitų variantų net teoriškai būti negali. Jei yra dar koks į šį valstybės paslapčių viešintojų tarpą patekęs asmuo, tai ir jam pareikštini įtarimai. Ir ši paprasta greitai ištirta byla keliauja į teismą. Nebeliko ką tirti šioje „provokacijoje“.

Šie įvykiai mūsų Prezidentę įvarė į neviltį dėl jos dalyvavimo būsimuose Lietuvos Prezidento rinkimuose – spalio 31 d. „provokacija“ ne tik sužlugo, bet ir labai skaudžiai bumerangu smogė atgal. Sužlugo ir D. Grybauskaitės planuotas esminis rinkimų piaras – garbė paskelbti, jog Vilniuje, suprask, ne be jos nuopelnų, Europos Sąjungai pavyks pasirašyti su Ukraina asocijuotos narystės sutartį. Todėl  Prezidentės vy­riau­siosios pa­ta­rė­jos už­sie­nio po­li­ti­kai Jo­vi­tos Ne­liup­šie­nės viešas pareiškimas apie konfidencialaus Ukrainos ir Lietuvos Prezidentų pokalbio detales – tai ne tik vaikiškumas ir visiška neviltis, bet ir Lietuvos užsienio politikos žlugdymas. Kas rimtai gali kalbėtis su mūsų Prezidente po tokio akibrokšto!? Ar galima dėl asmeninių ambicijų tokiu būdu aukoti mūsų valstybės autoritetą? Prezidentės gelbėjimo ratai, pvz., pažymoje galimai minimos lenkų autonomininkų sąsajos su Maskva, yra senai žinomos tiesos. Po 1991 m. dėl pučistų Maskvoje palaikymo ir veikimo prieš Lietuvą mūsų Aukščiausioji Taryba paleido Šalčininkų rajono savivaldybės Tarybą ir įvedė tiesioginį valdymą. Kolegei signatarei R. Juknevičienei ir A. Kubiliui tai senai žinomas faktas, o ne valstybės paslaptis.

Prokurorus, teisėjus, STT ir VSD pareigūnus kviečiu atsitokėti – neleiskite tyčiotis iš Jūsų profesionalumo ir versti Jus veikti ne valstybės interesams, o asmeninėms (gal ir ne tik asmeninėms?) D. Grybauskaitės užgaidoms tenkinti. Jūs turite turėti ne tik profesinę, bet ir pilietinę, žmogišką savigarbą!

Kur tokiu keliu vedama Lietuva? M. Kolerovas www.regnum.ru šį kelią nupiešė dar prieš 2009 m. Lietuvos Prezidento rinkimus. Kalbėdamas apie Sausio 13-osios bylos eigą, perspėjau, kad panašus likimas laukia ir Medininkų žudynių bylos. Tai išskirtinės svarbos bylos, tikri mūsų Nepriklausomybės atkūrimo simboliai. Panašu, kad Rygos ominininko K. Michailovo (buvusi pavardė – Nikulinas) byla prokurorų surinktais įkalčiais neblizga. Tačiau tiems, kurie bando šį asmenį vaizduoti kankiniu, priminsiu, kad jis prisipažino Medininkų žudynių išvakarėse drauge su kitais Rygos omonininkais atvyko į Vilniaus OMON-ą. Tyrimas turi nustatyti, kas kokį vaidmenį tą naktį atliko. Jei byla neparuošta, tai prokuroras vien dėl politinio blizgesio neturi teisės bylos atiduoti į teismą. Norėčiau tikėti, kad ši byla atiduota teismui tikrai ją paruošus. Tačiau šiandien ne apie tai kalbėsiu. Dar anksčiau atkreipiau dėmesį, kad K. Michailovo advokatas Arūnas Marcinkevičius Medininkų žudynių bylos pretekstu tapo „Karšto komentaro“ laikraščio ir www.komentaras.lt reguliarių pro-prezidentinių straipsnių rašytoju. Tačiau š.m. lapkričio 21 d. www.komentaras.lt paskelbė šiurkščiai provokacinį interviu su šiuo advokatu Kuri iš likusių aštuonių Tarybų Sąjungos valstybių įvykdė žudynes Medininkuose, jeigu Rusija pati iš Tarybų Sąjungos jau buvo pasitraukusi?“. Šiuo interviu peržengtos visos padorumo ir pagarbos mūsų valstybei, įsiteisėjusiems teismo sprendimams ribos – advokatas A. Marcinkevičius ne tik veidmainiškai, sukeisdamas priežastis su pasekmėmis, apverčia aukštyn kojomis visą mūsų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo procesą ir pritaiko jį Maskvos perrašomam šių dviejų bylų ir tarptautinio Lietuvos pripažinimo scenarijui, bet ir apsimeta, kad nesupranta, kas 1990-1991 m. vykdė agresiją ir karo nusikaltimus prieš Lietuvos Respubliką. Tokios Tarybų Sąjungos advokatas neprisimena, išvardina Baltarusiją, Ukrainą, Azerbaidžaną, Kazachiją, Uzbekiją, Tadžikiją, Turkmėniją, Kirgiziją ir su neslepiama patyčia skaitytojo klausia: “…kuri iš šitų aštuonių respublikų įvykdė Medininkų žudynes 1991 m. liepos 31 d.?“ Būdamas Medininkų žudynių bylos dalyvio advokatu, jis „nežino“, kad Rygos ir Vilniaus OMON-ai buvo pavaldūs TSRS Vidaus reikalų ministerijai, o TSRS kariškiai, vykdę agresiją Lietuvoje, įskaitant ir Alfa grupę, kuriai vadovavo M. Golovatovas, buvo pavaldūs TSRS Gynybos ministerijai. Neaptarinėsiu išsamiai šio interviu – jį net perskaityti reikia prisiversti. Koktu. Būtinai jį perskaitykite visi. Tokio veidmainiško ir ciniško viešo pritarimo TSRS nusikaltimams Lietuvos Respublikai ir jos gyventojams, šių nusikaltimų neigimo ir šiurkštaus menkinimo dar nepateikė net Maskva. Tai jau ne advokatiškos veiklos, o atsakomybės už nusikaltimą, kurio požymiai nurodyti LR BK 1702 straipsnyje, klausimas. Viena yra gynybines versijas dėstyti teisme, kita, būnant advokatu viešai neigti TSRS agresiją Lietuvoje 1990-1991 m.

A. Paleckio “savi šaudė savus“ buvo bandomasis akmuo, kuriuo tikrintas mūsų visuomenės atsparumas. Lyginant su „Vienybės-Jedinstvo-Jednošč“ lyderio V. Ivanovo nuteisimu, mūsų visuomenė D. Grybauskaitės vadovavimo laikotarpiu tapo pastebimai „tolerantiška“ šiems nusikaltimams. Tad metas sviesti ir antrąjį akmenį į Lietuvą. Akivaizdi A. Paleckio ir M. Golovatovo bendros veiklos su Rusijos URM tąsa. Tuo labiau, kad ir liudytojų mažėja, o istorinę atmintį sėkmingai triname patys. Advokatui A. Marcinkevičiui, Prezidentei D. Grybauskaitei, mūsų Nepriklausomybės simboliui V. Landsbergiui, liudijusiam Sausio 13-osios byloje, karingai eksministrei R. Juknevičienei, atmetusiai savanorių kreipimąsi dėl A. Paleckio veikų, siūlau susipažinti su 1999-08-23 Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu Sausio 13-osios byloje, apeliacinės ir kasacinės instancijų teismų nutartimis, 2008-02-19 Europos žmogaus teisių teismo gautiniu sprendimu Kuolelio, Bartoševičiaus ir Burokevičiaus prieš Lietuvą byloje, kuriuo konstatuota, kad po 1990 m. Kovo 11–osios Nepriklausomybės Akto paskelbimo Lietuvoje galiojo Lietuvos Respublikos, o ne TSRS įstatymai. Gal tuomet nenorintiems to suprasti bus aiškiau, kad Lietuvoje buvo dislokuota ir mūsų piliečius žudė bei žalojo užsienio valstybės, kurios pavadinimas Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga, kariškiai. Ne Ukrainos ar Uzbekijos kariškiai, advokate.

Po šios mano spaudos konferencijos anonso vakar advokatas A. Marcinkevičius straipsniu „Ko išsigando Z. Vaišvila?“ pagąsdino mane baudžiamąja atsakomybe dėl jo kaip advokato veiklos tariamo trukdymo. Nesustabdė advokatas – šiandien kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras kreipiausi į Lietuvos advokatūrą, prašydamas iškelti advokatui A. Marcinkevičiui drausmės bylą, ir LR Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą. Kviečiu nuo šio klausimo nenusišalinti ir VSD, kurį nuo ikiteisminio tyrimo funkcijų ir galimai nusikalstamų veikų prieš valstybę tyrimo Prezidentės D. Grybauskaitės iniciatyva „kilniaširdiškai“ 2010-12-23 d. atleido buvęs Seimas. Lietuvos Generalinė prokuratūra, anot advokato A. Marcinkevičiaus, nežino, ką atsakyti į jo paklausimą, su kоkia valstybe Lietuva kariavo 1990-1991 metais? Belieka tik paskelbti, kad ne tik Sausio 13-ąją „šaudėme savus“, bet ir 1991 m. liepos 31-ąją Medininkų poste „iššaudėme savus“.

Gąsdino mane baudžiamąja atsakomybe ir K. Prunskienė už 1991 m. viešą paskelbimą LTV tiesioginiame eteryje apie mūsų Ministrės Pirmininkės bendradarbiavimo su KGB faktus. 2009 m. prieš Prezidento rinkimus „Karštasis komentaras“ kandidatę K. Prunskienę „gelbėjo“ buvusio KGB darbuotojo S. Bliūdžiaus pasakomis, kaip aš jo prisipažinimus šiais klausimais gavau „pririšęs jį miške prie medžio“. Sukurkite ką nors tikroviškesnio, pvz. Medininkų žudynių klausimu. Tačiau šiems „gynėjams“ prasčiausia yra tai, kad ir kita jų ginamoji Prezidentė D. Grybauskaitė prastai moka meluoti – tai akivaizdžiai patvirtino melas apie spalio 31 d. „provokaciją“.

Ruošdamasis šiai spaudos konferencijai, atkreipiau dėmesį į tai, kad įsiteisėjus teismo nuosprendžiui dėl A. Paleckio atsakomybės bent už viešą pritarimą TSRS nusikaltimams Lietuvos Respublikai ir jos gyventojams, šių nusikaltimų 1991 m. sausio 13-ąją neigimą (LR BK 170(2) str.), prokuratūra pamiršo A. Paleckio bendrininką ir „Komsomolskaja pravda“ teletiltų pašnekovą, Vilniaus televiziją ir TV bokštą šturmavusios Alfa grupės vadą ir Sausio 13-osios bylos įtariamąjį M. Golovatovą. Todėl šiandien kreipiausi į Generalinę prokuratūrą ir dėl Rusijos piliečio M. Golovatovo atsakomybės už viešą šių nusikaltimų neigimą ir pritarimą šiems TSRS nusikaltimams Lietuvos Respublikai ir jos gyventojams.

Lapkričio 25 d. paaiškėjo, kad Prezidentė vengia ne tik pasirašyti dėl žemės ir referendumo barjero sumažinimo referendumo, bet ir atsakyti į šį klausimą – tikrąjį, o ne deklaratyvųjį demokratijos šalyje puoselėjimą „baltomis pirštinaitėmis“. Nors savo kaip signataro 2013-11-19 raštą šiuo klausimu adresavau Prezidentei asmeniškai, atsakymą kaip ir dėl Prezidentės biografijos pasirašė Prezidento kanceliarijos darbuotoja – asmenų aptarnavimo skyriaus vedėja Genė Lukaševičienė, priminusi, kad Prezidento kanceliarija negali savo darbuotojams siūlyti ar versti juos pasirašyti referendumo lapuose. To ir neprašiau – kaip laisvas pilietis kitai laisvai pilietei D. Grybauskaitei pasiūliau tai padaryti savo valia. P. G. Lukaševičienė patvirtino, kad šalies vadovė asmeniškai susipažino su šiuo mano raštu. Taigi, mūsų Prezidentė „ne prie referendumo“. Temstant stabtelėjau V. Kudirkos aikštėje, pabendravau su parašus renkančiais ir pasirašančiais. Nuoširdžiai dėkoju ir lenkiu galvą tiems vyrams ir moterims, šąlantiems, bet renkantiems parašus. Ir tiems, kurie jau ateina ir pasirašo nebeklausinėdami – jie ir jos jau žino, ko atėjo į šią vietą! Šioje vietoje išgirdau ne vieną pasakojimą. Ir apie studentus, sulaukusius sankcijų už pasirašymą ar komentarus internete šia tema. Ponia Prezidente, išeikite bent į Vilniaus gatves iš anksto nepaskelbusi ir pasikalbėkite su mūsų žmonėmis šia tema.

Tačiau aš optimistas. Būkime optimistais ir visi, tikintys, kad drauge galime susigrąžinti valstybę. Rygos tragedija parodė, kur veda visuomenę pinigų valdžia. Kodėl esu optimistas? Todėl, kad sistema mūsų bijo. Vakar mane, vieną atėjusį į Prezidento kanceliariją atsiimti Piliečių parašų rinkimo lapo Nr.0007796, pasitiko dar labiau sustiprinta apsauga – vietoje kasdien budinčių dviejų vadovybės apsaugos pareigūnų, o lapkričio 19 d. mane pasitikusių trijų, vakar manęs 13 val. jau laukė penki pareigūnai. Kad patekti į Prezidento kanceliarijos vestibiulį, teko ne tik peršviesti ano dokumentus, bet ir nusirengus viršutinius rūbus bei iškrausčius visas kišenes keletą kartų praeiti pro antrąjį metalo detektorių. Kaip prieš patenkant į lėktuvą. Įdomu, kokiais argumentais šie jaunuoliai buvo ruošiami šiam mūsų trumpam susitikimui? Visas šis spektaklis vyko tik tam, kad man įveikus šias „kliūtis“ susitikti su vestibiulyje laukusia p. G. Lukaševičiene. Nyku. Bet ir smagu, nes tai patvirtino, kad sistema tikrai bijo! Bijo ne vieno ar kito mūsų, bet bijo mūsų visų! Nes mes jau buriamės.

Tad kviečiu visus Lietuvos piliečius, ramiai ir atsakingai tęsti pasirašymą dėl būsimo referendumo, nevėluoti grąžinti lapus. Ir nebijoti – nei valdžios, nei jaunųjų konservatorių vado, nei Nepriklausomybės simbolio gąsdinimų. Sąjūdžio metais atsakydavome paprastai – Tik nereikia mūsų gąsdinti!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

88 komentarai

 1. pensininkas:

  Su nekantrumu kiekvieną savaitę laukiu Z.Vaišvilos spaudos konferencijos, kurią stebiu internetu. Žinau, kad tiek prezidentė, tiek patriarchas, tiek ir visi kubiloidai geriau gulsis ant bėgių negu dės parašą po Referendumo lapais – jie eurofilai.

  • pritariu:

   kartoju: visiškai pritariu, tik noriu priminti, kad “patriarchas” jau seniai ne be patriarchas, o išdavikas ir Lietuvos interesų pardavėjas.

   P.S. nežinau kodėl , bet šis mano komentaras jau buvo spėjęs čia pradingti…

 2. Nepolitikas:

  „Signataras taip pat žada pateiks informaciją apie Prezidentės ir Prezidento kanceliarijos darbuotojų požiūrį į parašų rinkimą dėl referendumo.“ – O tai jau bus įdomu.

 3. Puiku:

  Nekantriai laukiam, tema labai įdomi.

 4. Zigmas Vaišvila:

  “Karšto komentaro” prevencinis ėjimas prieš rytdienos spaudos konferenciją.
  Atspausdintas gerą valandą anksčiau, nei anonsą paskelbė alkas lt:

  2013-11-25 15:27
  komentaras lt/naujienos/a-marcinkevicius-%E2%80%9Eko-issigando-z-vaisvila%E2%80%9C?lang=

  • Nepolitikas:

   Nu jo, žaibišką reakcija. „Advokatas A.Marcinkevičius atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Baudžiamajame Kodekse už trukdymą advokato darbui numatyta baudžiamoji atsakomybė:
   “231 straipsnis. Trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai:
   1. Tas, kas bet kokiu būdu trukdė teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui, advokatui arba Tarptautinio baudžiamojo teismo ar kitos tarptautinės teisminės institucijos pareigūnui ATLIKTI su baudžiamosios, civilinės, administracinės arba tarptautinės teisminės institucijos bylos tyrimu ar nagrinėjimu susijusias pareigas arba trukdė antstoliui vykdyti teismo sprendimą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
   2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką panaudodamas smurtą ar kitokią prievartą, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
   3. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.”
   Tik suprantamas tas „trukdymas“?, jog aiškiai parašyta „atlikti“, t.y. trukdyti. Kaip seime, per konferenciją, galima sutrukdyti atlikti advokato darbą teisme? Na ir gynėjus turime…. 😉

   • Cinikai:

    Įdomu iš kur pas juos informacija apie renginį iš anksto? Spėju, kad tai jau retorinis klausimas.

    Galima tik pastebėti, kad šmeižikų fantazijai išsisėmus ir nebeturint ką “prikabinti” Signatrui, pradedamos spekuliacijos Medininkais. Iš to paties serialo “kas ten bežino kas kaip buvo” – 20 metų praėjo, tiek mankurtų užauginta, gal pavyks? Kokie žmonės yra tie, kurie tai daro? Jiems dar liko kas nors tikro, neparduodamo už pinigus?
    Net nekeista, kad ten komentaruose skamba iki šleikštulio pažįstamos gaidos, tik vis dar stebina, kad galima jau ir Medininkus padaryti vieta, kur “savi šaudė į savus”. Ar šioje sistemoje yra kokios cinizmo lubos?

    Manau, kad prezidentei pastatyta viskas ant kortos, nes metamos pajėgos tiesiog neadekvačios. Ką gi, baimė nedažnai pasižymi adekvatumu.
    Geriausi linkėjimai Signatarui, ačiū Jums.

   • pensininkas:

    Negaliu suprasti dviejų dalykų, ko tas advokatas portale KK pastoviai ganosi ir ar teisingai suprantu, jog advokatas atkakliai įrodinėja, kad Medininkų poste savi nušovė savus? Tai pasidarė labai madinga. Taip evoliucionuojant greit gali paaiškėti, kad KGB suteikė Lietuvai Nepriklausomybę, nepaisant sąjūdistų priešinmosi.

  • bedugnė:

   Paskaičius tą straipsnį ir komentarus, rodos, artėjam prie to, kad tuoj pasirodys “kompetetinga informacija” apie tai, kaip į Medininkus nuvažiavo Vyriausybės desantas ir visus iššaudė… Kiek dar žemiau galima nusiristi? Nejaugi ir šis prezidentininkų viražas tik tam, kad nukreiptų dėmesį nuo esminio šios dienos klausimo ir apsaugotų degantį ponios mundurą?

   • Istorija:

    Kad praktiškai tai jau ir sakoma arba bent jau nieko nedaroma, kad tai, kas melagingai pasakyta, būtų tiriama. Niekaip protingai nepaaiškinamas valdžios ir prokuratūros požiūris. Argi nėra kokių baudžiamųjų straipsnių, numatančių atsakomybę už svetimos valstybės kariuomenės priešiškų veiksmų neigimą ar kaip nors panašiai? Turiu omeny, panašių kaip žydų genocido neigimas ir t.t. Be šito Lietuvos istorija ir istorinė atmintis ardoma taip, kaip patogu Lietuvos priešams. Ir niekas nieko nedaro.

 5. Apkalta prezidentei?:

  Manau, kad apkalta prezidentei būtų gerai – nedidelis žingsnelis tiesos ir teisingumo link. Žinoma, to dabartinis seimas greičiausiai neišdrįs padaryti.

  “Kaip ten bebūtų, į kelis klausimus Prezidentei atsakyti reikės, jei protaujanti visuomenė nebus galutinai sutrypta ir sumindyta. Pirmasis klausimas – kas jai teikė klaidinančią informaciją apie FNTT išdavystę, kas ją pakišo ir kokiu tikslu? Antrasis – kodėl ji, nuduodama labai ryžtingą valstybės vadovę, iki šiol nei paviešina skandalo herojų, nei atsisako jos pačios skirtų intrigantų paslaugų? Trečia – kodėl Prezidentė neišeina viešumon ir jau penktą dieną nesiryžta paaiškinti tautai savo klaidos motyvų? Atsakymas labai paprastas. Kentauras.”

  cit. str., daugiau skaitykite: http://www.biciulyste.com/index.php/aktualijos/7872-ar-imanoma-apkalta-prezidentei

  Tik manau, kad visuomenė seniai sutrypta ir sumindyta.

  • Nepolitikas:

   Palauk viskas pagal eilę: referendumas dėl 100 tūkst. parašų. O paskui referendumas dėl apkaltos… net KT.

   • Kemblys:

    Nepolitike, mažiau skaityk pasakų: pirmiau suverpti raganos nesuverpiamą kuodelį, po to sunešioti geležines klumpes… ir TADA kažkas gero atsitiks.
    Jie primetė savo ‘žaidimo’ taisykles, mes nieko nepasieksime, jei žaisime jų žaidimą. Kol surinksime parašus, kol bus surengtas referendumas…, jie sugalvos kaip atitraukti dėmesį SVARBESNIAIS įvykiais. reikia ieškoti neįprastų sprendinių ir primesti jiems savo ‘žaidimą’.

    • vava:

     Vat ir man kilo mintis – suimituojam iniaciatyvinę grupę, surenkam parašus ir juos išmetam. Ar dar kas nors kada nors kur nors pasirašinės? Grečiau į snukį vožtels vien apie tai užsiminus 🙂
     Labai nesinorėtų tokio visuomenės totalaus suskaldymo scenarijaus…

     • Kemblys:

      Jie tai daro nuo pat tsrs suskaldymo pradžios. Nespėjome atsiskirti, o jau buvo ‘sukaltos’ visos pagrindinės ‘partijos’. Jei lietuvis siekia tautiškumo, yra murziukai, susirūpinai Gamta – žalieji, pagonis – romuviai, nori įtakoti valstybės valdymą, – eik pas demokratus, koncervatorius, social…………. VISUR BŪSI SUPANČIOTAS.
      Sužlugdyti pasipriešinimą lengviausia sukuriant pačiam prieš save pasipriešinimo judėjimus.

 6. pensininkas:

  Man nepatinka, kad Ponas Zigmas nebuvo girdimas, kai Lietuvoje siautėjo kriminalai visose srityse, o dabar pradėjo aktyvią veiklą, todėl sunku patikėti jo nuoširdumu.

 7. Paniska Baime:

  Ne prie Referendumo – nelabai cia ka ir bepridursi…

  • Istorija:

   Jeigu Grybauskaitė, Kubilius, Landsbergis ir ko yra prieš referendumą, tai jau nereikia sukti galvos, kad referendumas bus bandomas žlugdyti kuo tik galima. Jau dabar pasirodžiusios seimo “iniciatyvos” kelia didelių abejonių.

 8. Atomazga:

  Neįkainojama konferencija mums visiems – taip turėtų kalbėti kiekvienas žmogiškojo ir pilietinio orumo nepraradęs politikas. Neabejoju, kad artėjame prie vienokios ar kitokios atomazgos – prezidentės ir Lietuvą apraizgiusios sau veikiančios sistemos veiksmai yra ne tik desperatiški, bet tampa vis labiau matomi. Ačiū Signatarui už drąsius tiesos žodžius.

 9. video:

  Atrodo, buvo labai gera spaudos konferencija. Bet pasigendam video, ne visi matėm tiesioginį.

 10. Gėda:

  Gėda Grybauskaitei – ji net iš tolo bijo prisileisti Nepriklausomybės akto signatarą. Spėju, kad čia „filosofija“ ta pati kaip liepos 27 –osios „eitynių“ – padiktuota „aukštesnių prezidentės savininkų“ – gąsdinimas galia, perteklinės jėgos demonstravimas. Kai nebeturi argumentų, padaryk taip, kad tavęs bijotų. Tokių parodomųjų spektaklių, kai 5 pareigūnai turi pasitikti ir patikrinti Nepriklausomybės akto signatarą, galima griebtis tik visiškoje panikoje. Primena filmus apie paranojiškus despotus:)
  Prezidente, ko bijote – juk taip draugiškai dengiate visus, besityčiojančius iš Tautos žudynių – tiek Sausio 13-osios, tiek Medininkų aukų? Kokios čia bėdos dėl vieno Lietuvą mylinčio beginklio žmogaus? Galiu tik įsivaizduoti, kaip bijote visų mūsų.

  P.S. O dėl prezidentės požiūrio į referendumą žinojome ir be paklausimo – didžiausias jos troškimas yra išparduoti Lietuvą ir kuo greičiau, tuo geriau. Ar Tautos pasiklausė? Ne? Tokiu atveju šis reikalas ne jos kompetencijoje.

  • ginklai:

   Pritariu. Tik nelabai sutinku, kad gerbiamas Signataras – beginklis. Jo ginklai patys pavojingiausi- TIESA ir SĄŽINĖ. O prieš tokius ginklus bejėgiai ne tik metalo detektoriai, ne tik 5, bet ir visa armija apsauginių…

   • Karalius nuogas:

    Tiesa ir Sąžinė kaip ginklai – sakyčiau, taikliai įvardina rankomis neužčiuopiama realybė, visai ne “filosofija”. Jeigu šios “dimensijos” neegzistuotų, Daukanto aikštė nesuvoktų jų neturinti (karalius visgi nuogas ir tą žino) ir nesivartytų įvairiausiais salto, kaip to nedarytų ir advokatas A. Marcinkevičius (neužtarnauta graži pavardė). Nežinau kiek ponui A. Marcinkevičiui metų, bet pagal prie KK straipsnio įdėtą nuotrauką spėju, kad tiktų man į tėvus, gal į senelius – bet netgi aš atsimenu, jog mūsų tautiečius žudė TSRS kariškiai – mačiau juos ir niekada nepamiršiu. Kita vertus, ūmūs atminties sutrikimai mūsų valstybės valdžios struktūrose (pradedant amneziku profesoriumi, prezidente ir kitais, kurie turėtų ginti Tiesą ir Tėvynę) darosi nemaloniu “šalutiniu poveikiu” operacijos, kuri vadinasi Tiesos ir Sąžinės abortas.

 11. alkui:

  Neteisybė- kodėl nėra video? Pateiktas tekstas- tik pusė konferencijos.

 12. ALKUI:

  Gerbiamieji,
  Kodėl nėra šios konferencijos įrašo? Gal galite patarti iš kur jį būtų galima gauti, jeigu šiame tinklapyje jis nebus skelbiamas? Ačiū.

 13. referendumo sabotažas?:

  Labai nustebino paskelbta informacija http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/30362/seimas_po_svarstymo_pritare_referendumui_keisti_konstitucija , jog „Nutarimo projekte, kurį pateikė Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis, siūloma pateikti referendumui Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto tekstą: „Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 200 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę“, „Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 200 tūkstančių Lietuvos Respublikos piliečių, turinčių rinkimų teisę.“

  Neturiu nė mažiausio pasitikėjimo šiuo seimu, kaip ir prezidente, kaip ir kitomis Lietuvą apraizgiusiomis oligarchinėmis struktūromis, todėl pamačius tokias pastangas natūraliai kyla šie klausimai:
  1 ) Mes jau renkame (surinkome?) parašus referendumui. Pasidarysime ir be jūsų, tad ačiū, nereikia. Kaip ir signataras, turiu vilties, jog mums pavyko;
  2 ) Piliečių iniciatyva surengtame referendume keliamas klausimas dėl referendumo paskelbimui reikalingo parašų skaičiaus sumažinimo iki 100 000, ne 200 000. Ar nėra kuriama ne tokia pavojinga oligarchams alternatyva?
  3 ) Ar tai nėra bandymas apskritai perimti pilietinę iniciatyvą dėl referendumo? O paskui gali kas nors nepavykti, kas nors seime būti perbalsuota, pavadinta „patariamuoju“ ir pan. ir šis referendumas „nuplaukia“?
  4 ) Ar tai nėra bandymas sabotuoti piliečių iniciatyva organizuojamą referendumą? Paskelbs, jog šis klausimas bus keliamas prezidento rinkimuose, o piliečių iniciatyva referendumo dėl žemės gal ir „nebereikės“, nes tai „prieštarauja pažadams ES“?
  5 ) Piliečių iniciatyva organizuojamas referendumas neturi jokių reikalų su seimu, o juo labiau su „tvarkiečių“ partija – seimas parašų nerinko, jų rinkimo neorganizavo ir pilietinės iniciatyvos neviešino. Kam neaišku, žr. Nr. 1.

  Jei norit, vadinkit sąmokslo teorijom, bet šį reikalą matau būtent taip. Matant tai, kad daroma su Lietuva, nei seimu, nei prezidente nepasitikiu ir jokių malonių nelaukiu. Tegu savo „malones“ pasilaiko sau.

  • Pradžia yra:

   visiškai teisingai supratote, būtent taip ir yra.
   Bus labai skaudu, jeigu pritruks kelių tūkstančių parašų. Likus valandai, alfoje matau ryte žmogus šaukia “betrūksta penkių tūkstančių”. Ką gi, – jei reikės, teks pradėti iš naujo, kaip toje Mikutavičiaus dainoje. Sekantis raundas (o gal dar vis tik, gal…) bus dėl 200.000. Ir aiškinti, aiškinti, aiškinti išanalizavus padarytas parašų rinkimo klaidas. Eiti į gūdžiausius kaimus ir vienkiemius, eiti pas tuos Maceikianeco įvardytus lenkakalbius lietuvius.
   Nors nerinkau parašų, bet vakar skyriau visą dieną priminimams “užmigėliams” visais būdais, – sms žinutėmis, el.paštu, skambučiais. “Išgelbėjau” keliolika parašų. Jei šįkart nepavyktų, vietoj tik paraginimų sekantį kartą bus dar vienas parašų rinkėjas, kuris surinks 150-200 parašų tikrai.
   Nebeužtvenksi upės tekėjimo…

   • medus:

    Pasakos. Jei šį kartą nepavyks, tai laikysiu sabotažu “iš vidaus”, nes žmonių, rinkusių parašus, iniciatyva, taip atsitikti negalėjo. Atiduoti neatplėštas pakuotes lapų ir jų atidavimo nekontroliuoti – kaip tai vadinama? Aš žodžių nerandu.
    Jei nepavyks dabar, nebepavyks niekada, nes žemės nesusigrąžinsime po to, kai ji bus išparduota. Paklauskite palestiniečių, kiek žemės jie “atpirko” iš Izraelio…
    Bet nedarykime skubotų išvadų.

 14. pavėlavo:

  pradžioj rudens būtų buvęs kaip parašų rinkimo sabotažas, o dabar jau per vėlu:) jie patys nebesupranta, ką daro. arba įsivaizduoja, kad parašai nesurinkti.

  • oj:

   čia turėjo būti po komentaru referendumo sabotažas.

   • Sabotažas:

    Kalbu ne apie parašų rinkimo sabotažą – šitas jau darytas visomis priemonėmis, dabar kalbu apie visai įmanomą surinktų parašų (rezultato) sabotavimą, nukreipiant tą rezultatą kita linkme, galbūt prie prezidento rinkimų įtraukiant vieną klausimą, o kitus “pamirštant”; galbūt padarant “patariamuoju” (kadangi organizuotas seimo iniciatyva – kaip jau kartą buvo); galbūt tiesiog ieškoma ne tokios oligarchijai pavojingos alternatyvos.
    Įdomu kaip tai suveiks su surinktais parašais – juk jei parašai surinkti, teoriškai refrendumas DĖL VISŲ jame numatytų klausimų turėtų įvykti pirmiau nei prezidento rinkimai. Ar su šiuo seimo įsikišimu bandoma padaryti kitaip?

 15. Paskelbtas vaizdo įrašas:

  Pagaliau! Paskelbtas spaudos konferencijos vaizdo įrašas. Ačiū Alkui.

 16. Istorija:

  Kas galėtų paneigti, jog Grybauskaitė sąmoningai nesiekia suvaidinto konflikto su Rusija, kad tokiu būdu Rusija diktuotų (kaip sutarta) savo sąlygas, o Lietuvos žmonės mokėtų tiek kiek reikia? Tikrai galinga kova dėl energetinės nepriklausomybės. Gana įdomios išvados peršasi kai pažiūri kas iš esmės valdžios buvo padaryta, kad Lietuva taptų energetiškai nepriklausoma nuo Rusijos – nieko.
  Grybauskaitei būtina apkalta. Pažiūrėkite įrašą: juk tai, kas pasakyta atsakymuose į klausimus, kitos išeities nepalieka.

  • Sėlis:

   As jau seniai sakiau, kad visa ta “kova” su Rusija yra tik vaidyba. Koncervai su savo arkliuku – “rusai puola” – yra seni raudonskuriai kgbistai, seriami Rusijos.

   • Istorija:

    Neįtikėtina, kad dar daug kas ant tokios nesąmonės užkimba. O gal ir neužkimba, tik apie tai iš purvasklaidos taip rėkiama, kad atrodo, kad taip ir yra. Gal tuo bandoma paslėpti faktą, kad niekas jau seniai netiki, o kokia tikroji visuomenės nuomonė “apklausos” tikrai nepasakys. Pažiūrėkite kokie cirkai darosi dėl referendumo, be žodžių.

 17. Zigmas Vaišvila:

  atsiprašome dėl video vėlavimo, nes tik šiandien iš Seimo gauta nuoroda į šį video.

  • ...:

   Nieko tokio, tik, regis, buvo kiek nekantru laukti tiems, kurie neturėjo progos stebėti transliacijos tiesiogiai.

   Ši konferencija iš tiesų išskirtina ne tik pranešimo turiniu, bet ir klausimais-atsakymais, kurie, manau, daugeliui gali padėti pamatyti situaciją tokia, kokia ji yra, o ne makabrišką jos parodiją, kuriamą su Daukanto aikštės pagalba ir pateikiamą visuomenės “informavimo” priemonėse.
   Dėkoju, kad nepavargstate sakyti tiesą. Jūsų pastangomis po truputį gal pabusime ir pamatysime kur mus veda ši prezidentė su prastai sustyguota melo sistema. Nors pamažu, bet gal dar liks laiko atsitiesti ir kurti Tautos gyvenimą savo valia, ne svetimųjų.

 18. Zigmas Vaišvila:

  Laba diena,
  Mieliems parašų rinkėjams ir visiems pasirašiusiems ir dar pasirašysiantiems už referendumą.
  Teisingi Jūsų samprotavimai apie sabotažą. Ne tik valdžios sabotažą, bet ir partijų, partinių struktūrų.
  Tikiuosi ryt įvyks referendumo rengėjų spaudos konferencija.
  Tikiuosi ir manau, kad reikia viešai pateikti informaciją apie sabotuotojus tikrąja šio žodžio prasme. Buvo ir tokių, kurie pralaikė net neišpakuotus parašų rinkimo lapų paketus. O tai jau ne vienas šimtas lapų. Tačiau bent jau Vilniuje rezultatai kol kas labai optimistiški.
  Dėkui visiems visiems apsisprendusiems ir susivienijusiems grąžinti valstybę Tautai.

  Pagarbiai,
  Zigmas Vaišvila

  • Naujienos:

   Tai bent naujienos. Dar būtų teisinga paskyti, kad už referendumo sabotavimą atsakingi asmenys susilauks teisėsaugos dėmesio, bet turbūt nė vienam sveiko proto žmogui nekiltų tokia juokinga mintis. Dar gerai, kad po teismus netampo parašų rinkėjų ar organizatorių, nors gal galvojama ir apie tai. Valstybė užgrobta nusikaltėlių, sukūrusių uždarą melo ratą, kurio gynybai naudojamos mokesčiais išlaikomos institucijos, kurios turėtų ginti piliečių interesus. Referendumas galėtų padaryti galą šiam absurdui, todėl jį ir sabotuoja sumaniai užsuktas ratas. Bet dar ne vakaras, pažiūrėsim 🙂

  • savanore:

   Taip,sabotuotojai turi buti viesai ivardinti ir susilaukti teisesaugos demesio.
   Kaune rezultatai kol kas taip pat optimistiski.
   Sekmes jums)

  • “Buvo ir tokių,kurie pralaikė net neišpakuotus parašų rinkimo lapus”-jie turi būti įvardinti,kad visi žinotume tokius piktybiškus.

  • Rasa:

   Belieka tikėtis, kad tokie atvejai vienetiniai ir nepakenks bendram rezultatui. Turėkime vilties.

   • labai gerbiamas S:

    net jeigu nebus 300.000, nelaikas rietis, – reikės gelbėt situaciją. Nežinau, koks buvo planas B, bet dalykas yra tas, kad jeigu pritrūktų mizerinio skaičiaus (kelių tūkstančių parašų) pirmiausiai reikia viešinti ir skųsti teisėsaugai visus sabotažo atvejus. Visus ir kiekveiną atvejį dubliuoti su cc: pasauliui, kaip antai DK tik dabar pradėjo savo frakcijos narės problemą viešinti. Idėja paprasta, – jei dėl sabotažo trūko tiek nedaug, jei tautos valia nepareikšta dėl piktybinio kenkimo – eikit velniop raudonieji, – taikytini tie patys elementarūs teisės principai, taikomi sandorių negaliojimui – jokių daugiau ribojančių terminų, staigiai skelbti naują parašų rinkimo vajų, jau kitą savaitę. Suverenas Tauta negali būti žaislu išdavikų rankose.

  • S:

   Aš manau, Zigmai, gali pamiršt prezidento postą. Galėjai būt didvyriu. Anksčiau aš rašiau, ką reikia daryt. Reikėjo tik susisiekt su Julium ir mest visus resursus referendumui. Aš ką žadėjau, tą ir padariau. Mes Vilniuj kiek galėjom, tiek padėjom. Rezultatą turbūt žinai, 55 tūkst. iš 70 tūkst. galimų. Tai yra ~385 tūkst. atitikmuo Lietuvos mastu. Ir kiti miestai dirbo, panašūs turbūt rezultatai (bent jau Kaune). Tau tik užteko susisiekt su Julium ir sustyguot viską kitose vietose. Galėjai padaryt. Tada būtų įvesta pilna kontrolė ir apie Karbauskio partijos fokusus mes sužinotume ne dabar, o prieš mėnesį. Būtų buvę kitaip… Bet kaip suprantu, tai turbūt svarbiau “piarą” pasidaryt, negu padaryt žygdarbį Tėvynei? Dabar jau nepadės jokios kalbos, šaukštai po pietų. Bet jūs politikai man taip visi apgailėtinai atrodot, negali būt jokio pasitikėjimo… Nenuostabu, kad skaitoma stipriausia grandis – partija su struktūra – viską per savo žaidimus ir sužlugdė, ar ne? Turbūt savaime suprantama, kad šitie žmonės bus medžiojami. Jie ne tik metė savo valstybę, jie išdavė mūsų tautą. Jei šitos žinos bus patvirtintos, ta partija gali jau užsidarinėt… Dabar reikia tikėtis, kad nedangstysite šitų išsigimėlių, o rytoj paskelbsite. Po Velnių, žmogui sudegė namo stogas, tai vis tiek priverčiau ieškot jo pradanginto lapo su žvake, be elektros paskutinį vakarą. Vilniuj mes taip spaudėm ir kovojom dėl kiekvieno lapo netgi. Tuo tarpu, pasirodo, kažkokie ponai sugeba NEIŠPAKUOT kelių šimtų lapų… Na, Zigmai, ne konferencijų septyniolika čia reikėjo rengti, o padaryt savo pareigą. Aš neturiu patirties, bet paėmęs tuos 25 lapus, aš juos visus gražinau. Mes su draugais surinkom 1410 parašų, t.y. 450 tūkst. atitikmuo Lietuvos mastu. Mes net Vilniui kiek sugebėjom, tiek padėjom. Politikai turėtų ne šnekas varinėt, o paaukot savo sugebėjimus vardan Lietuvos. Pasirodo, tai “misija neįmanoma”? Tokio neatsirado… Reiškia tik mes paprasti žmonės turėjom dar ir visą Lietuvą imt ir sustyguot. Gerai, mes žinosim. Laukiam TEISINGŲ žinių rytoj…

   • Amelija:

    Tai čia reikėtų suprast, kad Karbauskio partija neišpakuotus lapus pralaikė? Ar ko nors nesupratau? Jeigu taip nutiko, tai, vyrai, buvau teisi – ne žemės pardavimo užsieniečiams reikia bijot, o savų oligarchų.

    Žinoma, jei neteisingai supratau, atsiprašau. Koks bebūtų mano požiūris į referendumą, bet apsimetėliai ir sukčiai – baustini. Jie sugriovė žmonių pasitikėjimą.

    • medus:

     “amelija” neveidmainiaukite taip, neskanu skaityti:

     1 ) pati komentaruose atidirbote visus 3 parašų rinkimo mėnesius bandydama įrodyti, jog refrendumo jokiu būdu nereikia. Raginote kitus gadinti parašus pasirašant daug kartų ir/ar nurodant klaidingus asmens duomenis. Teigėte pati tai dariusi ne vieną kartą. Tai baustina pirmiausia būtumėte jūs pati;

     2 ) Tautos valia, pareikšta referendumu, oligarchams yra dabar vienintelis dalykas, kurio jie mirtinai bijo. Ir Lietuvos žemės išpardavimo nori tie patys oligarchai – jie to taip labai nori, kad bet kokios priemonės referendumo iniciatyvos sabotažui yra tinkamos. Net parašų gadinimai ir tokie veidmaninški pacypsėjiami komentaruose kaip tamstos;

     3) Pasitikėjimas dar nėra sugriautas, nors neabejoju, kad tai yra vienas iš didžiausių oligarchų tikslų (ne mažesnis nei referendumo sabotažas) – sunaikink žmonių pasitikėjimą kitais, atimk viltį ką nors pakeisti, ir daryk ką nori, ne? Bent taip buvo iki šiol. Turėtumėte žinoti, pati prie šio tikslo siekimo aktyviai prisidėjote. Nesuveikė, poniut, eikite toliau megzti kojinių.

     O kol kas nieko tikro nežinom. Kokio dydžio problema ir kas dėl to kaltas (kodėl nepatikimiems asmenims buvo dalinamos neatplėštos lapų pakuotės ir, juo labiau, nekontroliuojamas tokio kiekio lapų grąžinimas), manau, turėtų būti pasakyta spaudos konferencijoje. Tada žiūrėsim.

     • Amelija:

      Kartoju: aš nemezgu kojinių, aš jau sėdžiu darbe. Ir nors man šitas referendumas nuo pat jo paskelbimo atrodė nesąmonė, vis tiek bjauriuosi lapų slėpimu, kaip ir bet kokia kita suktybe. Tai pažeidimas, menkinantis idėją, gera ar bloga ta idėja bebūtų. Jei gyvename demokratiškoje valstybėje, už tokius “šposus” reikėtų atsakyti.

      • medus:

       Apie tai ir kalbame – jūs ne viename komentare tyčiojotės iš pasirašančiųjų ir renkančiųjų parašus, atvirai kvietėte sabotuoti piliečių teisę į refrendumą, dėstėte būdus kaip tai padaryti ir pasakojote savo patirtį kaip pati gadinate parašų lapus.

       Už tokius pažeidimus turėtų būti numatyta (ir konkrečiai jums) baudžiamoji atsakomybė ar bent jau administracinė. Taigi tamsta dabar turėtumėte sėdėti tyliai kaip pelė po šluota, nebent iš anksto žinote nebūsiant baudžiama mūsų “teisinėje” valstybėje? Ir kas jus apie tai informavo? Apie kokią jums suprantamą demokratiją kalbam?

       P. S. Rašėte, kad pensija arti, bet amžiaus nepasirinksi, todėl man tamstos kojinių mezgimas labiau simbolinis, sakyčiau – atsižvelgiant į tai, kiek tamstai rūpi Lietuvos ateitis, t.y. visai nerūpi, lyg jos nebereikėtų jau rytoj. Mums jos dar reikia.

    • S:

     Amelija, dar spėsit pasirašyt elektroniniu būdu. Vis tie tuos jūsų keliolika parašų atmes. Koks skirtumas? 🙂

     • medus:

      S, jums nederėjo rašyti tokio pikto (to ilgo) komentaro taip negerai nusiteikus. Man suprantama jūsų emocinė būsena, bet to, kas parašyta, atšaukti nebegalima. Z. Vaišvilos indėlis į galimą sabotažą dar neaiškus, jis nebuvo pagrindinis organizatorius. Nepradėkime pulti vieni kitų, nes tai yra didžiausias sabotažo organiztorių troškimas. Taigi, emocijas į šalį – kol kas. Jei reikės, paverksime sau paskui, vienas kito puolimu nieko nelaimėsim.

   • labai gerbiamas S:

    net jeigu nebus 300.000, nelaikas rietis, – reikės gelbėt situaciją. Nežinau, koks buvo planas B, bet dalykas yra tas, kad jeigu pritrūktų mizerinio skaičiaus (kelių tūkstančių parašų) pirmiausiai reikia viešinti ir skųsti teisėsaugai visus sabotažo atvejus. Visus ir kiekveiną atvejį dubliuoti su cc: pasauliui, kaip antai DK tik dabar pradėjo savo frakcijos narės problemą viešinti. Idėja paprasta, – jei dėl sabotažo trūko tiek nedaug, jei tautos valia nepareikšta dėl piktybinio kenkimo – eikit velniop raudonieji, – taikytini tie patys elementarūs teisės principai, taikomi sandorių negaliojimui – jokių daugiau ribojančių terminų, staigiai skelbti naują parašų rinkimo vajų, jau kitą savaitę. Suverenas Tauta negali būti žaislu išdavikų rankose.

   • labai gerbiamas S:

    net jeigu nebus 300.000, nelaikas rietis, – reikės gelbėt situaciją. Nežinau, koks buvo planas B, bet dalykas yra tas, kad jeigu pritrūktų mizerinio skaičiaus (kelių tūkstančių parašų) pirmiausiai reikia viešinti ir skųsti teisėsaugai visus sabotažo atvejus. Visus ir kiekveiną atvejį dubliuoti su cc: pasauliui, kaip antai DK tik dabar pradėjo savo frakcijos narės problemą viešinti. Idėja paprasta, – jei dėl sabotažo trūko tiek nedaug, jei tautos valia nepareikšta dėl piktybinio kenkimo – eikit velniop raudonieji, – taikytini tie patys elementarūs teisės principai, taikomi sandorių negaliojimui – jokių daugiau ribojančių terminų, staigiai skelbti naują parašų rinkimo vajų, jau kitą savaitę. Suverenas Tauta negali būti žaislu išdavikų rankose.

 19. S:

  Mums reikia VARDŲ PAVARDŽIŲ tų žmonių, kurie sabotavo šitą darbą. Jei šiandien jų nebus, tada eisit ir patys po Velnių! Labai paprasta…

  • Zigmas Vaišvila:

   Pasistengsime jas žinoti – jie to nusipelnė. Viešumas yra tikrasis ginklas. Viešumo ir bijo valdžia, nes viešumas apnuogina valdžią ir jos veiklą.
   Zigmas

   • S:

    Čia pilnai sutinku. Dabar renkam toliau… 🙂

    • medus:

     Žinojimas man atrodo labai paprastas: lapai įduodami pasirašytinai, net pažymint paimtus numerius – kas ėmėme, žinome tai. Pasirašo savanoris ir asmuo, atsakingas už lapų išdavimą. Pavardės ir vardai nurodomi labai aiškiai.

     Šiuo atveju man atrodo kur kas svarbesni vardai ne tų asmenų, kurie lapų neišpakavo, o tas asmuo, kuris įdavė nepatikimam žmogui didelę LAPŲ PAKUOTĘ ir nepasidomėjo kodėl lapai negrįžta. Manau, eiliniai “sabotatoriai” nėra labai reikšmingi – galėjome “sabotuoti” po savo vieną ar du lapus, rezultatams didelės reikšmės tai neturėtų. Reikšmę turi PAKUOTĖS ir kas jas laisva ranka atidavė, žinojo ką daro. Tokia mano nuomonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė