Seime vyks diskusija apie lituanistinio paveldo sklaidą (0)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Lapkričio 27 d., 14 val., Vilniuje, Seimo Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.) Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija vadovaujama Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės, rengia diskusiją apie lituanistikos įprasminimo veiklos gaires (2015–2020 m.).

Komisija, pradėjusi veiklą 2003 m. pasirengimu minėti lietuviškos spaudos atgavimo 100-metį, atvėrė ir lituanistinio dokumentinio paveldo puoselėjimo, įprasminimo, sklaidos problemų. Koordinavusi keletą programų, susijusių su įvairių reikšmingų visuomenės tapatumui sukakčių minėjimais, parengė ir naujausią – Kristijono Donelaičio 300 gimimo metinių minėjimo programą, įgyvendinamą finansuojant Lietuvos vyriausybei nuo 2010 m. Komisija lituanistinį paveldą vertina kaip reikšmingą kultūros politikos objektą.

Komisija mano esant būtina parengti naujas veiklos gaires ir viešai aptarti esmines lituanistinio paveldo pažinimo, įprasminimo, sklaidos problemas.

Komisijos paskirtis – padėti Seimui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei  formuoti lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo valstybinę politiką ir teikti pasiūlymus jos įgyvendinimo klausimais, įskaitant ilgalaikių ir metinių lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo programų projektus.

Renginio programa.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė