Rygoje po trečios griūties gelbėjimo darbai sustabdyti iki ryto (video) (1)

Gedulas Latvijoje | Alkas.lt nuotr.

Gedulas Latvijoje | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 23 d. Latvijoje, Rygos miesto Zolitūdes mikrorajone tebesitęsiant gelbėjimo darbams „Maximos“ prekybos centro griūties vietoje, kur jau aptikti 54 žuvę žmonės, apie 18 val. įvyko dar viena griūtis. Prekybos centro stogo likučiai griuvo jau trečią kartą. Visa laimė, kad griūties vietoje gelbėtojų nebuvo. Tad jie nenukentėjo. Sugriuvo paskutinė stogo dalis, tad iš prekybos centro dabar beliko tik sienos.

Po šios griūties gelbėjimo darbai buvo sustabdyti iki lapkričio 24 d. ryto.

Pranešama, kad buvo kreiptasi į statybininkus prašant parengti rekomendacijas kaip galima būtų sutvirtinti likusias prekybos centro pastato konstrukcijas, kad galima būtų dirbti toliau.

Vis dar pasigendama be žinios dingusių 7-ių žmonių, tačiau, pasak policijos, nėra aišku ar visi šie žmonės yra po griuvėsiais. Pasak gydytojų tikimybė, kad po griuvėsiais dar būtų galima rasti gyvų žmonių yra lygi nuliui.

Prekybos centro griūtis tapo didžiule tragedija visai Latvijai. Tokių didelių katastrofų, kuriose būtų nukentėję tiek daug žmonių iki šiol nėra buvę. Visa Ryga išgyvena skausmą ir ir šiurpią netektį. Į tragedijos vietą nuolat nenutrūkstamu srautu vyksta žmonės. Vieni dar turi vilties surasti čia be žinios dingusius savo artimuosius, kiti atveža maisto, karštų gėrimų ar net šiltų rūbų. Griuvėsių prieigose palei atitvarus dedamos gėlės ir degamos žvakės. Į įvykio vietą daugelis Rygos taksistų žmones veža nemokamai. Prie kraujo priėmimo punktų išsirikiavo ilgos eilės žmonių norinčių duoti kraujo. Nemažai šeimų pareiškė norą įvaikinti našlaičiais likusius vaikus…

Britų BBC agentūros TV kameromis nufilmuota trečiosios griūties akimirka:

Latvijos Prezidentas Andris Berzinis (Andris Bērziņš) parekalavo, kad būtų atlikti kruopštus tyrimas pasitelkus užsienio ekspertus nesusijusius su Latvijos statybinėmis kompanijomis.

Andris Berzinis | lrp.lt, Dž.G.barysaitės nuotr.

Andris Berzinis | lrp.lt, Dž.G.barysaitės nuotr.

„Tai masinė nekaltų žmonių žmogžūdystė. Kaltininkai turi būti nubausti“, – Latvijos TV sakė A.Berzinis.

„Pasaulyje po tokių nusikaltimų paprastai niekas nežiūri į antspaudus ir parašus ant statybos dokumentų. Pasirašę asmenys patenka į tardymo izoliatorius“, – pareiškė Prezidentas.

„Kaip matėte, gamta čia niekuo dėta. Buvo normalus vakaras, tiktai ūkanotas. Tai nelaimė, kurią sukėlėme mes patys“, – sakė A.Berzinis ir pabrėžė, kad policija negali leisti sau tirti tokią baudžiamąją bylą pusę metų.

„Per pusę metų kaltųjų dėl šios katastrofos geležinė gynyba jau bus visiškai išskleista, – sakė jis ir pridūrė, – „mūsų demokratijoje yra tik teisės, tačiau ne atsakomybė. Nėra nė vieno atsakingo. Tai nenormalu.“.

Rygos Miesto meras Nilas Ušakovas paskelbė, kad Rygos savivaldybė ketina apmokėti visas išlaidas susijusias su žuvusiųjų laidotuvėmis ir išmokėti po 10 000 Latų žuvusiųjų šeimoms, bei po 5 000 Latų nukentėjusiesiems. Savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ Nilas Ušakovas parašė, kad sutvarkius griuvėsių vietą čia bus įrengtas žuvusiesiems pagerbti skirtas memorialas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė