Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą vainikavo iškilminga karių rikiuotė ir paradas Vilniuje (nuotraukos, video) (0)

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą vainikavo iškilminga karių rikiuotė ir paradas Vilniuje (nuotraukos, video)

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą vainikavo iškilminga karių rikiuotė ir paradas Vilniuje (nuotraukos, video)

Lapkričio 23 d. Vilniaus Katedros aikštėje buvo paminėta Lietuvos kariuomenės diena, skirtą 95-osioms kariuomenės įkūrimo metinėms. Iškilmingas renginys Vilniuje vainikavo Lietuvos kariuomenės dienos proga šalies miestuose vykusius įvairius renginius.

Ta proga buvo surengta iškilminga Lietuvos karių rikiuotė bei karinės technikos paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Iškilmingos rikiuotės Katedros aikštėje metu tylos minute buvo pagerbti Latvijoje šią savaitę įvykusios tragedijos aukos, taip pat tragiškai žuvę atkurtos Lietuvos kariuomenės kariai.

Su švente karius sveikino Prezidentė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, renginį stebėjo šalies vadovybė, užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, vilniečiai ir miesto svečiai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikindama karius su Lietuvos kariuomenės diena sakė: „Mieli kariai, dėkoju už uolią Tėvynės sargybą ir garbingą atstovavimą Lietuvai karščiausiuose pasaulio taškuose. Būti pasirengusiems ginti savo valstybę ir prisidėti prie visų šalių saugumo – drąsus ir garbingas Jūsų apsisprendimas. Jūs įgijote visuomenės pasitikėjimą ir užsienio partnerių pagarbą. Tai yra svarbus Lietuvos indėlis į pasaulio saugumą“.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvą šiandien saugo stipriausias karinis aljansas pasaulyje. Respublikos Prezidentė pasveikino ką tik pasibaigusias lauko pratybas „Steadfast Jazz”, kuriose drauge su NATO sąjungininkais buvo derinama kolektyvinė Baltijos šalių gynyba. Prezidentės teigimu, Lietuva turi NATO gynybos planus, yra pasirengusi gintis pati ir bus ginama aljanso partnerių.

Pasak Prezidentės, Lietuva taip pat gali didžiuotis garbingai užbaigusi vadovavimą Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei bei įrodžiusi, kad sudėtingose tarptautinėse misijose gali stoti į vieną gretą su didelėmis valstybėmis.

httpv://youtu.be/GlkRiZrR7zU

Už nuopelnus mūsų krašto apsaugai Prezidentė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanojo Latvijos kariuomenės vadą generolą leitenantą Raimondą Graubę.

„Šiame kelyje mes tvirtiname sąjungininkų ryšius ir ugdome tikrą brolystę. Šiandien apdovanoju vienos artimiausių mūsų sąjungininkių – Latvijos – kariuomenės vadą. Mes ne tik kalbame vienu balsu, bet ir drauge treniruojamės bei ruošiamės vieningai ginti savo regioną. Lietuva labai vertina Latvijos partnerystę“, – pabrėžė Prezidentė.

Respublikos Prezidentė palinkėjo šalies kariams visados išlikti stipriems ir saugoti meilę Lietuvai.

Lapkričio 22 d., minint Kariuomenės dieną Vilniuje, Gedimino prospekte, ant pastato, pažymėto 9-uoju numeriu, buvo atidengta paminklinė lenta, menanti tai, jog jame 1918 m. lapkričio 23 d. tuometinis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir pirmasis krašto apsaugos ministras Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Ši data – lapkričio 23 d. – yra laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena.

Šiandien Lietuvos kariuomenėje tarnauja apie 15 tūkst. karių.

Paminklinės lentos atidengimas:

httpv://youtu.be/0xG-Hz83oCU

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė