Ukrainos sostinėje vyksta daugiatūkstantinis mitingas už europietišką šalies kelią (tiesioginė transliacija, video, nuotraukos) (40)

Mitingas Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Mitingas Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Apie 50 tūkst., kitais skaičiavimais iki 100 tūkst. ukrainiečių šiandien, lapkričio 24 dieną, susirinko į mitingą sostinėje Kijeve – Asociacijos sutarčiai su Europos Sąjunga (ES) palaikyti. Mitinge provakarietiškai nusistatę protestuotojai išsako savo požiūrį prieš vyriausybės sprendimą atsisakyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga.

Pagal susirinkusių skaičių tai didžiausias protestas Ukrainoje po taikios 2004 metų Oranžinės revoliucijos.

Eidami Kijevo gatvėmis skandavo šūkius, kad Ukraina yra Europa, laiko plakatus, tarp kurių „Mes – ne Sovietų Sąjunga, mes – Europos Sąjunga“. Minia taip pat skanduoja raginimus nušalinti prezidentą Viktorą Janukovyčių ir paleisti iš kalėjimo buvusią premjerę Juliją Tymošenko. Mitingas gali užtrukti ilgiau, nes vis daugiau protestuotojų renkasi į sostinės gatves.

Lapkričio 21 Ukrainos Vyriausybė paskelbė, kad sustabdo pasirengimą Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga pasirašymui per viršūnių susitikimą Vilniuje. Pats Viktoras Janukovyčius Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei yra telefonu sakęs, kad patyrė spaudimą ir šantažą iš Rusijos, todėl šį mėnesį Ukraina nepasirašys minėtosios sutarties.

Žmonės į mitingą susirinko ne tik Kjeve, ir kituose Ukrainos miestuose vyksta mitingai. lapkričio 24 d. tūkstančiai žmonių išėjo į gatves  visuose Ukrainos miestuose vardan savo šalies europietiškos ateities. Lapkričio 23 Ukrainos palaikymo mitingai buvo surengti net Londone ir Indijoje…

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš mitingo:

Pranešama, kad protestuotojai Kijeve bandė įsiveržti į vyriausybės pastatą. Jie sulaužė užtvarą prie vyriausybės pastato ir numetė ją ant žemės. Įvyko susirėmimas su policija. Policija panaudojo ašarines dujas ir gumines lazdas. Protestuotojai mėtė akmenis į policiją ir gynėsi transparantais.

Susirėmimai prie Ministrų tarybos rūmų:

Iš mitingo tribūnos į žmones kreipėsi buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko duktė Jevhenija Tymošenko. Ji perskaitė savo motinos laišką raginantį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių pasirašyti sutartį su ES.

J.Tymošenko mitingo dalyviams skirtu kreipimusi paragino protestuotojus iš Kijevo Europos aikštės nesiskirstyti iki lapkričio 28-29 dienos Vilniuje vyksiančio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo.

Partijos „Batkivščina“ („Tėvynė”) pirmininko pavaduotojas, Ukrainos Rados narys Oleksandras Turčynovas paskelbė, kad mitingas kijeve bus tęsiamas neribotą laiką o opozicinės partijos ketina įkurti savo būstines Europos aikštėje.

O.Turčynovas taip pate perskaitė mitingo rezoliuciją už kurią mitingo dalyviai vienbalsiai nubalsavo rankų pakėlimu. Rezoliucijoje be kita ko reikalaujama, kad Ukrainos prezidentas pasirašytų Asociacijos sutartį Vilniuje, bei reikalaujama vyriausybės atsistatydinimo.

Apie 23 va. milicijos specdaliniai bandė išstumti mitinguotojus pasilikusius Europos aikštėję. Aikštėje buvo išjungta šviesa. Iš tiesioginės TV transliacijos, kurią su pertrūkiais iš mitingo vykdo Radio Svoboda, galima buvo suprasti, kad mitinguotojai kol kas atsilaikė ir lieka aikštėje.

Mitinguotojai telkiasi dvejose Kijevo aikštėse – miesto Laisvės aikštėje paprastai vadinamoje Maidanu ir kiek toliau nuo jos esančioje Europos aikštėje dar vadinamoje Euromaidanu. Euromaidane opozicijos atstovai yra įrengę palapinių miestelį.

Žiūrėkite foto reportažą iš mitingo Kijeve (Ukrainian Foto):

Kijevo Michailovskaja aikštėje buvo surengtas ir alternatyvinis – valdžią palaikantis mitingas „Nepaversime Ukrainos Europos žaliavų priedėliu!“. Valdžios pozicijos palaikyti „buvo surinkta 10 tūkstančių biudžetininkų“, – rašo svoboda.org.

Buriamas valdiškas mitingas:

 

Naktis iš 24 į 25 d. Mitinguotojai nesitraukia

Mitinguotojai lieka Europos aikštėje ir tęsia mitingą. Nors vakare autoinspekcija bandė atnaujinti automobilių eismą Kreščiatiko gatve, tačiau apie 1000 mitinguotojų užblokavo Krščiatiko ir Instituto gatvių sankryžą ir eismą sustabdė, praneša „Ukrainskaja gazeta“.

Maždaug apie 23 val. mitingo vietoje buvo išjungtas apšvietimas ir milicijos specdaliniai pabandė išardyti palapinių miestelį ir išsklaidyti mitinguotojus. Po trumpo susirėmimo 23:25 val. mitinguotojams pavyko atremti šį antpuolį ir nustumti milicininkus į viešbūčio „Dnepras“ pusę. Milicininkai susirėmimo metu naudojo ašarines dujas, o mitinguotojai į juos mėtė butelius.

00:15 val. į Europos aikštę vykdyti  teismo sprendimo – nutraukti nesankcionuotą mitingą, atėjo antstolis. Partijos „Batkivščina“ („Tėvynė”) lyderis Arsenijus Jaceniukas jam pareiškė: „Šį teismo sprendimą apie kurį aš nieko nežinau išsiųskite Janukovičiui“. Tuomet antstolis išėjo.

Pasak Visos Ukrainos susivienijimo „Svoboda“ atstovo Aleksandro Aronco, kuris rengia tiesioginę transliaciją iš įvykio vietos, po specialių pajėgų atakos žmonių Europos aikštėje net padaugėjo. mitinguotojai ant šaligatvio palei Ukrainičių namus iš medinių padėklų ir lentų susirentė barikadą.

Buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenko išsakė nuomonę, kad palapinių miestelis  gali būti išvaikytas jau artimiausiu metu. Tačiau jis pareiškė, kad mitingo dalyvių ketinimai nesikeičia ir rytoj visi vėl rinksis iš naujo.

Apie 00:50 val. pas mitinguotojus grįžo jau dieną mitinge dalyvavusi Eurovizijos nugalėtoja Ruslana (Ruslana Lyžičko). Ji sakė, kad ji atvažiavusi namo perskaitė internete apie įvykius Europos aikštėje ir sugrįžo. „Taip, mes čia! Ir čia mes stovėsime! Perduokite visiems, kad mes nesitrauksime ir mūsų bus vis daugiau!“, – sakė dainininkė. Ruslana kartu su mitinguotojais sugiedojo Ukrainos himną.

Mitingo dalyviai vienas paskui kitą toliau sakė ugningas kalbas užlipę ant nedidelio balto autobusiuko stogo. Kartu su Ruslana ir garbaus amžiaus „etnografine“ močiute mitinguotojai traukė skambias ukrainiečių liaudies dainas…

Socialiniuose tinkluose plito raginami grįžti į Europos aikštę. Toliau būkštaujama, kad artimiausiu metu gali pasikartoti palapinių miestelio šturmas. Pastebėta, kad yra telkiami autobusai su milicijos specialiomis pajėgomis „Berkut“.

2:00 val. Kijevo miesto aikštėje vadonamoje Laisvės Maidanu arba tiesiog Maidanu budi  apie 200-300 žmonių, o Europs aikštėje protestuotojų yra apie 1000. Jie kalbasi, dainuoja. pavargusieji miega palapinėse.

04:00 val. Nepriklausomybės aikštėje dainuojamos dainos. Ruslana linksmina žmones, kurių aikštėje liko apie 500. Žmonės pavargę, tačiau nesitraukia iš aikštės.

05:00 val. Juodai apsirengę žmonės su kaukėmis užpuola protestuotojus Nepriklausomybės aikštėje. Bando pravažiuoti sunkvežimis su priekaba. Žmonės jo nepraleidžia.

05:15 val. Specpajėgos ruošiasi šturmuoti Nepriklausomybės aikštę. Iš visų pusių apsupa aikštėje esančius žmones.

05:20 val. Specialios pajėgos šturmuoja Nepriklausomybės aikštę ir išstumia protestuotojus. Keliasdešimt protestuotojų lieka užspaustų specialaus milicijos padalinio „Berkut“ žiede.

05:55 val. Milicija užima Nepriklausomybės aikštę, atitveria aikštę metaliniais skydais. Kiek toliau esančioje Europos aikštėje protestuotojai vis dar išlieka susitelkę palapinių miestelyje.

06:15 val. Nepriklausomybės aikštėje susirinko keli šimtai protestuotojų. Milicija kol kas jų neliečia.

06:35 val. Protestuotojų jau daugiau nei milicijos ir jie neketina trauktis.

07:00 val. Nors specialiems milicijos daliniams pavyko užimti Nepriklausomybės aikštę, tačiau protestuotojai ketina susigrąžinti aikštės kontrolę. Opozicija žada protestuoti шк prie Vyriausybės rūmų. Pranešama, kad bus ketinama blokuoti Vyriausybės darbą.

Protestuojama prie Vyriausybės rūmų

Lapkričio 25 d. mitinguotojai susirinko prie vyriausybės rūmų. Čia įvyko susistumdymas su milicija. Prieš protestuotojus buvo panaudotos ašarinės dujos. Akcija tęsiasi.

httpv://youtu.be/_Dkhc3hfV9U

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė