ES šalininkų mitingas Kijeve tęsiasi (tiesioginė transliacija, video) (4)

Susirėmimai Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Susirėmimai Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Lapkričio 25-sios vakare Europos aikštėje, Kijeve toliau vyksta vadinamas Euromaidanas – mitingas skirtas Asociacijos sutarčiai su Europos Sąjunga (ES) palaikyti. Šį vakarą susirinko apie keltas tūkstančių mitinguotojų. Į mitingo dalyvius nuo scenos kreipėsi opozicinių partijų lyderiai. Buvo pranešta, kad Julija Timošenko kalėjime pradėjo neterminuotą bado streiką.

Mitinguotojų palaikyti atvyko muzikinė grupė „Mandry“. Apie 20:15 val. milicijos spec. dalinys „Berkut“ pradėjo vaikyti iš Europos aikštės mitingo dalyvius. Įsiplieskė muštynės. Milicija ėmė daužyti protestuotojus guminėmis lazdomis ir panaudojo ašarines dujas. Žmonės iš aikštės nesitraukė ir žvelgdami tiesiai į milicininkų veidus giedojo Ukrainos himną.  Į aikštę atvyko papildomos milicijos pajėgos. Žmonės ėmė skanduoti : „Gėda!“ ir „Gauja – lauk!“.

Apie 20:30 val. Europos aikštėje jau  buvo nuo 8 iki 10 tūkstančių mitinguotojų.  Milicininkų galėjo būti koks 1000. Jie išsirikiavo į koloną taip, kad pirmoje eilėje stovėtų kariškiai su dujokaukėmis. Tuomet jie pradėjo spausti mitinguotojus. Užvirė kova. Žmonės krito po milicininkų kojomis skanduodami „Nusiimk kaukes!“. Tačiau mitinguotojams stipriai priešinantis spec daliniai atsitraukė.

Apie 20:40 val. specialios milicijos pajėgos apsupo Europos aikštę. Prie jų prisijungę nauji daliniai. Mitinguotojai ėmė skanduoti „Nusiimkite kaukes!“. O iš tribūnos pasigirdo kreipimasis į milicininkus primenant, kad čia yra taiki akcija. Mitinguotojai skandavo „Milicija su tauta!“. Įtampa pasiekė  kulminaciją. Visi laukė gausių spec. dalinių antpuolio. Tuomet buvo nuspręsta atiduoti milicininkams automobilį su pasiklausymo įranga, kurį mitinguotojai anksčiau buvo sulaikę. Tai padėjo. Susirėmimų pavyko išvengti. Milicininkai atsiėmę automobilį atsitraukė protestuotojams skanduojant „Gėda!“

Apie 21:20 val. įsivyravo ramybė, žmonės dainuoja dainas, nuo scenos skamba muzika. Iš tribūnos pasisako mitingo dalyviai, opozicijos atstovai. Žmonių mažėja.

httpv://youtu.be/0eYxVnVd38k

Apie 22 val. kitoje – Laisvės aikštėje (vadinamoje tiesiog Maidanu) koncertuoja Ruslana. Iš kitos kelio pusės spec. padalinio milicininkai jos pasirodymą filmuoja.

Prieš 23 val. grupė protestuotojų patraukia į Pečioros rajono valdybą vaduoti savo bendražygių kuriuos šiandien ryte milicija sulaikė už muštynes protesto akcijoje prie Vyriausybės rūmų.

Milicininkų pajėgos išsisklaidžiusios į atskiras grupeles, budinčias šoninėse gatvėse prie jiems skirtų autobusų, stebi mitingą.

Apie vidurnaktį dainininkė, Eurovizijos nugalėtoja Ruslana skambina savo pažįstamiems  žurnalistams Rumunijoje, Vokietijoje ir Belgijoje. Ruslana prideda telefoną prie mitingo tribūnos mikrofono, kad susirinkusieji aikštėje girdėtų kas sakoma. Ruslana kiekvienam iš žurnalistų užduoda klausimą  – kas jų šalyje kalbama apie Ukrainą. Žurnalistai sako, kad visa ES žiniasklaida tik ir kalba apie įvykius Ukrainoje. „Mes laukiame Jūsų ES!“,  – sako jie. Mitinguotojai džiaugsmingais šūksniais reiškia padėką. Ruslana pažada pasilikti su mitingo dalyviais iki ryto ir uždainuoja.

Po 1 val. nakties pasklinda žinia, kad Kijevo gatvėmis važiuoja sunkvežimiai su kariškiais. Šnekama, kad gali atvykti į mitingo vietą. Tačiau kol kas šie pranešimai  nėra patvirtinti.

Tačiau apie 01:35 val. į aikštę atvyksta sunkvežimiai su kažkokia technika. Mitinguotojai linksminasi pagal muziką, šoką.

Mitinguotojai degina ugnis statinėse |  twitter.com/olarhat nuotr.

Mitinguotojai degina ugnis statinėse | twitter.com/olarhat nuotr.

02:15 val. internetinio portalo news.liga.net  žiniomis, Lvove, kuriame taip pat vyksta manifestacijos, buvo sustabdyti į Kijevą išvažiuojantys autobusai su mitinguotojais. Valstybinės autoinspekcijos milicininkai iš autobusų vairutojų atėmė vairavimo teises ir neleido jiems vykti į Kijevą. O tuo metu Kijeve Europos aikštėje susirinkę protestuotojai uždegė ugnis statinėse…

02:35 val. protesto akcija virto didele diskoteka. Apie pusė tūkstančio žmonių šoka ir dainuoja pagal  populiarių grupių muziką. Visiems labai linksma.

Apie 4 val. ryto Kijevo centre vis dar buvo apie tūkstantis protestuotojų, dalis jų – Europos aikštėje, kita dalis – Laisvės aikštėje (Maidane). Europos aikštėje žmonės šildėsi prie ugnių statinėse, o Maidane vyko jaunimo šokiai.

4:10 val. Laisvės aikštėje Ruslana ir visa aikštė uždainavo himną.

Kalba dainininkė Ruslana Ližičko, Laisvės aikštė, Kijeve, 2013 11 26 d. Fone girdisi Lietuvos atstovo kalba mitinge:

04–06 val. Laisvės aikštėje žmonių nuotaika labai pakili. Kijaviečiai neša maistą į aikštę, vaišina mitinguotojus. Pavaišinami ir milicininkai.  Paryčiais iškrenta pirmas sniegas, spūsteli šaltukas.  Atvykstančių prašoma atvežti malkų ir metalinių statinių.

07 val. ryto baigėsi dar viena naktis, jau penktoji, jei skaičiuoti nuo protestų Kijeve pradžios. Kijevo centrinėse aikštėse visą naktį išbuvo apie tūkstantis žmonių. Ryte jau ėmė rinktis nauji protestuotojai.

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš mitingo (translaicija nėra pastovi, tačiau nuolat atsinaujinanti):

Internete pasirodė perspėjantys pranešimai, kad V.Janukovičius ketina prieš mitinguotojus mesti vidaus kariuomenės padalinius. Apie tai pranešė partijos „Tėvynė“ („Batkivščina“) politinės tarybos narys Maksimas Poliakovas remdamasis savo šaltiniais vidauskariuomenės struktūrose.

Jau vakar esą buvo pastebėta, kad Odesoje buvo duotas nurodymas  100 karių daliniui ruoštis perdislokavimui į Kijevą. Jie, esa, dabar „sėdi ant lagaminų“ ir laukia nurodymo vykti į Kijevą be ginklų tik su guminėmis lazdomis. Ginklus, esą, jiems numatyta išduoti Kijeve.

Pasak M.Poliakovo netoli nuo Kijevo Novyje Petrovcy kaime karinėje parengtyje laukia specialios paskirties pulkas. Karinėje parengtyje taip pat yra karinis dalinys Nr. 3030.

„Man pranešė, kad kariai visiškai palaiko žmones, stovinčius Maidane ( mitinguotojus, – Alkas.lt) ir jie nenori, kad juos panaudotų kaip „gyvą mėsą“. Tačiau, blogiausia yra tai, kad panašu, jog Janukovičius yra pasiruošęs imtis pačių kraštutiniasusių priemonių“, – N.Poliakovo žodžius cituoja portalas www.cripo.com.ua.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė